Uygun Krediler

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2021 (Güncel Hesaplama)

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2021 (Güncel Hesaplama)

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ve hesaplama tablolarını anlık olarak bu sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca sayfa üzerinden kredi kampanyalarına ait detayları inceleyebilir ve diğer bankaların ihtiyaç kredilerini inceleyerek karşılaştırma yapabilirsiniz.

Bilgilendirme: İhtiyacınıza en uygun krediyi bulmak için aşağıdaki kampanyaları ve sayfa sonundaki diğer bankaların kredi tekliflerini incelemenizi öneririz.

Bilgilendirme 2: Kullanmak istediğiniz kredi miktarı düşük ve kısa vadeli ise Ziraat Bankası Ek Hesap ürününü inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı / 16 Haziran 2024

Kredi TürüFaiz Oranı
Çalışanın Artısı (Maaş Müşterisi)%1,69
Bireysel Tüketici Kredisi%1,79
Tüketici Ürün Paketi%1,75
Arsa Kredisi%1,73
Eğitim Kredisi (Öğrenci)%1,79
Emekli Kredisi (Emekli Müşterilere Özel)%1,69
İpotekli İhtiyaç Kredisi%1,73
Ek Hesap (KMH)%1.25 (Günlük Faiz)

Banka faiz oranları bütün vadelerde sabittir. Tablo üzerinden bankaya ait 16 Haziran 2024 tarihli güncel faiz oranları ve kredi türleri yer almaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama Tablosu

Kredi TalebiVadeTaksitToplam Ödeme
5.000 TL12 ay473,96 TL5.687,51 TL
5.000 TL24 ay265,55 TL6.373,40 TL
5.000 TL36 ay197,43 TL7.107,36 TL
10.000 TL12 ay947,92 TL11.375,04 TL
10.000 TL24 ay531,11 TL12.746,64 TL
10.000 TL36 ay394,85 TL14.214,81 TL
20.000 TL36 ay789,71 TL28.429,41 TL
25.000 TL36 ay987,13 TL35.536,85 TL
30.000 TL36 ay1.184,56 TL42.644,25 TL
40.000 TL36 ay1.579,41 TL56.858,93 TL
50.000 TL36 ay1.974,27 TL71.073,53 TL
75.000 TL36 ay2.961,40 TL106.610,43 TL
100.000 TL36 ay3.948,53 TL142.147,22 TL

Kredi hesaplamaları ve maliyet grafiği verilerinin resmi bir geçerliliği bulunmamaktadır. Kullandığınız her 10.000 TL kredi için 50 TL kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Banka resmi web sitesinden edinilen bilgilere göre hesaplanmıştır.

Türkiye’nin önde gelen bankalarından olan Ziraat Bankası, diğer bir çok özel ve kamu bankasına nazaran düşük faiz oranları ile kredi sunmaktadır. Bankanın şuan da güncel kredi faiz oranı %1,69‘dur. Bütün vadelerde aynı faiz oranı uygulanmaktadır. Tüketici kredisi başvurusu ile detaylar sayfamızın devamında detaylı olarak verilmiştir. Kredinin vadesi 36 ay ile sınırlı olup aylık gelir düzeninize göre esnek ödeme imkanları sunulmaktadır.

Kredi başvurusunda kefil veya bir takım teminatlar istenmektedir. Teminat istemeyen bakalar için Gelir Belgesiz Kredi bölümüne gidiniz. Kullandığınız kredinin vadesi süresince kredi kullanan kişi için hayat sigortası yapılmaktadır. Krediye ait örnek hesaplama şu şekilde olmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Alternatifleri

Banka kredi başvuru işlemi için bir çok yolu tercih edebilirsiniz. Bu yolların başında SMS ile anında başvuru gelmektedir. Başvuru için TUKETICI yazarak bir boşluk bırakın T.C. Kimlik Numaranız, Talep Edilen Miktar, İstediğiniz Vade ve Aylık Gelirinizi yazarak 4747‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Diğer başvuru yolları ise;

Ziraat Bankası Tüketici Avans Kredisi 2021 Kampanyası

Anlık ve düşük tutardaki kredi ihtiyaçlarının giderildiği bir kredi türüdür. Krediye ait limitler az olduğundan dolayı vadesi de 6 aya kadar olabilmektedir. Birazdan da göreceğiniz üzere bankanın sunmuş olduğu KMH hesabı ile benzerliği bulunmaktadır. Fakat KMH hesabında faizler günlük olarak uygulanmaktadır. Kullandığınız krediyi tek taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Ayrıca avans kredisinde hayat sigortası zorunluluğu da bulunmamaktadır. Krediyi kullanmanız için Ziraat Bankası üzerinde bir vadeli veya vadesiz hesabınızın olması gerekmektedir. Tüketici avans kredisi için bir takım teminatlar talep edilmektedir.

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi (Yasa Kapsamında)

Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi 2021, ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları ve hesaplama
Ziraat Bankası İpotekli İhtiyaç Kredisi 2021
 • Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyaları içerisinde çokça tercih edilen bir kredi türüdür.
 • Kredi başvurusu için gayrimenkul ipoteği göstermeniz yeterlidir.
 • Bu krediler 36 ay vade ile yüksek tutarda ki kredilerden oluşmaktadır.
 • Bankaya teminat olarak göstereceğiniz ipotek ile konut değerinin %80‘ine kadar kredi kullanabilirsiniz.
 • Konut değeri banka tarafından ekspertiz raporu ile belirlenmektedir.
 • Şube tarafından kredinin tutarına veya kredi skoruna göre ek teminatlar istenmektedir.
 • İpotek olarak gösterdiğiniz konut ve sizin için; hayat, konut ve zorunlu deprem sigortası yapılmaktadır.
 • Kredi faiz oranları için banka şubelerine gitmeniz veya Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile görüşmeniz gerekmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi Hesaplama

Ziraat Bankası emekli kredi başvurusu için öncelikle emekli maaşınızı bu banka üzerinden alma şartı aranmaktadır. Emeklinin Artısı Kredi Paketi kampanyası ile sunulan bu kredide hem ihtiyaç hem de konur kredileri bulunmaktadır. İhtiyaç kredilerine ait faiz oranı %1,75‘tir. Konut kredilerinde ise sıfır evler için %1,50 faiz oranı, ikinci el evler için %1,65 faiz oranı uygulanmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örneği:

 • Kredi Talebi: 10.000 TL
 • Kredi Vadesi: 36 ay
 • Aylık Taksit: 398,66 TL
 • Toplam Geri Ödeme: 14.351,60 TL
 • Yıllık Maliyet Oranı: %28,3243

Emekli kredisine ait; detaylı hesaplama, yaş sınırı ve diğer banka kredileri için Ziraat Bankası emekli kredisi bölümünden ulaşabilirsiniz.

Kredi paketine ait faiz oranlarından; Bankkart, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az iki tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

ziraatbank.com.tr

Ziraat Kredili Mevduat Hesabı Nedir?

Banka tarafından vadesiz hesabınıza tanımlanan artı para limitidir. KMH veya avans hesap olarak bilinen bu kredinin kullanımı için internet bankacılığı üzerinden, banka şubesi üzerinden veya aşağıda belirttiğimiz yollar ile başvuru yapabilirsiniz. Günlük faiz uygulanmasından ötürü Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranlarına nazaran biraz yüksektir. KMH hesabınızın faiz oranları hesabınız eksiye düştüğü zaman işlemeye başlamaktadır. Hesabınıza para yatırdığınız anda ise otomatik olarak eksi hesabınıza aktarılmaktadır.

Ziraat Bankası Eğitim Kredisi: Öğrenciler İçin Kredi

Eğitim kredileri de ihtiyaç kredileri kapsamına girmektedir. Bütün okul türleri için kullandırılan kredidir. Kurs, üniversite, özel lise eğitimlerinde 36 aya kadar bu krediden yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusu öğrenci velisi tarafından veya kendisi tarafından yapılabilmektedir. Kredi başvurusu yapan öğrenci veya kursiyerin düzenli ve belgelenebilir bir gelirinin olması şartı bulunmaktadır. Kredi için kefil veya maddi teminatlar istenebilmektedir. Diğer bankaların öğrenci kredileri için eğitim kredisi veren bankalar bölümüne gidebilirsiniz.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Veriyor Mu?

Ziraat Bankası borç kapatma kredisi imkanını sadece taşıt kredileri için sunmaktadır. Diğer bankalarda olan taşıt alım kredilerine ait ödemelerinizi bu bankaya transfer edebilirsiniz. Bu kredi yapılandırma işleminden 0 km ve 5 yaşına kadar olan araçlar yararlanabilir. 36 ay vadeli olarak alınan krediye teminat olarak araca ipotek tesis edilir. Ruhsat kaydında hafif ticari araç olarak geçen araçlarda bu kredilerden yararlanabilir. Kredi içerisinde hata sigortası ve kasko paketleri de verilmektedir. Diğer bankaların ihtiyaç kredileri ve kredi kartları için verdiği borç yapılandırma kredileri Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar bölümünden yararlanabilirsiniz.

Ziraat Kredi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

 • İhtiyaç kredisi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi
 • Başvuru yapan kişiye ait gelir belgesi
 • Şube tarafından istenecek diğer belgeler veya teminatlar

Sonuç:

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları diğer bankalara oranla daha düşük olabilmektedir. Özellikle maaşınızı bu banka üzerinden alıyorsanız size özel kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Burada önemli olan hangi ihtiyacınız için hangi kredi krediyi kullanmaktadır.

Örneğin eğitim için verilen kredinin faiz oranı ve masrafları, arsa kredisinden çok farklı olabilmektedir. Ayrıca alacağınız kredinin vadesini ne kadar minimum düzeyde tutarsanız o kadar az faiz ödemiş olursunuz. Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi hesaplama ve faiz oranları hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Başvurunuzu bankaya gönderdikten sonra banka tarafından değerlendirilmeye alınırsınız. Kredi kullanmaya uygunsanız en kısa süre içerisinde SMS ile veya müşteri hizmetleri ile bilgilendirilirsiniz.

Ziraat Bankası Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veriyor Mu?

Bankanın şuanda böyle bir kampanyası bulunmamaktadır.

Ertelemeli Kredi Kullanabilir Miyim?

Bankalar ihtiyaç kredilerinde 3 aya kadar erteleme imkanı sunmaktadır.

Kredi Notum Düşük, Kredi Kullanabilir Miyim?

Bu tamamen bankanın karar vereceği bir durumdur. Alacağınız kredi miktarı, kredi notunuzun değeri, mevcut borç durumunuz… gibi bir çok etken bulunmaktadır.

Bu yazı, güncel 05.01.2021 tarihinde tarafından İhtiyaç Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2021 (Güncel Hesaplama)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Faiz Oranı 2021 (Güncel Hesaplama)" Yazısı İçin 5 Yorum Yapılmış

 1. Sarıların Sülo dedi ki:

  Ziraat bankası keşke bana da ihtiyaç kredisi verse. Rusya’da yatırım yapmayı düşünüyorum.

  1. Gökhan dedi ki:

   Yatırım için ticari kredilerden yararlanabilirsiniz. Esnaf Kefalet Kredisi bölümünden kredi detaylarına bakabilirsiniz.

  2. Veya esnaf kredileri kategorilerinden yararlanabilirsiniz.

 2. Ahmet dedi ki:

  Emekli maaşımı Halkbank üzerinden alıyorum. Bu durumda Ziraat bankasının ihtiyaç kredisinden faydalanmam için ne yapmam gerekir acaba, açıklayabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  1. Gökhan dedi ki:

   Her iki bankadaki emekli kredilerine ait faiz oranları aynı durumda. Fakat maaşınızı aldığınız banka ile çalışmanız size ayrı bir avantaj sunacaktır muhtemelen. Halkbank kredileri için https://www.uygunkrediler.com.tr/halkbank-ihtiyac-kredisi/