Uygun Krediler

Tarım Kredisi

Tarım Kredisi Destekleri 2020 – SSS

Tarım Kredisi Nedir?

Tarım kredileri, çiftlerin tarımsal giderleri için bankalar veya tarım kredi kooperatiflerinden kullandıkları düşük faizli kredilerdir. Yem alımı, mazot alımı ahır yapımı, traktör alımı gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz. Türkiye’deki bütün bankalar çiftçiler için hasat döneminde ödemeli kredi imkanı tanımaktadır.

ÇKS Belgesi Nedir?

Çiftçi Kayıt Sistemi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan ve çiftçilerin faaliyetlerinin kayıt altına alındığı tarımsal veri bir tabanıdır. ÇKS belgeleri çiftçi kredisi başvuru işlemlerinde ve devlet desteklemelerinde istenen belgelerden bir tanesidir.

ÇKS Nasıl Alınır?

ÇKS belgesi almak için e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurarak bulunduğunuz il veya ilçedeki Tarım İl Müdürlüğüne giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuru için buraya tıklayınız.

Hangi Bankalar Çiftçi Kredisi Veriyor?

Türkiye’deki bütün bankalar çiftçi kredisi vermektedir. Fakat en çok tercih edilen bankalar, Ziraat Bankası ve Denizbank’tır. Çiftçi sundukları özel faiz oranları ve ödeme kolaylıkları bulunmaktadır.

Faizsiz Çiftçi Kredisi Veren Bankalar Hangileri?

Bankalar faizsiz kredi yerine genellikle ertelemeli kredi kampanyaları duyururlar. Fakat Tarım ve Orman Bakanlığının 2020 yılı içinde 100 BİN TL faizsiz çiftçi kredisi verileceği duyurulmuştu. Detaylara yukarıdaki Ziraat Bankası çiftçi kredisi yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Sübvansiyonlu Kredi Nedir?

Sübvansiyonlu krediler, çiftçiler için verilen düşük ve özel faizli krediler anlamına gelmektedir.

Tarım Ekipmanı İçin Çiftçi Kredisi Kullanılır Mı?

Evet. Bütün bankalardan uygun vade ve faiz oranlarıyla tarım aletleri kredisi alabilirsiniz. Öyle ki 2. el traktör kredilerinden, biçerdöver kredilerine kadar bir çok alanda kredi kullanabilirsiniz.

Hasat Dönemi Ödemeli Krediler Nedir?

Kullanmış olduğunuz kredilere veya çiftçi kartlarına ait taksit ödemelerinin hasat zamanında yapılmasıdır. Çiftçilerimizin taksit ödeme konusunda güçlük çekmemesi için uygulanan bir kampanyadır.

AkbankDenizbankQNB FinansbankGaranti Bankası
HalkbankING BankKuveyt TürkŞekerbank
TEBİş BankasıVakıfbankYapı Kredi
Ziraat BankasıZiraat Katılım