Uygun Krediler

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2020 (15 Farklı Destek Kredisi)

Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2020 (15 Farklı Destek Kredisi)

Türkiye’nin en büyük kamu bankası olan Ziraat Bankası, devlet destekli tarım kredilerinin yanı sıra esnaflar içinde uygun faiz oranlarında kredi imkanı sağlamaktadır. Bu sayfamızda 15 farklı Ziraat Bankası esnaf kredisi desteğini yazdık. Hangi meslek grupları için faizsiz kredi verildiğinin ayrıntılarını da yazımızda bulabilirsiniz. Ayrıca yazı sonunda diğer bankaların vermiş olduğu uygun faiz oranlı esnaf kredilerini de sizler için tablo halinde verdik. Bu sayede bankaları karşılaştırma imkanı elde etmiş olursunuz.

Bilgilendirme 1: Yazımızda bilgilerini vermiş olduğumuz bütün kredilerin başvuru işlemleri Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinden kredi başvurusu mümkün değildir.

Bilgilendirme 2: Bu sayfada tarım kredileri ile alakalı kredi destekleri yer almamaktadır. Tarımsal kredi destekleri için Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi bölümüne gitmenizi öneririz.

Ziraat Bankası 8 Türde “Nakdi” Esnaf Kredisi 2020

Nakdi krediler, bankaların esnaf müşterilerine belirli vade ve faiz oranı ile vermiş olduğu kredilerin vade sonunda geri ödenmesidir. Ziraat Bankası nakdi esnaf kredileri tüzel veya gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. Aşağıda bankanın ihtiyaca yönelik vermiş olduğu nakdi kredileri listeledik.

Borçlu Cari Hesap Kredileri: Uygun faiz oranları ile kısa vadede kullanabileceğini bir kredi ürünüdür. Anlık ihtiyaçlarınızı karşılamak için bu krediye başvuru yapabilir ve dilediğiniz zaman kredinizi maksimum 12 ay vadeye kadar kullanabilirsiniz. Kredinin faiz ödemeleri 3’er aylık dönemlerde yapılabilirken ana parayı ise belirlediğiniz dönemlerde ödersiniz. Rotatif Kredi olarak da adlandırılan bu krediler hesabınızda hazır bekletilir. Dilediğiniz zaman kredinizi kullanırsınız.

Gün İçin Kullanılan Krediler: Herhangi bir gün içerisinde iş yeriniz için nakit ihtiyacınız oluştuysa bu krediyi kullanabilirsiniz. Günlük krediye başvuru yaptıktan sonra krediniz hesabınızda hazır bir şekilde bekletilmektedir. Kredinin vadesi 1 gün ile sınırlıdır. 1 günün sonunda ödeme yapılmaması durumunda standart ticari kredi işlemlerine tabi tutulmaktadır. Günlük kredi çekmek için bankadan daha önce nakdi kredi kullanmış olmanız gerekiyor.

İskonto Kredisi: İştiranın iskontodan farkı, iştira işlemlerinde senet borçlusunun iskonto işlemini gerçekleştiren şubenin bulunduğu il hudutları dışında ikamet etmesidir.

İskonto-iştira edilecek senedin vadesi / çekin keşide tarihi ile sınırlı olup vadesine / keşide tarihine en çok 180 gün (6 ay) kalmış olan senetler / çekler iskonto veya iştira işlemine kabul edilir.

https://www.ziraatbank.com.tr/tr

Nakit Yönetimi Kredileri: Vergi ödemeleri, prim ödemeleri veya telekomünikasyon ödemelerinde ki yaşayacağınız zorlukların önüne geçe bir kredi türüdür. Gerekli ödemelerinizin zamanında yapılması sağlanarak geciken ödemeler için ceza yemeniz önlenmektedir. Bu krediden de yararlanmak için Ziraat Bankasından daha öncelerde nakdi kredi kullanmış olmanız gerekiyor.

Taksitli İşletme Kredileri: Uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile alabileceğiniz işletme kredileridir. Taksitli Ziraat Bankası esnaf kredisi faiz oranı vade sonuna kadar sabit kalmaktadır. Kendi belirlediğiniz esnek ödeme seçenekleri ile geri ödeme yapabilirsiniz.

Spot Kredi: Azami 6 aya kadar vadeli olarak alınan işletme kredisidir. Kredi vadesi bitene kadar kredinin faiz oranı sabittir.

Ziraat Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi Veriyor Mu?

3 Şekilde Faizsiz Ziraat Bankası Esnaf Kredisi kullanabilirsiniz 2020
3 Şekilde Faizsiz Esnaf Kredisi

Devlet bankaları bazı dönemlerde gerek bireysel müşterileri için gerekse ticari müşterileri faizsiz esnaf kredisi kampanyaları düzenlerler. Bu krediler %100 faiz indirimli ve devlet destekli olarak verilmektedir. Ziraat Bankası şuanda faizsiz esnaf kredisi vermemektedir. Fakat Halkbank bazı meslek grupları için faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır.

Halkbank’ın Faizsiz Kredisini Kimler Alabilir?

 1. Unutulmaya yüz tutan meslek grupları: Keçecilik, Lüle ve Oltu taşı işçiliği, Oyacılık, Bakır işlemeciliği, Çini çömlek yapımı, Ahşap oyma işleri ve Kaşıkçılık gibi ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen daha bir çok meslek grubu için 0 faizli kredi verilmektedir. (bkz. meslek kollarının tamamı)
 2. Ustalık Belgesi Olanlar: 1 yıl ve üzerinden ustalık belgesine sahip olan esnaflar kullanabilir. Tabi kredinin diğer bir şartı ise en az 1 yıldır usta olduğu mesleği yapıyor olması gerekiyor.
 3. 30 Yaşını Doldurmamış Esnaflar: KOSGEB tarafından verilen hibe veya esnaf destek kredilerinden yararlanmamış olan esnaflar kullanabilir.

Yukarıda listelemiş olduğumu 3 farklı faizsiz kredinin detaylarına ve aylık %0.37* faiz oranı ile verilen esnaf kredileri hakkında detaylı bilgi edinmek için Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama sayfasına gitmenizi öneriyoruz. Kredi detaylarını A’dan Z’ye bütün ayrıntıları ile yazdık.

Yüksek Limitli KMH Hesabı da Açtırabilirsiniz

Kredili mevduat hesapları, kısa vadeli günlük faiz işletilen kredi ürünlerindendir. Banka hesabında para olmasa bile hesabınız için tanımlanan limit dahilinde para çekme, fatura ödeme gibi işlemleri yapabilirsiniz. Buda iş yerinizin ödemelerinin aksamamasına yardımcı olmaktadır.

KMH limiti aylık geliriniz ve kredi ödemeleriniz göz önüne alınarak banka tarafından belirlenmektedir. Dilerseniz limit artırma veya azaltma talebinde bulunabilirsiniz. KMH hesabı faiz tahakkukları, aylık veya üçer aylık dönemlerde yapılır.

Meslek Kollarına Göre Ziraat Bankası Esnaf Kredisi

 1. İstihdam Kredisi: Banka tarafından belirlenen meslek kollarında 3 ay içerisinde en az 5 kişiyi işe almış işletmeler için verilen kredilerdir. Kullanacağınız kredinin ilk yılı anapara ödemesi yapmadan 60 aya kadar kullanabilirsiniz.
 2. Ayakkabı Sektörü: Ayakkabıcılık sektörünün gelişmesi ve büyümesi için verilen kredilerdir. İstihdam etmiş olduğunuz her çalışan için 50.000 TL kredi alabilirsiniz. İstihdam etme sözü verdiğini her yeni çalışan için 150.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz.
 3. Plaka Kredisi: Plaka sahibi olan kişiler için verilen Ziraat Bankası esnaf kredisi türüdür. Minibüs, taksi alımı veya yedek parça, servis, onarım, bakım ihtiyaçları için kullanabilirsiniz. Plaka sahipleri bu kredileri 5 yıl vadeli olarak kullanabilir.

Ziraat Bankası KOSGEB Esnaf Destek Kredisi 2020

KOSGEB veri tabanına kaydı bulunan küçük veya orta ölçekli işletmeler için verilen esnaf destek kredileridir. KOSGEB destek kredileri düşük faiz oranları ve uygun vadelerde kullanılabilmektedir. Standart Ziraat Bankası nakdi kredilerine göre daha düşük faiz oranları ile nakdi kredi kullandırılmaktadır.

KOBİ’leri desteklemek amacıyla verilen bu kredilerin faizlerinin bir bölümü veya tamamı KOSGEB tarafından karşılanmaktadır. Kredi kapsamı ve kullanılış amacı KOSGEB tarafından belirlenmekte ve Ziraat Bankası üzerinden kullanılmaktadır.

KOSGEB Esnaf Destek Kredisinin Avantajları:

 • İnternet bankacılığı üzerinden yapılan EFT ve Havele işlemleri ücretsiz yapılabilmektedir.
 • KOBİ kart için yıllık kart ücreti alınmamaktadır.
 • Çek Karnesi Bedellerinde %50 indirim,
 • Takas Çek Komisyonlarında % 50 indirim uygulanmaktadır.
 • Kredi çekmiş olduğunuz vadesiz hesabınıza hesap işletim ücreti yansıtılmamaktadır.

Ziraat Bankası Ticari Kredi Kartı: Bankkart Business

Ziraat Bankası Business Esnaf Kredi Kartı
Ziraat Bankası Business Esnaf Kredi Kartı
 • Hem yüksek limitli kredi kartı olarak hemde vadesiz hesaplarınıza erişebileceğiniz bir banka kartı olarak kullanabilirsiniz.
 • EFT/Havele, para çekme, fatura ödeme ve kredi kartı ile SGK ödeme işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Yapacağınız peşin harcamaları taksitlendirme veya ödeme erteleme özelliklerinden yararlanabilirsiniz.
 • Yapmış olduğunuz her harcamadan ComboLira kazabilirsiniz.
 • Kazandığınız ComboLira’ları dilediğiniz iş yerinde harcayabilirsiniz.
 • Kart başvurusu ve diğer avantajlı Bankkart özelliklerini incelemek için Ziraat Bankası kredi kartı başvurusu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

8 Bankanın Esnaf Kredisi Faiz Hesaplaması (25.000 TL)

BankaFaiz OranıTaksitToplam Ödeme
Albaraka%0,87818,02 TL29.448,72 TL
Yapı Kredi%1,83968,50 TL35.366,00 TL
Garanti BBVA%1,62934,35 TL33.886,60 TL
Akbank%1,20868,10 TL31.751,60 TL
QNB Finansbank%1,20868,10 TL31.501,60 TL
Denizbank%1,20868,10 TL31.501,60 TL
İş Bankası%1,26877,40 TL31.756,40 TL
ING Bank%0,85815,04 TL29.591,44 TL

Kredi hesaplaması 36 ay vade ile 25.000 TL için yapılmıştır. Yeni iş yeri kurmak için kredi arayışındaysanız İş Yeri Açma Kredisi sayfasından 5 bankanın kredi şartlarını inceleyebilirsiniz. Ziraat Bankası esnaf kredisi veya diğer krediler hakkında ki sorularınızı aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

Bu yazı, güncel 22.10.2020 tarihinde tarafından Esnaf Kredileri kategorisi için yazıldı.

"Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2020 (15 Farklı Destek Kredisi)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Esnaf Kredisi 2020 (15 Farklı Destek Kredisi)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.