web analytics
Uygun Krediler

Ziraat Bankası Kampüs Kart Nedir?

Ziraat Bankası Kampüs Kart Nedir?

Öğrenci kredi kartı olarak da tasarlanan Ziraat Bankası kampüs kart, üniversitedeki kimlik bilgilerini içeren ve elektronik cüzdan özelliğinde olan bir banka kartıdır. Haliyle pek çok özelliği de bir arada sunmaktadır. Bankkart, Ziraat Bankasının sunduğu ve nakit paranın en güvenli olarak açıkladığı bir uygulama olarak bilinir. Bankanın ATM’lerinden dilediğiniz gün ve saatte hesap bakiyesini kontrol edebileceğiniz bu karttan ayrıca para çekebilir, havale yapabilir ve hesaplarınız arasında aktarım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Buna ek olarak TROY, MasterCard ve VISA amblemi olan tüm ATM’lerden de kolaylıkla para çekebilirsiniz.

Ziraat Bankası Bankkart Özelliklerini Taşıyan Kart

Ziraat Bankasının Bankkart uygulaması hem banka kartı hem de öğrenci kredi kartı olarak karşınıza çıkmaktadır. Bankkart üye iş yerlerinde kartın kredi kartı özelliğini kullanabilir ve taksitli alışverişlerden faydalanabilirsiniz. Bu kartın ön kısmında kredi kartı numarası bulunur. Arka kısmında ise banka kartı bilgileri yer alır. Bankkart ayrıca yaptığınız alışverişlerden puan kazanmanızı sağlar. Nakit ihtiyacınızı karşılamak için de ATM’ler başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışındaki VİSA ve MasterCard amblemli ATM’lerden yararlanabilirsiniz.

3D Secure yani 3 boyutlu güvenlik sistemini kullanan Bankkart, temassız özelliği de desteklemektedir. Ayrıca Ziraat Bankası kampüs kart özelliğiyle dikkat çeken bu kartın son zamanlarda ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaştığını söyleyebiliriz.

Bütün Ziraat Bankası Kredi Kartları

Kampüs Kart Özellikleri Nelerdir?

Elektronik bir cüzdan özelliği olan Ziraat Bankası kampüs kart, kimlik fonksiyonu ve banka kartı fonksiyonunu birlikte sunmaktadır. Bu kapsamda kimlik fonksiyonu özelliğinde, kartın ön yüzü, kurumsal üniversite kimliğine göre tasarlanmıştır. Ayrıca kartta bulunan fotoğrafla beraber kimlik bilgileri yer almaktadır. Kampüste yer alan geçiş uygulamalarında temassız olarak sisteme kartınızı okutabilir ve bu sayede geçiş yapabilirsiniz.

Kampüs kartın banka kartı fonksiyonunda ise Ziraat hesabınızı kullanabilirsiniz. ATM’lerden rahatlıkla işlem yaparken hesabınızda bakiye olması halinde hem yurt içinde hem de yurt dışında alışveriş imkanı tanınmaktadır. Bankkart için geliştirilen tüm uygulamalardan da yararlanabileceğiniz gibi Ziraat Bankasının düzenlediği kampanyalara katılım sağlayabilirsiniz. Son olarak kampüste hizmet veren restoran veya kafelerdeki ödemeleri de kampüs kart sayesinde yapabilirsiniz.

Kampüs Kart Temassız Alışveriş Özelliği

Temassız alışveriş artık teknolojinin gelişimiyle pek çok bankanın geçiş yaptığı uygulamalardan biridir. İlk olarak kampüs kart ile 90 TL’ye kadar olan ödemelerinizi şifresiz ve temassız olarak yapabilirsiniz. Bu rakamın üzerinde yapacağınız işlemler ise şifreli ve temassız olarak yapılabilmektedir.

Kampüs kartı bu şekilde kullanmak için karta para yüklenmesi gerekmektedir. Banka şubelerinden veya ATM’lerden rahatlıkla para yükleyebilirsiniz. Ya da başka bir Ziraat hesabınızdan kampüs karta yükleme yapabilirsiniz.

Kullanıcılar, kartın bakiye yönetimini daha kolay bir şekilde yapabilmek için ATM’lerden otomatik yükleme talimatı verebilir. Otomatik ödeme talimatıyla beraber sistem kart bakiyesini kontrol eder ve tanımlama sürecinde belirlediğiniz tutarı yükler. Ayrıca kart bakiyesine yapılacak aktarım, Ziraat Bankasına bağlı ana hesap üzerinden tamamlanır. İstediğiniz zaman ATM’den veya ana hesap kartı üzerinden otomatik ödeme talimatı iptal edilebilir.

Kampüs Kart Elektronik Cüzdan Özelliği

Elektronik cüzdanlar her zaman güvenilir ve pratik bir işlem imkanı sunmaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası kampüs kart, elektronik cüzdan uygulaması olduğu için Ziraat Bankasındaki hesabınızdan ayrı olarak karta para yükleyebilirsiniz. Kampüs karta yükleyeceğiniz tutarla beraber üniversitedeki tüm işletmelerden de faydalanabilirsiniz. Son olarak kartın mevcut bakiyesini, kampüs dışında yer alan temassız ödeme noktalarında da kullanabilirsiniz.

Son zamanlarda öğrencilerin en çok merak ettiği kampüs kartın genel özellikleri bu şekildedir. Başvuru süreci ve para yükleme işlemleriyle ilgili diğer bilgileri, yazımızın devamından öğrenebilirsiniz.

Kampüs Kart Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Kampüs kart para yükleme işlemleri için en pratik yöntem Ziraat ATM’leridir. Hesaptan karta para aktararak yükleme yapabildiğiniz gibi ATM’lerden de nakit olarak para yükleyebilirsiniz. Ancak kullanıcılar bakiye yönetimini kolaylaştırmak için ATM’den otomatik yükleme talimatı verebilir. Otomatik ödeme talimatı kat bakiyesini kontrol etmekle beraber, tanımlama sürecinde belirlediğiniz tutarda bakiyeyi tutmaktadır. O halde Ziraat Bankası kampüs kart para yükleme işlemlerinin de kolayca yapıldığını söylemek mümkündür.

Kampüs Kart Şifre Oluşturma Yöntemleri

Kampüs kart şifre oluşturmak için 0 850 220 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Ya da Ziraat şubelerinde bulunan POS cihazlarını kullanabilirsiniz. Aynı durum güncelleme için de geçerlidir. Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman sizden doğum tarihi, cep telefonu ve kartın hesap numarası gibi bilgiler talep edilecektir. Tüm bilgileri doğru girdikten sonra yeni şifre alabilir veya mevcut şifrenizi güncelleyebilirsiniz.

Kampüs kart aynı zamanda bir banka kartıdır. En fazla 120 TL tutarındaki ödeme işlemleri temassız olarak gerçekleştirilebilir. Bu yüzden şifrenizi herhangi bir kişiyle paylaşmamanız önerilmektedir.

Kampüs Kart ile Online Alışveriş Yapılabilir mi?

Güvenli bir şekilde alışveriş yapabileceğiniz Ziraat Bankası kampüs kart elbette online alışveriş hizmeti de sunmaktadır. Tek seferde 50 TL ve günlük 150 TL’ye kadar e-ticaret sitelerinden alışveriş yapabilirsiniz. Toplam işlem limiti ise 3D Secure yöntemiyle 1000 TL’dir. Ancak web üzerinden bu kart ile taksitli alışveriş yapılamaz. Yani tek seferde yapılacak alışverişler için kullanılabilir. Son olarak yurt içinde yapacağınız online alışverişlerde herhangi bir komisyon alınmamaktadır.

Bu yazı, güncel 20.04.2020 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Ziraat Bankası Kampüs Kart Nedir?" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Kampüs Kart Nedir?" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Muruvvet dedi ki:

    Ziraat kampüs kart kullanım süresi ne kadardır ikinci öğretim yılında yenilenecek mi?