Uygun Krediler

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri? (2 Banka)

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri? (2 Banka)

Kredi notum sıfır olduğu için kredi alamıyorum, ödemelerimi aksattığım için kredi notum düştü ve bankalar bana kredi vermiyor! Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri? Gibi sorunlarınız varsa bu yazımızda da sizin için bankaları araştırdık. Yazımızda güzel gelişmelerden haberdar olacaksınız. Şunu belirtelim ki kredi onayının yolu genellikle kartından geçmektedir. İşte detaylar…

Bir Kredi Kartına Sahip Olmak Çok Önemli!

Ziyaretçilerimizin bir çoğu kredi notları düşük olmasına rağmen ısrarla hemen kredi çekmeliyim diye düşünerek internet üzerinden bir çok bankaya kredi başvurusunda bulunmaktadır. Bu tamamen yanlış bir davranıştır. Böyle tavsiyelerde bulunan kişilere de itibar etmeyiniz, etmemelisiniz. Belgelenebilir olan bir maaşınız varsa eğer bankanızdan bir kredi kartı almayı denemenizi öneririm. Kart başvurusunu internet şubesi üzerinden değil de, bizzat bankaya giderek bireysel müşteri temsilcisine durumu belirterek yapmanızı öneriyoruz.

500 TL’lik bile olsa bir kredi almaya çalışın bankadan. Bu sizin kredi almanızın anahtarı olacak. Fakat bu süreçte biraz sabırlı olmalısınız. Kredi kartınıza onay verilirse şayet artık işler sizin için daha kolay bir hal alacaktır. Bütün harcamalarınızı artık kredi kartı ile yapınız. Fakat kart borcunuzu her ay geciktirmeden ve eksiksiz olarak ödeyin. Telefon faturanızı ödeme alışkanlıklarınız bile kredi notuna etki etmektedir. Bir kaç ay bu şekilde düzenli ödemelerinizi yaptıktan sonra kredi notunuzun zaten düzeldiğini göreceksiniz. Kredi çekebilmek için kredi notu kaç olmalı? ve Kredi Notu Nasıl Yükseltilir? isimli yazılarımızda detaylı bilgilendirmelere yer verdik.

Kredi Notu Düşükler Bu Yöntemle Kredi Kartı Alabilirler

Bazı bankalar size belirli şartlarda kredi kartı vermektedir. Kuveyt Türk katılım bankası vereceğiniz nakit teminat karşılığında size belirli bir limitte kredi kartı veriyor. Banka şubesine giderek bloke teminatlı kredi kartı kullanmak istediğinizi kendilerine belirtin. 1.000 TL gibi bir meblağı o bankada açtırdığınız hesaba gönderirsiniz. Banka bu tutarın %10’unu yani 100 TL’sini keser ve kredi kartınızı size verir. Kartınızı aldıktan sonra yukarıdaki başlıkta anlattığımız gibi ödemelerinizi artık düzenli yapmanız halinde kredi notunuz yükselecek ve ilerleyen dönemlerde kolaylıklar kredi kullanabileceksiniz.

Bu şekilde kredi notu düşüklere kredi kartı veren bankalar bulunmaktadır. Düşük kredi notu ile kredi kartı almak kredi almaktan daha kolaydır. Ve düzenli kullanım sonrasında bu kart sizin kredi notunuzu yükselterek kredi almanızın kapılarını size açmaktadır. Akbank, Denizbank ve  İş Bankası Maximum Aidatsız kredi kartı seçeneklerini de denemenizi öneririz.

Bu 2 Banka Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriyor!

Dönemsel olarak TV reklamlarında kredi notu düşüklere kredi imkanı veren bankalara denk geliyoruz. Fibabanka, Ziraat Bankası, Denizbank, INg Bank gibi bankalar bu kampanyaları zaman zaman uygulamaktadır. Şimdi bahsedeceğimiz banka ise kredi notuna göre faizle kredi vermektedir. Aktif Bank İnternetten anında kredi kampanyası ile %1,89 faiz oranıyla kredi kullanabilirsiniz. Kredi notunuzun ne kadar olduğuna göre bu faiz oranı %1,08’e kadar düşebilmektedir. Kredi vadesiz azami 60 ay olurken, başvuru limiti en fazla 40.00 TL’dir.

Halkbank, Kredi Notu Düşüklere 10.000 TL Kredi

Zorlu bir dönemden geçtiğimiz bu günlerde devlet bankaları tüketicinin yanında olmaya gayret ediyor. Tüketici destek kredisi ile 10.000 TL’ye kadar kredi finansmanı sağlamaktadır.

 • Bu ihtiyaç finansmanın faiz oranı %0,49’dur.
 • Krediyi 6 ay ertelemeli olarak kullanabilirsiniz.
 • Kredinin azami vadesi 36 ay ile sınırlıdır.
 • Han halkının aylık toplam gelirinin 5.000 TL ve altında olması gerekiyor.

Kredi başvurusunu buradan, müşteri hizmetlerinden veya internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 6 ay ödemesiz ve 36 ay vadeli olarak alacağınız kredinin hesaplaması aşağıdaki gibidir.

 • 10.00 TL için aylık taksit 376 TL
 • 7.500 TL için aylık taksit 282 TL
 • 5.000 TL için aylık taksit 188 TL
 • 3.000 TL için aylık taksit 113 TL olmaktadır.

Kredi Notu Sıfır Olana Kredi Veriliyor Mu?

Kredi notum sıfır kredi kullanabilir miyim?
Kredi notum sıfır kredi kullanabilir miyim?

Kredi notu neden sıfır olur? Aslında kredi puan tablosuna baktığınız zaman notu 0 olan kişilerin risk durumu, puanı 1-699 arasında olanlardan daha azdır. Çünkü sıfır kredi notu sizin hiç bir şekilde bankacılık ürünü(kredi kartı, kredi, kmh vs) uzun zamandır kullanmadığınızı göstermektedir. E-Devlet kredi notu öğrenme bölümünden kredi notunuzun kaç olduğuna bakabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir diğer hususta, kredi notunuzu sık sık sorgulamamak. Yapmış olduğunuz üst üste sorgulama işlemleri bile kredi notuna olumsuz etki etmektedir.

Kredi notum sıfır ne yapmalıyım? Öncelikle düzenli ve belgelenebilir bir gelire sahipseniz bankanız ile görüşerek düşük tutarlarda kredi kullanmak istediğinizi belirtin. Bunu şubeye giderek yaparsanız yetkili banka çalışanı sizi doğru bir şekilde yönlendirecektir. Kredi onayı alamadığınız durumda kredi kartı almayı deneyiniz. Kısacası kredi notu sıfır olan kişilere bankalar daha sıcak bakabilmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Nakit Sorununa Çözüm Olur Mu?

İpotekli krediler, bankaya belirli teminatlar (gayrimenkul, taşıt vs) sunarak kredi alma işlemidir. Teminatlı kredilerde ihtiyaç kredisi kapsamında olduğu için vadeleri azami 60 aydır. Ayrıca bu kredi türünün limiti, standart ihtiyaç kredilerine göre daha fazladır. Bankalar bu teminatları gerekli gördükleri durumlarda kişilerden isterler. Kefil veya ipotek teminatı istemektedirler. Kredi notu düşük olan kişilerde bu bankalar ile iletişime geçerek kredi başvurusunda bulunabilirler. Bu kredi seçeneği kredi başvuru yapacak kişinin üzerine herhangi bir taşınmaz kayıtlı ise işe yarayabilir. Aksi halde diğer kişiler bu şekilde kredi kullanamazlar.

Kredi Notu Düşüklere Borç Yapılandırma Kredisi Veriliyor Mu?

Borç yapılandırma, kapatma veya transfer kredileri bütün banka borçlarınızı bir bankaya aktarmanız demektir. Bu krediler aylık ödeme yükünüzü hafifletmek amacı ile verilmektedir. Bütün banka borçlarınız tek kredide toplanır ve o krediye aylık belirlenen miktarlarda ödeme yaparsınız. Borç kapatma kredisi, sadece banka borçları için kullanılan bir kredi türüdür. Standart bir ihtiyaç kredisi olarak verildiği için bu kredilerde de kredi notunun önemi oldukça fazladır.

Kredi Notu Düşük Esnafa Destek Müjdesi!

Bildiğiniz gibi esnafımız içinde ayrı bir destek paketi açıklanmış durumda. Esnaf kefalet kredisi hesaplama sayfasında destek ayrıntılarını paylaştık.

 • Kredi notu düşük esnaflar için 25.000 TL’ye kadar kredi veriliyor.
 • Hem kredi olarak hemde paraf esnaf kart üzerinden limit olarak kullanabilirsiniz.
 • Alacağınız kredinin faiz oranı aylık %0,49’dur.
 • Kredi olarak alacaksınız 6 ertelemeli ve 36 ay vade ile kullanabilirsiniz.
 • Paraf esnaf kart üzerinden alacaksanız 3 ay ertelemeli olarak %0,95 faiz oranı ve 12 aya kadar vade ile kullanabilirsiniz.

Sonuç

Sonuç olarak kredi notu düşüklere kredi almanın yolları bunlarla sınırlıdır. Aksi durumlarda banka dışı finansman firmaları ile görüşebilirsiniz. Örneğin faturalı hat sahiplerine kredi veren firmalar gibi. Ama bizim önerimiz, yukarıda bahsettiğimiz yolları izleyerek kredi notunuzu biran önce düzeltmeniz. Kredi notunuz düzenli olduğu sürece her banka size kredi verecektir. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hakkında güncel bilgilere ulaşmak için sitemizi takipte kalın. Sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz.

Bu yazı, güncel 09.09.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi kategorisi için yazıldı.

"Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri? (2 Banka)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri? (2 Banka)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.