Uygun Krediler

Ziraat Bankası Kredi Kartı (BankKart Başvuru ve Özellikleri)

Ziraat Bankası Kredi Kartı (BankKart Başvuru ve Özellikleri)

Sayfamız üzerinden; başvuru, kart çeşitleri, kart aidatları, kart kampanyaları ve kredi kartına ait özellikleri bu sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı – BankKart

Ziraat Bankası Bankkart Kredi Kartı

BankKart, banka kartı ve kredi kartı özelliklerini içinde barındıran Ziraat Bankası kredi kartı türüdür. Ayın belirli dönemlerinde yapacağınız harcamalarınızda ekstra Bankkart Lira kazanabilirsiniz.

Ziraat Bankası BankKart Gold Kredi Kartı

BankKart Gold kredi kartı ile avantajlı kampanyalardan yararlanabilir ve 120 TL altı alışverişlerinizi temassız ödeme özelliği ile yapabilirsiniz. BankKart Gold kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Platinum

BankKart Platinum ile harcadıkça daha çok puan ve avantajdan yararlanırsınız. Platinum kredi kartınızı hem banka kartı hemde kredi kartı olarak kullanmanız mümkündür. Yüksek limitli platinum kart detaylarını aşağıdaki bölümden inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç BankKart: Öğrenci

Ziraat Bankasının öğrenci kredi kartı olarak sunduğu aidatsız kredi kartıdır. 18 ile 26 yaş arası öğrencilerin kullanabilecekleri kredi kartlarıdır. Öğrenci kredi kartına SMS ile anında başvuru yapabilirsiniz. Genç BankKart sayfasından detaylara ve başvurulara ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Business

Bankkart Business kredi kartı işletmeler için donatılmış özellikler barındırmaktadır. Yurtiçi ve Yurtdışında anlaşmalı üye iş yerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Firmanıza ait yapılan bütün alışverişlerden ComboLira kazanabilirsiniz.

Bankkart Başak: Çiftçi Kredi Kartı

BankKart başak kredi kartı çiftçilik faaliyeti yürüten banka müşterileri için sunulmaktadır. Faizsiz dönem avantajı kolaylığından yararlanarak alışveriş yapabilirsiniz. Mazot, gübre, ilaç vb. tarımsal girdi satan üye işyerlerden alışveriş yaparken Bankkart Başak’a bağlanmış tarımsal kredinizi kullanabilirsiniz.

Bankkart Başak Girişimci Kredi Kartları

Ziraat Bankası kredi kartı olarak sunulan ve firmanızın harcamalarını kısıtlayabildiğiniz kredi kartıdır. BankKart Girişimci Başak kart ile vadesiz hesaplarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Kart Başvurusu İçin Sunulan 7 Alternatif

 1. SMS Bankacılığından Başvuru: Mesaj ile anında başvuru yapabilmek için BANKKART yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak 4757’ye mesaj gönderebilirsiniz. Örn: BANKKART 22222222222
 2. BankKart Mobil Üzerinden Başvuru: Android ve İOS uyumlu akıllı telefonunuza indireceğiniz uygulama üzerinden de kart başvurusu yapabilirsiniz.
 3. İnternet Şubesini Kullanarak Başvuru: Banka müşterilerinin kullanabildiği internet şubesi üzerinden de başvurunuzu menülerden saniyeler içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ek kart başvurusu için Ziraat Bankası internet bankacılığı açma yazımızı okumanızı öneririz.
 4. Ziraat ATM’leri: Kartsız işlemler menüsü üzerinden başvuru işlemleri bölümüne geçerek, kredi kartı başvurusu seçeneğini tuşlayıp başvurunuzu ATM üzerinden yapabilirsiniz.
 5. Banka Şubeleri: Size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek başvurunuzu bireysel bankacılık departmanından yapabilirsiniz.
 6. Ziraat Müşteri Hizmetleri Numarası: Telefon bankacılığı menüsü üzerinden 6’yı tuşlayarak başvuru işlemleri menüsüne giriş yapınız. Akabinde 1’i tuşlayarak kredi kartı başvurusu talebinde bulunabilirsiniz.
 7. Banka Müşterisi Olmayanlar: Ziraat bankası üzerinden herhangi bir hesabı olmayan kişiler BankKart.com.tr internet adresine giriş yapıp, başvuru ve işlemler bölümünden kredi kartı başvurusu yap butonuna tıklayarak başvurularını anında gönderebilirler.

Güncel BankKart Kredi Kartı Kampanyaları

 • 200 TL ve üzerindeki eğitim ve kırtasiye harcamalarında 4-9 arası yaptığınız takside ek +3 taksit imkanı.
 • Yarıyıl tatilinde Bankkart ile 250 TL’ye ulaşan her harcamaya 10 TL, toplamda 40 TL Bankkart Lira kazanma fırsatı! (17 Ocak – 03 Şubat 2020)
 • Bankkart ile www.tickets.com.tr’den yapacağınız uçak bileti alışverişlerine 200 TL’ye varan indirim! (01 Ekim 2019 – 29 Şubat 2020)
 • Bankkart ile Bridgestone ve Lassa bayilerinden yapılacak lastik alımlarında 9 taksit imkanı! (31 Ekim 2019 – 31 Ocak 2020)
 • Metro Marketler’de yapacağınız 100 TL ve üzeri 4 taksitli alışverişlerinizde +2 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. (07 Aralık 2019 – 31 Ocak 2020)
 • Bankkart ve Bankkart Başak’ın kredi kartı özelliği ile Motorlu Taşıtlar Vergisini 3 taksit ile ödeme fırsatı! (01 – 31 Ocak 2020)

› Tüm Kampanyalar

Ziraat Kredi Kartı Aidatları

KartAsıl Kart AidatEk Kart Aidat
Ziraat Klasik29 TL14 TL
BankKart Genç0 TL0 TL
Ziraat Gold49 TL19.50 TL
Ziraat Platinum59 TL29 TL

Ziraat BankKart Kredi Kartı Özellikleri

 • Ziraat Bankası kredi kartı aynı zamanda banka kartınız olabilme özelliğini taşımaktadır.
 • Ziraat Bankası Ek Hesap ürününü kullanan banka müşterileri banka kartları ile taksitli alışveriş yapabilme özelliğinden yararlanabilmektedir.
 • Kartınız için aldığınız şifreyi kullanarak yurtiçinde ve yurtdışında güvenli alışveriş yapabilirsiniz.
 • BankKart temassız özellik ile güvenli alışverişler yapabilirsiniz. (120 TL’ye kadar.)
 • BankKart kredi kartı ile yaptığınız alışverişlerinizden kazandığınız puanlarınızı anlaşmalı üye iş yerlerinde kullanabilirsiniz.
 • Kredi kartınızı kullanarak nakit avans kullanabilirsiniz.
 • Banka kartı için ve kredi kartı için ortak şifre kullanabilirsiniz.
 • BankKart 360 ile yapacağınız alışverişlerinizde aylık 6 TL’ye kadar Bankkart Lira kazanabilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama İşlemi

Kart başvurunuz kısa bir süre sonra nihayete erdirilerek tarafınıza SMS ile bilgilendirme iletilmektedir. SMS alma sorunu yaşıyorsanız öncelikle aşağıda belirttiğimiz seçeneği kullanarak başvuru takibi yapabilirsiniz.

 • Başvuru sorgulama sayfasına giriş yapınız.
 • Akabinde başvurumu sorgula butonuna tıklayınız.
 • Yönlendirildiğiniz sayfada bulunan bilgileri eksiksiz olarak doldurunuz. (TC Kimlik Numarası, Telefon Numarası ve Güvenlik Kodu)
 • Kart başvuru sonucu öğrenme işleminin gerçekleşebilmesi için bilgilerin eksiksiz ve yanlışsız olmasına özen gösteriniz.
 • İnternet bağlantınızın olmaması durumunda Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek veya şubeye giderek kart başvurunuz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Ziraat Kredi Kartı İçin Sıkça Sorulan Sorular

Kart Başvurum Ne Zaman Sonuçlanır?

Yapmış olduğunuz kredi kartı başvurusu ortalama 24 saat içerisinde cevaplandırılmaktadır.

Kredi Notum Düşük Kart Onayı Alabilir Miyim?

Kredi notu hem kredilerde hemde kredi kartlarında oldukça büyük önem taşımaktadır. Kredilerde olduğu gibi kredi kartlarında da oldukça büyük öneme sahiptir. Fakat kredi kartı onayı almak kredi onayı alma ihtimalinden daha yüksektir.

Nasıl BankKart Lira Biriktirebilirim?

BankKart kartınız ile BankKart üyesi iş yerlerinden yapacağınız peşin alışverişlerinizde BankKart lira kazanabilirsiniz. BankKart Business, BankKart Başak ve banka kartları BankKart Lira kampanyasından yararlanabilir.

BankKart Ayın Sektörü Nedir?

Her ay farklı ve belirlenen sektörlerde yapacağınız alışverişlerinizde %5’e kadar BankKart Lira kazanabilirsiniz. Ayın sektörü indiriminden yararlanmanız için yapacağınız harcamalarınız en az 100 TL ve üzeri olmalıdır.

Müşteri Hizmetleri Üzerinden Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir Miyim?

Banka müşteri iletişim merkezinden kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Kredi kartı başvuru sonucunuz tarafınıza SMS ile bildirilmektedir.

BankKart 360 Nedir?

Bankkart 360, Ziraat Bankası BankKart kredi kartınızla yapacağınız aylık 1.000 TL’ye kadar harcamalarda 6 TL’ye kadar kazanabileceğiniz BankKart liradır.

BankKart Taksit Öteleme Nedir?

KMH ürününe sahip olan banka müşterilerinin banka kartları ile yaptıkları alışverişlerini taksitlendirme özelliğidir. Taksitlerden yararlanabilmeniz için KMH limitinizin alışverişe yeterli olması gerekmektedir.

Kredi Kartı ile İnternet Alışverişi Yapabilir Miyim?

Ziraat Bankası banka kartı veya kredi kartı ile internet üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Kartınızın ön yüzünde bulunan kart numarasını ve arka yüzünde bulunan CVC2 kodu ile güvenli alışverişler yapabilirsiniz.

BankKart Kredi Kartı ile Temassız Alışveriş Yapabilir Miyim?

90 TL ve altındaki tutarlar için temassız ödeme özelliğinden yararlanmanız mümkün. Banka kartınızda bu özelliği kullanmak için Ziraat Müşteri Hizmetleri ile görüşme sağlayarak kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

Bu yazı, güncel 07.07.2020 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Ziraat Bankası Kredi Kartı (BankKart Başvuru ve Özellikleri)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Kredi Kartı (BankKart Başvuru ve Özellikleri)" Yazısı İçin 2 Yorum Yapılmış

 1. Yorum İsa oksuz İsa oksuz dedi ki:

  Kredi baş vurmustuk sonuç nasıl orenilir

  1. Yorum Cenk İşçiler Cenk İşçiler dedi ki:

   Kredi veya kart başvurusuna ait sonuçlar size SMS olarak iletilmektedir. Eksi durumda müşteri hizmetleriyle görüşebilir ve bilgi edinebilirsiniz. Kart başvuru sonucu sorgulaması içinde yazımızda bahsettiğimiz adımları uygulayınız.

AkbankDenizbankQNB FinansbankGaranti BankasıHalkbankING BankKuveyt Türk
ŞekerbankTEBİş BankasıVakıfbankYapı KrediZiraat BankasıZiraat Katılım