Uygun Krediler

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)

Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.) sayfası içerisinde krediler ile alakalı bütün sorularınızın yanıtını aşağıdan bulabilir veya yorum bölümünden sorabilirsiniz.

SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
SSS (Sıkça Sorulan Sorular)
En Uygun İhtiyaç Kredisini Nasıl Bulabilirim?

En uygun krediyi veren bankayı bulabilmeniz için öncelikle sürekli çalıştığınız veya maaş hesabınızın olduğu banka ile görüşmenizde yarar var. Bilindiği gibi bankaların kendi müşterilerine uyguladıkları özel faiz oranları bulunmaktadır. Ayrıca bir çok banka kredi notu oranına göre de faiz oranı uygulamaktadır. İkinci yol ise bütün bankalara ait faiz oranlarının bulunduğu tek bir sayfayı ziyaret etmeniz. Bu sayede kredileri karşılaştırabilirsiniz.

Kredi Skorumu Nasıl Öğrenebilirim?

2019 yılı mart ayında e-devlet üzerinden kredi notu sorgulama uygulamasına geçilmiştir. Ayrıca bu kredi notu uygulaması tamamen ücretsiz olup ayda sadece 1 kere yapılabilmektedir. Bunun dışında; Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hattınızla da belirli bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. Bankalar üzerinde de belirli bir ücret karşılığında kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz. Kredi Notu yazımızda bankalardan ve e devlet üzerinden kredi skoru öğrenme adımlarını paylaştık.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veriliyor Mu?

Kredi notunun düşme nedenlerinin başında, kullanılan kredi veya kredi kartlarının düzenli ödenmemesi gelmektedir. Bu yüzden bütün bankaların da iştiraki ile oluşturulan bu kredi notu sisteminde puanınız düşer. Bu nedenle kredi alma olanağınız zorlaşır veya imkansızlaşır. Fakat bazı bankalar dönemsel olarak düzenledikleri kredi kampanyalarında kredi notu düşük olan kişiler içinde kredi vermektedir.

Kredi Notumu Yükseltmenin Yolu Yok Mu?

Tabii ki kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bunun için şuanda faturalı telefon hatları dahil bütün bankacılık hizmetlerine ait ödemeleri zamanında yapmanız ilk adım olacaktır. Kredi veya kredi kartı gibi bankacılık hizmetlerine ait ödemeleri zamanında yapmanız kredi notunuzu zaman sonra yükseltecektir.

En Yüksek Mevduat Faizi Veren Bankayı Nasıl Seçmeliyim?

2019 yılında banka mevduat ürünlerine ait faiz oranları bir hayli artış göstermiş durumdadır. Fakat ilk olarak inlemeniz gereken husus bankaların hoş geldin mevduat faiz oranlarıdır. Bu mevduat kampanyalarına ait faiz oranları standart faizlere nazaran oldukça yüksektir. Faiz oranının yüksekliğinin yanı sıra hangi banka daha uzun süre bu kampanyayı uyguluyor sorusunu araştırınız. En yüksek mevduat faizleri bölümümüz üzerinden bankaları ücretsiz karşılaştırabilir ve hesaplama yapabilirsiniz.

Uygunkrediler.com.tr Bize Hangi Konuda Yardımcı Oluyor?

uygunkrediler.com.tr olarak bütün bankalara ait kredi veya mevduat ürünlerinin yanı sıra kredi kartlarını da tamamen tarafsız olarak incelemekteyiz. Bankaların web siteleri ve şubeleri üzerinden edindiğimiz bilgiler ışığında bankaları karşılaştırma imkanı sunmaktayız.

Borç Transfer Kredileri Nedir?

Borç transfer kredileri, finansal kuruluşlara olan kredi veya kredi kartı borçlarınızın bir kredi çatısında toplanmasıdır. Neredeyse bütün bankalar bu kredi türünden yararlanmanıza olanak tanır. 60 aya kadar verilen birleştirme kredileri yine ihtiyaç kredileri kategorisinde verilmektedir. Bankaların faiz oranları ve karşılaştırmaları için Borç Kapatma Kredisi isimli yazımızı incelemenizi öneririz.

Bankaların Havale ve EFT Saatleri Kaça Kadar Yapılıyor?

Havale işlemi bankanın kendi bünyesinde gerçekleştiği için herhangi bir saat kısıtı bulunmamaktadır. 7/24 havale işlemi yapabilirsiniz. Fakat EFT saatleri bankalar arasında değişiklik göstermektedir. Oluşan saat farkları ortalama 30 veya 45 dakikaya kadar olabilmektedir. Bütün bankalara ait EFT Saatleri tablosundan detaylara ulaşabilirsiniz.

Bu yazı, 14.02.2020 tarihinde tarafından yazıldı.

"Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Sıkça Sorulan Sorular (S.S.S.)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.