Uygun Krediler

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? FİRMA LİSTESİ

Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? FİRMA LİSTESİ

Bankalardan kredi kullanamayan kişiler, acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak açısından farklı yollar denemektedir. Bunlardan birisi de faturalı hatlara kredi veren firmalar veya şahıslardır. Peki bu firmalar kimdir, BDDK onayı var mıdır, güvenilir midir, peşinat gönderiliyor mu ve şartları nelerdir gibi aklınıza gelen bütün soruların yanıtını araştırdık. 7 adımda krediye ait bütün aşamaları yazdık. Dolandırıcılığa oldukça müsait bir alan olduğu için yazımızı okumadan başvuru yapmamanızı öneriyoruz.

İnternette Hizmet Veren Bazı Finansal Firmaları Bulduk!

İnternet üzerinden detaylı olarak yapmış olduğumuz araştırmalar neticesinde kredi imkanı sunan firmaları listeledik. Kredi danışmanlık hizmeti veren bu firmaların bir çoğu kara listede olanlar için kredi sunabilmektedirler. Aralarında faturalı hatlara kredi veren firmalar da bulunmaktadır. Fakat yazımızın başında da dediğimiz gibi firmalarla hemen güven ilişkisi kurup yüz yüze görüşmeden ön ödeme vs yapmamalısınız. Bazı firmaların isimleri aşağıdaki gibidir;

 • Vekil danışmanlık, Konya
 • Tuğyan finans emlak Oto Ltd Şti, İstanbul
 • Renasans, İstanbul
 • Kredi Jet, Ankara
 • Kredin Burada Finansal Danışmanlık, Ankara Altındağ

Firmaların farklı koşullarda kredi verme seçenekleri de bulunmaktadır. Kara listede olan emeklilere, kredi kartı kullananlara ve devletten aylık alanlara da verilmektedir. Listede ki finansal danışmanlık firmalarının tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ulaştığınız firmaların bulunduğunuz şehirde olmasına özen gösteriniz.

5 Dakika da Faturalı Hatta Kredi Safsatası!

İnternet üzerinde “Faturalı hatta kredi” araması yapan binlerce birey bir çok web sitesi ile karşılaşmaktadır. Bunların bir çoğuda “5 dakika da kredi, hemen hesabınızda, anında onaylı” gibi başlıklarla kullanıcıların dikkatini çekiyor. Öncelikle bunların arasından gerçek bir finansal firmaya ulaşmanın ilk yolu iletişim bilgileri ve firma bilgileridir. Ayırca bu şekildeki hiçbir kredi işlemi 5 dakika da gerçekleşmez. Kredi kullanımın belirli aşamaları ve karşılıklı sözleşme imzalanması vs gerekiyor. İnternet sitesini ziyaret ettiğiniz bir finansal danışmanlık veya kredilendirme firmasının telefon numarasına ulaşınız. İnternette yazılanları okumak yerine onlarla telefonda yüz yüze görüşme sağlayınız. Akabinde firmanın yasal olarak bu hizmeti verme yetkilerinin sorgulanması için kanıtlar istemeniz sizin en doğal hakkınız.

Faturalı Hatlara Kredi Hangi Koşullar Kullanılmalıdır?

Faturalı hatlar genellikle 12 aya kadar vadeli olarak verilmektedir. Ve faiz oranları bankalara oranla daha fazla olabilmektedir. Veya toplam ödeme olarak alınmaktadır. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hattına sahip olan kişiler için 15.000 TL’ye kadar kredi finansmanı sağlanmaktadır. Kredilerin faiz oranları tabii ki firmalar arasında farklılık göstermekte ve normal ihtiyaç kredilerine oranla fazla olabilmektedir. Kredi kullanma aşamasında yapmış olduğunuz sözleşme oldukça önemlidir. Sözleşme her iki tarafı da bağlayıcılığı nitelikte olmaktadır.

 • Turkcell, Vodafone veya Türk Telekom müşterileri faturalı hatta kredi kullanırken kefil veya ipotek gibi teminatlar istenmez.
 • Kredi kullanırken imzalamış olduğunuz sözleşme hem finansal kurumu hemde sizi bağlayıcı nitelikte kapsar.
 • Kredi taksitlerinin ödenmemesi durumunda sözleşme gereği hakkınızda cezai işlem uygulanmaktadır.

Bankaların Kara Listesinde Misiniz?

Faturalı hatlar için kredi arayışına giren kişilerin bir çoğu kara listede oldukları için veya kredi notu düşük oldukları için kredi kullanamamaktadır. Kredi notu düşüklüğü bazı uygulamalar ile yükseltilebilmektedir. Bu konunun detaylarını kredi notu düşük olanlara kredi yazımızdan inceleyebilirsiniz. Fakat kara listede olanların kredi kullanması neredeyse imkansızdır. Buna rağmen banka şubeleri çok nadir olmakla beraber kendi şube inisiyatifinde kişilere 10.000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Bu tamamen banka şubesinin elinde olan bir durumdur. Son dönemlerdeki af yasasına ait detayları da güncel olarak Kredi Sicil Affı bölümünden takip edebilirsiniz.

Faktoring Firmaları Faturalı Hatlara Kredi Veriyor Mu?

İnternet mecrasında, özellikle kredi alanında Faktoring firmaları çok farklı tanıtılmakta ve lanse edilmektedir. Faktoring firmaları senetle veya faturalı hatta kredi vermezler. Faktoring firmaların iş alanlarını basitçe anlatacak olursak; alacağı olan firmaların borçlarını, onlar adına tahsil etme işlemini gerçekleştirmektir. Faktoring firmaları hiç bir şekilde kredi imkanı sağlamamakta aksine farklı şirketlerin borçlarını üstlenerek tahsil etmektedir.

İkrazatçılar ise faturalı hatlar için kredi vermemektedir fakat senetle kredi vermektedirler. Kısacası resmi tefecilik diyebilirsiniz. Fakat Türkiye’deki ikrazatçı sayısı son dönemlerde yok denecek kadar azalmış bir durumdadır. Ortalama 20 civarında ikrazaçlı bulunmaktadır.

Faturalı Hat Üzerine Cep Telefonu Almak

Fatura Üzerine Cep Telefonu Almak: Faturalı Hatta Kredi 2020
Fatura Üzerine Cep Telefonu Almak

Nakit ihtiyaçlarınızı gidermek için en yasal ama bir o kadar da zararlı bir şekilde karşılayacağınız bir sistem. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hat sahipleri kendi operatörler firmalarına ait mağazalardan faturalı hat üzerine telefon alabilmektedirler. Fakat bununda bazı şartları bulunmaktadır.

 • Hat sahiplerinin en az 8 aydır kesintisiz olarak faturalı hatta sahip olmaları gerekiyor. Hat kullanım süresi firmalar arasında değişiklik gösterebilmektedir.
 • Faturaların zamanında ödenmiş olması da en önemli şartlardandır. Ödemelerinizi gecikmeli yapıyorsanız sistemdeki puanınızda düşecektir.
 • Cihaz sınırlaması bulunmaktadır. Yani öncesinde 2 cihaz aldıysanız maalesef 3. telefonu alamazsınız. Bütün operatör firmaları bunun önüne geçerek 2 cihaz alma hakkı ile sınırlandırma getirmiştir.
 • Faturalı hatta cep telefonu alırken de kişilerin kredi notu sorgulaması yapılmaktadır. Bu sorgulama işleminde kredi notunuz düşük çıkarsa cihaz alma şansınız bir o kadar azalacaktır.

Operatör Firmalarının Faturalı Hatlar İçin Sattığı Telefonlar:

Faturalı Hatta Telefon Almak Mantıklı Mı?

Faturalı hatta kredi yerine operatör firmalarından telefon alırsanız daha zararlı çıkacağınızı söyleyebiliriz. Çünkü kabaca bir hesap yapacak olursak;

 • Vestel Venus e5 peşin fiyatı: 999 TL
 • 12 Ay faturalı hat üzerine taksitli fiyatı: 1.416,36 TL (12 taksit*118,03TL)
 • Telefonu nakde çevirme: satış fiyatı 999 TL’nin oldukça altında olacaktır. (Telefonu nakde çevirdiğiniz iş yerine veya kişiye kalmış bir durum.)

Kabaca yaptığımız hesaplamada da görmüş olduğunuz gibi telefon alıp satma işlemi kesinlikle maddi olarak size büyük zarar verecektir. Aşağıdaki bölümden en çok sorulanları inceleyebilirsiniz.

Facebook Üzerinden Başvuru Yapabilir Miyim?

Sosyal medya üzerinden kredi verdiğini dile getiren ve sizden telefon numaranızı isteyen kişilere kesinlikle itibar etmemelisiniz. Aksi halde mobil ödeme özelliği ile faturanıza yüklüce bir miktar borç yansıtabilirler.

Dosya Masrafları İçin Peşinat Göndermeli Miyim?

Kesinlikle hayır. Masraflar için önceden peşinat istenmesi dolandırıcılığın en çok yapıldığı alandır. Bu yüzden firmalarla yüz yüze görüşmek gerekiyor.

Bankalar Faturalı Hatta Kredi Veriyor Mu?

Hayır. Bankalar bu şekilde kredi kullandırmazlar.

Bu Kredi Sistemi Ne Kadar Güvenilir?

Yazımızın başında da dile getirdiğimiz üzere, sistem yasaldır. Fakat dolandırıcılık için oldukça müsait bir zemine sahiptir. O yüzden en güvenilir firmayı araştırmanızı tavsiye ediyoruz.

Faturalı Hattım Yok, Kullanabilir Miyim?

Hayır. Bu sistemde sadece faturalı hatta sahip olanlar kredi kullanabilir.

Teminat İsteniyor Mu?

Hayır. Hiç bir şekilde teminat veya kefil talep edilmemektedir. Ön ödeme isteyen ve firma kisvesi altında hizmet verdiğini söyleyenlere de itibar etmeyiniz.

Bu yazı, güncel 16.06.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi İhtiyaç Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? FİRMA LİSTESİ" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Faturalı Hatta Kredi Nasıl Alınır? FİRMA LİSTESİ" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. Savaş köşker dedi ki:

  Hangi firmadan faturalı hatta kredi alabilirim