Uygun Krediler

Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Numarası: Direk Bağlanma

Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Numarası: Direk Bağlanma

Ziraat Emeklilik müşteri hizmetleri güncel telefon numarası (0212) 310 39 99‘dur. Bildiğiniz gibi Ziraat Emeklilik artık Türkiye Hayat Emeklilik olarak hizmet vermektedir. Sistem ile ilgili merak edilen bütün detayları bu sayfamız üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetleri İletişim Bilgileri:

Müşteri Hizmetleri Numarası(0850) 202 20 20
Mailbilgi@turkiyehayatemeklilik.com.tr
Fax(0212) 310 39 99
Genel MüdürlükLevent Mah. Çayır Çimen Sokak, No:7 34330 Levent – Beşiktaş / İSTANBUL
Resmi İnternet Sitesiturkiyehayatemeklilik.com.tr

Ziraat bireysel emeklilik iptal işlemleri için müşteri hizmetlerine direk bağlanabilirsiniz. Bunun için Ziraat BES İptali sayfamızı ziyaret edebilir ve detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Sistem hakkında ki detaylı bilgiler ve aklınıza takılan soruların yanıtı için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik Sistemi Nasıl İşliyor?

Bireysel emeklilik sistemini uzun süreli bir birikim olarak değerlendirmek mümkündür. Bireysel emeklilik sistemi içerisinde sizin seçtiğiniz emeklilik fonlarına yatırım yapılır.

Sistemde kalmanın belirli bir süresi bulunmaktadır. Bu süre 10 yıldır. 10 yıl boyunca sistemde kalarak 56 yaşını doldurmanız neticesinde emekli olmaya hak kazanırsınız. Emekli olduktan sonra dilerseniz yatırmış olduğunuz katkı payına istinaden toplu bir meblağ alabilirsiniz. Yada yaptıracağınız yıllık gelir sigortası ile ömür boyu veya belirli bir süre için olarak emekli maaşı alabilirsiniz.

Yapılan bir değişiklikle bireysel emeklilikte devlet desteklerinden yararlanabilmektesiniz. BES sistemine yatıracağınız her katkı payının %25’i kadarı devlet tarafından birikimlerinize ilave edilmektedir. Yani 100 TL katkı payı yatırıyorsanız devlette buna ek 25 TL destek yatırmaktadır. Yani 100 TL’lik yatırımınız 125 TL olarak birikecektir.

Konu hakkında detaylı bilgiler ve şikayet taleplerinizi buradaki sayfa üzerinden de paylaşabilirsiniz. Yapacağınız paylaşım neticesinde Türkiye Hayat Emeklilik müşteri hizmetleri sizinle iletişime geçeceklerdir.

Ziraat Emeklilik Birikimlerinizi Geri Kazanımı:

  1. Toplu Ödeme: Emeklilik sürenizi ve yaşınızı doldurduktan sonra yapmış olduğunuz birikimlerinizi toplu olarak alabilirsiniz. Bunu Emekli Sandığı ya da Sosyal Sigortalar Kurumu üzerinden emekli olmak gibi düşünebilirsiniz.
  2. Maaş Ödemesi: Diğer bir emeklilik modeli ise maaş şeklindedir. Yani yapmış olduğunuz birikimlerinizi emekli maaşı olarak çekebilirsiniz. Maaşlarınızı aylık, 3 aylık, 6 aylık veya yılda bir olarak alabilirsiniz. Dilerseniz ödeme seçeneklerini değiştirebilirsiniz. Değişim hakkınız 2 ile sınırlıdır. Detaylar için yukarıda vermiş olduğumuz Ziraat Emeklilik müşteri hizmetleri numarası üzerinden direk bağlanarak bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik Hakkında Sorulanlar

Ziraat Emeklilik Yaş Sınırı Nedir?

18 yaşından büyük olan bireyler ve medeni haklara sahip olan kişiler BES’ten yararlanabilir.

Bireysel Emekliliğin Bana Faydası Nedir?

Emekliliğe yönelik bir yatırım aracı olması nedeniyle geleceğinizi güvence altına almış olursunuz.

10 Yıldan Önce Emekli Olamaz Mıyım?

Emekli olabilmek için BES sisteminde en az 10 yıl kalmanız gerekmektedir. Bununla birlikte 56 yaşını da doldurmanız gerekiyor.

BES’te Devlet Katkısı Ne Kadardır?

Yatırdığınız her katkı payının %25’i kadar ek devlet katkısı sağlanmaktadır. 200 TL’lik katkı payı ödemenize artı olarak 50 TL devlet katkısı eklenmektedir.

Ziraat Emeklilik Katkı Ödemelerine Ara Verebilir Miyim?

Bireysel emeklilik hesabınıza 3 ay boyunca ödemem yapılmaması durumunda sistem otomatik olarak ödemelerinize ara verdiğinizi kabul eder.

Birden Fazla Emeklilik Planı Oluşturabilir Miyim?

İster aynı şirkette ister farklı şirketlerde olsun birden fazla emeklilik planı oluşturabilirsiniz.

Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetlerine Ne Zaman Bağlanabilirim?

Hafta içi 09:00-19:00 saatleri arasında müşteri hizmetlerine bağlanabilirsiniz.

Bu yazı, güncel 14.12.2020 tarihinde tarafından BES kategorisi için yazıldı.

"Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Numarası: Direk Bağlanma" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Emeklilik Müşteri Hizmetleri Numarası: Direk Bağlanma" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Mustafa YILDIRIM dedi ki:

    Hesaba katkı payımız yatıramıyoruz ve bunun içinde kimseye ulaşamıyoruz.