Uygun Krediler

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma ve Şifre Alma

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma ve Şifre Alma

Bildiğiniz gibi banka müşterilerinin hatırı sayılır bir kısmı işlemlerinin çoğunu internet şubesi veya mobil bankacılık üzerinden gerçekleştirmektedir. Ziraat internet bankacılığı açma, şifre alma, para gönderme ve diğer gerekli işlemlere ait detayları adım adım bu sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

Uyarı: Banka hesap ve kişisel bilgilerinizin gizliliği için yapacağınız şifre işlemlerinde; Ziraat Bankası resmi internet sitesine girmiş olduğunuzdan emin olun ve kişisel bilgilerinizi hiçbir platformda paylaşmayın!

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığı açma ve şifre yenileme ekranı

Yeni hesap açma veya yeni şifre alma başvurusu internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden mobil ve internet şubesi hesabı açmak için banka müşterisi olmanız gerekmektedir. https://bireysel.ziraatbank.com.tr/ adresine girerek “Hemen Başvur” butonuna tıklayınız. Online başvuru işlemini tamamlamak için banka kartı ve banka sistemine kayıtlı güncel cep telefonu numaranızın olması gerekiyor. Hemen başvur adımından sonra aşağıdaki bilgileri eksiksiz olarak doldurup SMS onayı aldıktan sonra interner şubesi başvurunuzu tamamlamış olursunuz.

 • Kişisel bilgiler (TC Kimlik Numarası, Telefon Numarası ve Güvenlik Kodu)
 • SMS şifre (SMS onay kodu)
 • Ziraat Bankası kart bilgileri

Banka müşterisi olmayan bireyler veya kurumsal müşteri adayları, hesap açma işlemlerini şube üzerinden gerçekleştirebilirler. Tarafınıza iletilen şifreler ile hem internet sitesi üzerinden hemde Ziraat mobil uygulama üzerinden giriş yapabilirsiniz. Yukarıda bahsetmiş işlemin sorunsuz gerçekleşebilmesi için cep telefonu numaranızın Ziraat Bankası sisteminde güncel olmasına özen gösterin. Zira onay SMS’i gelmez ve üyeliğinizi tamamlayamazsınız.

Ziraat İnternet Şubesi Yeni Şifre Alma (Şifremi Unuttum!)

Yukarıdaki başlıkta yer verdiğimiz internet adresine giriş yaparak şifremi unuttum diyebilirsiniz. Yeni şifre alma işlemi için aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 1. Kişisel bilgilerinizi eksiksiz giriniz. (Özellikle cep telefonu numaranızın banka sisteminde güncel olduğuna özen gösterin. Aksi halde tarafınıza onay SMS’i iletilemez.)
 2. Güvenlik bilgileri (kart bilgileri, kart şifresi vs)
 3. SMS doğrulama şifresi (Telefonunuza gelen SMS doğrulama kodu)
 4. Yeni şifre oluşturma

İnternet Şubesi Cep Telefonu Numarası Değiştirme

İnternet bankacılığı kullanmak için banka sistemine kayıtlı bir cep telefonu numarasının olması gerekiyor. İnternet şubesine her giriş işleminde SMS onayı istemesinden veya yukarıda bahsettiğimiz hesap açma işlemlerinden ötürü bu şarttır. Mevcut cep telefonu numaranızı değiştirdiğiniz takdirde banka sisteminde de numaranızın güncellenmesi gerekiyor. Fakat numara güncelleme/değiştirme işlemi sadece şubeler üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca numaranızı değiştirmeden sadece X operatöründen Y operatörüne geçseniz bile numara güncelleme işlemi için banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Aksi halde giriş işlemi için onay SMS’i alamazsınız.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Kapatma

İnternet bankacılığı kapatma işlemini sadece şubeler üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Size en yakın Ziraat Bankası şubeleri listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İnternet Şubesi Uygulaması(Ziraat Mobil) İndirme

 1. Android Telefonlar: Google Play’e giriş yaparak arama kutusuna “Ziraat Mobil” yazarak uygulamayı indirebilirler.
 2. İOS Telefonlar: APP Store’a giriş yaptıktan sonra arama bölümüne “Ziraat Mobil” yazarak uygulamayı edinebilirler. Mobil uygulamalar üzerinden Ziraat internet bankacılığı açma işlemi gerçekleştirilememektedir.

Uygulamalar üzerinden yapacağınız işlem sayısı ile web sitesi üzerinden yapılan işlem seçenekleri neredeyse aynıdır. Fakat bazı işlemlerde mobil uygulama yetersiz kalabilmektedir. Örneğin Kredi Notu Öğrenme işlemi mobil uygulama üzerinden yapılamamaktadır.

İnternet Şubesi Üzerinden Müşteri Hizmetleri İle Görüşme

Ziraat Bankası İnternet şubesinden müşteri temsilcisi ile görüşme ekranı

Web şubesi üzerinden müşteri hizmetleri ile canlı görüşme sağlayabilmeniz için web sitesi üzerinden internet bankacılığına giriş yapmanız gerekiyor. Akabinde banka profilinizin sol alt ekranında bulunan canlı cevap seçeneğini tıklayınız. Teknik destek veya bilgi alma seçeneklerinden birini seçerek görüşmeyi başlatabilirsiniz. Ayrıca işitme engelli müşteriler için de ekstra bir hizmet bulunmaktadır. Devam butonuna bastıktan sonra bir dakika içerisinde müşteri temsilcisi sizinle bağlantıya geçecektir. Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri bölümünden müşteri temsilcisine direk bağlanma yollarını da inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Para Transferleri

EFT yapma işlemi için; İnternet bankacılığından sol menüde bulunan Para Transferleri>Başka Hesaba Transfer adımlarını izleyiniz. Alıcı hesap seçimi, göndereceğiniz hesabınızı seçimi ve tutar belirleyerek EFT işlemini gerçekleştirebilirsiniz. EFT Saatleri kısmından kaça kadar EFT yapacağınıza bakabilirsiniz. Yapacağınız EFT’lere ait işlem ücretleri aşağıdaki gibidir.

İşlemAsgari TutarAzami TutarAçıklama
Ziraat Mobil ve İnternet – Geç EFT3 TL75 TLBSMV dahildir. 50.000 TL üzeri işlemler için ücret 75 TL’dir.
Ziraat Mobil ve İnternet – EFT1 TL25 TLBSMV dahildir. 50.000 TL üzeri işlemler için 70 TL’dir.
Karttan Karta Para Transferi4 TL4 TLBSMV dahildir.
ATM’den EFT2 TL50 TLBSMV hariçtir.
Kasadan EFT5 TL100 TLBSMV hariçtir.

Cebe Havale işlemi için sol menüden Para Transferi>Cebe Havale adımlarını izleyerek para gönderme işlemi yapabilirsiniz. İşlem detaylarına ve limitleri Ziraat cebe havale sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Üzerinden Sınav Ücreti Yatırma

Sınav başvuru ücretleri, harç ödemeleri gibi para transferlerini hem ATM’lerden hem İnternet şubesi üzerinden yapabilirsiniz. KPSS, YKS, YDS gibi sınav başvurularının yanı sıra üniversite harç ödemelerini de bu kanaldan yapabilirsiniz. Ödeme adımları; Ödemeler > Eğitim, Sınav ve Üniversiteler > Ödeme Yapacağınız Sınav veya Üniversite Harcı

Ziraat internet şubesi sınav ücreti yatırma ekranı

İnternet Şubesi Hakkında Sorulanlar

Ziraat İnternet Bankacılığı Nedir?

Şube üzerinden yapılan bankacılık işlemlerinin neredeyse hepsinin internet üzerinden yapılabilmesidir.

Ziraat İnternet Şubesinin Avantajı Nedir?

Öncelikle bir çok işlem için şubeye gitmenize gerek kalmıyor. İşlemlerinizin neredeyse hepsini internet bankacılığı üzerinden yapabilirsiniz. Para transferlerinde şubeye oranla daha az kesinti olmaktadır. Fatura ödemelerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kart İşlem Limiti Belirleme Nasıl Yapılır?

Kartlarım > Banka Kartlarım > Kart Ayarları > İşlem Limiti Belirleme adımlarını takip ederek gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap İşlem Limiti Belirleme Nasıl Yapılır?

Profil ve Ayarlar > İşlem Limiti Tanımlama adımlarını gerçekleştirerek işlem limitlerinizi belirleyebilirsiniz.

Neden Ziraat İnternet Şubesini Kullanmalıyız?

Ziraat Bankası çalışma saatleri dışında yapmamız gereken acil işlemleri internet şubesi üzerinden kolayca yapabiliriz. Hakeza mesai saatleri içerisinde de şubeye gitmeden bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz.

Ziraat İnternet Bankacılığı Üzerinden KMH Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvurular > Krediler > KMH > Hemen Ekle adımlarını izleyerek ek hesap başvurusu yapabilirsiniz.

İnternet Şubesi Açmak Ücretli Mi?

Hayır. Ziraat Bankası üzerinden açtırdığınız hesap kesinlikle ücretsiz olarak banka müşterilerine açılabilmektedir.

İnternet Bankacılığından Hangi Ürünlere Başvuru Yapabilirim?

Bireysel Kredi, Ek Kart, Kredi Kartı, Kredi Kartı Limit Arttırım, KMH, Telefon Bankacılığı, OGS, Bireysel Emeklilik ve Sigorta Ürünlerine başvuru yapabilirsiniz.

İnternet Şubeden Kart Limiti Artırma Nasıl Yapılır?

Başvurular > Limit Arttırımı adımlarını takip ederek kredi kartı limiti artırabilirsiniz. Ek kart limiti için Kartlarım > Kredi Kartlarım > Kart Ayarları > Ek Kart Limit Güncelleme adımlarını takip edebilirsiniz.

İnternet Şubesi Şifremi Unuttum Ne Yapmam Gerek?

Yazımızın ilk kısmında bahsettiğimiz şifre alma bölümünden şifre yenileme işlemini yapabilirsiniz.

Hesabımdan Kredi Kartı Başvurusu Yapabilir Miyim?

Evet. Ziraat Bankası internet bankacılığı açma işleminden sonra kredi kartı başvurunuzu gönderebilirsiniz. Bankanın kredi kartlarına Ziraat Bankası kredi kartı sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kurumsal İnternet Şubesi Nasıl Açılır?

Kurumsal veya bireysel internet şubesini kullanıma sokmanız için en yakın şubeye gitmeniz gerekmektedir. İnternet üzerinden kurumsal hesap açma imkanı sunulmamaktadır.

Ziraat Bankası Swift Kodu Nedir?

Ziraat Bankası Swift kodu TCZBTR2A Ayrıca yabancı para transfer işlemleri için Para Transferleri>Döviz Transferleri adımlarını izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Bu yazı, güncel 10.07.2020 tarihinde tarafından Mobil ve İnternet Bankacılığı kategorisi için yazıldı.

"Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma ve Şifre Alma" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Açma ve Şifre Alma" Yazısı İçin 57 Yorum Yapılmış

 1. semra kurt dedi ki:

  ziraat bankkartımı nasıl mobil bankacılığa açarım?

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Semra Hanım,
   Yazımızın başında vermiş olduğumuz bireysel bankacılık adresine girerek ekranın en altında bulunan “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak dijital bankacılık işleminizi tamamlayabilirsiniz. Teşekkürler.

 2. Firdevs Baran dedi ki:

  Hemen başvura tıkladığım hâlde elektronik sözleşme için şubeye başvurmam gerektiği söyleniyor. Şubeye gittiğimde de bunu yapamadıklarını mobilden halledebilceğim söyleniyor bana. Bi oraya paslıyolar bir oraya. Neresi aktifleştiriyor bilmiyorum ki. Mobilde hesabınız da bulunamamaktadır yazıyor dün gece kredi ve burslarımız yattı hesabım görünmediği için param da görünmüyor nasıl halledebilirim yardımcı olursanız sevinirim 🙏🏻

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Firdevs Hanım,
   Anladığım kadarıyla kart bilgilerinizi kullanarak internet şubesi oluşturamıyorsunuz. Banka sisteminde ki numaranız güncelse açılması lazım. Özellikle şubeden kesinlikle açılması lazım. Bir de Ziraat Mobil uygulamasını indirip Başvurular>İnternet Bankacılığı Online Başvuru adımlarını izleyerek dener misiniz.

 3. Iilkan kenar dedi ki:

  Bankkarta internet bankaciligi icin nasil sifre alip ayarlaya bilirim

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba, Ziraat Bireysel internet şubesine giriş yaparak sayfanın en altında bulunan Hemen Başvur butonuna tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Teşekkürler.

 4. Nevzat atila dedi ki:

  Banka kart mobil uygulaması istiyorum

 5. Sedat K. dedi ki:

  Yeni gelen ziraat banka kartıma mobil bankacılığı nasıl aktif edebilirim

 6. Ebru dedi ki:

  Telefonum kırıldı bi yeni telefona mobil bankacılığı actim ama şifremi TC mi yazınca profil ayarlarına girip oradan ayarlar bölümü diye yazı yazıyor ben bunu nasıl çözebiliriz yardımcı olur musunuz teşekkürler