Uygun Krediler

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale, Ziraat Bankası ve diğer hiçbir bankada hesabı bulunmayan kişilere anında para transferi yapma işlemidir. İşlemi 2 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Cebe havale işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle Ziraat Bankası internet bankacılığı kullanmanız gerekmektedir. İşlemler aşağıdaki gibi olmaktadır.

Ziraat Bankası Telefona Para Gönderme Nedir?

Bildiğiniz gibi kişiler arasında yapılan para gönderim işlemleri için herhangi bir banka üzerinden vadesiz hesaba ihtiyaç duyarız. Fakat bazen oluşan aksiliklerden ötürü bu imkanlardan yararlanamayabiliriz. Acil nakit ihtiyacınızı anlık olarak çözebilmeniz için sadece SMS onayı ile ATM’ler üzerinden para çekeceğiniz sistemler oluşturulmuştur. Kartsız olarak sadece SMS ile para çekme işlemi ile hızlı bir şekilde para gönderebilir veya çekebilirsiniz.

Aşağıda bu işleme dair bütün detayları görselli ve videolu bir şekilde paylaştık. Anlatımın hemen ardından cebe para gönderme işlemine dair dikkat etmeniz gereken hususlar ve gönderim ücretleri ve limitleri hakkında önemli detayları da paylaştık. Bu arada kendi Ziraat Bankası hesabınızdan nasıl para çekeceğinizi öğrenmek için Ziraat Bankası kartsız para çekme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mobil Uygulama İle Ziraat Bankası Cebe Havale Naıl Yapılır?

Hem internet bankacılığı hemde mobil bankacılık üzerinden cebe para gönderme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterlidir. İnternet şubesi olmayan ziyaretçilerimiz Ziraat İnternet bankacılığı açma bölümümüz üzerinden gerekli bilgileri temin edebilirler.

1.İlk Adım Mobil Bankacılığa Giriş:

Banka bilgileriniz ve şifrenizle ile Ziraat mobil uygulamasına giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ altta bulunan “Menü” butonuna basınız. Akabinde aşağıdaki ekran açılacaktır.

Ziraat Bankası Cebe Havale İşlemi Giriş Menüsü
Para Transferi Menüsü

Açılan menüde bütün bankacılık işlemlerine ait butonlar bulunmaktadır. Fakat cebe havale işlemi için “Para Transferi” bölümüne tıklayıp menüye giriş yapıyoruz.

2.Cebe Havale İşlemini Seçme:

Yukarıda bahsettiğimiz adımları yerine getirdikten sonra aşağıdaki menü açılacaktır. Açılan menüde para gönderme işlemi için “Cebe Havale” butonuna tıklayıp giriş yapınız.

Cebe Havale menüsüne giriş yapma görsel 2
Cebe Havale Giriş Ekranı

3.Alıcı Bilgilerinin Girişmesi:

Cebe havale menüsüne girdikten sonra telefonuna para göndermek istediğiniz kişinin bilgileri istenmektedir. Gönderim işlemi için alıcıya ait; TC Kimlik numarası ve cep telefonu numarası bilgilerini eksiksiz ve hatasız olarak tuşlayınız. Para gönderme işlemi yapacağınız kişinin numarasının aktif ve kullanıma açık olması gerekiyor. Zira gidecek onay mesajına ulaşamaması durumunda ATM’den para çekme işlemini tamamlayamaz.

Cep telefonuna para gönderme ve alıcı bilgilerinin girimesi
Alıcı bilgileri giriş ekranı

4.Transfer Miktarını Girip Gönderme İşlemini Tamamlama:

Yukarıdaki ekranda bulunan bilgilerin eksiksiz girilmesinin ardından devam butonuna basarak aşağıdaki sayfaya yönlendirilirsiniz. Yönlendirildiğiniz menüden göndermek istediğiniz tutarı tuşlayarak onaylayıp para gönderme işlemini tamamlayabilirsiniz. Ziraat Bankası cebe havale işleminin günlük belirli limitleri bulunmaktadır. Alt ve üst limit bilgilerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

Ziraat Telefona para gönderme işleminde tutar girme
Gönderilecek Tutar Girme Ekranı

İnternet Bankacılığı Üzerinden Cepbank Yapma

Henüz Ziraat Mobil uygulamasını kullanmıyorsanız internet bankacılığı üzerinden cebe para gönderme yolunu tercih edebilirsiniz. İnternet sitesi üzerinden yapılacak işlem için öncelikle https://www.ziraatbank.com.tr/tr adresine giriniz. İnternet şubesi kullanıyorsanız, Ziraat İnternet Bankacılığı sayfamızdan başvuru adımlarını inceleyebilirsiniz. Web sitesinin sağ üst bölümünde bulunan İnternet Şubesi butonuna gelerek “Bireysel” seçeneğine tıklayıp giriş yapınız. Sonrasında aşağıdaki adımları takip ederek para gönderme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Sitesi Üzerinden Ziraat Cebe Havale Giriş Ekranı
İnternet Şubesinden Para Gönderme

Yapmış olduğunuz giriş sonrasında fare imlecini internet sitesinin sol tarafında bulunan menüden “Para Transferi” seçeneğinin üzerine getiriniz.

Para Gönderme Açılır Menü Görseli
Para Gönderme Açılır Menü

Yukarıdaki görselde işaretlenen mavi butona tıklayarak alıcının kişiler bilgilerini yazınız. Sonrasında devam tuşuna basarak bankanın sizi yönlendirmelerine uygun şekilde işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ziraat cebe havale işlemi son aşama ekranı
havale işlemi son aşama ekranı

Cebe havale işlem ücreti her gönderim için 5 TL‘dir. Fakat herhangi bir bankada hesabı olan kişiye Ziraat Bankası EFT saati içerisinde mobil bankacılık üzerinden yapılan para gönderim işlemi için 1 TL kesinti olmaktadır.

Telefona Gelen Ödemeyi ATM’den Çekme Adımları

  • İlk olarak yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi alıcı alıcı bilgilerinin yanlışsız ve eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir.
  • Alıcı bilgilerinin eksiksiz olmasından sonra işlemi onaylayın.
  • Alıcı kişinin cep telefonuna giden mesaj içerisinde Ziraat ATM’si üzerinden para çekebilmesi için gönderilen şifre yer almaktadır.
  • ATM’ye gittikten sonra; gönderen kişinin telefon numarası, kendi telefon numarası, kendi TC kimlik bilgileri ve gönderilen para tutarı gibi bilgileri girmesi gerekecektir.
  • Bir alıcı aynı ATM üzerinden 1 saat içerisinde en fazla 6 kere para çekme işlemi yapabilir.
  • Para çekecek kişiye onay şifresi iletilmediği takdirde aşağıdaki yolları denemesini tavsiye ediyoruz.

Cebe Havale SMS Şifre Hala Gelmedi!

Nadirde olsa bazen bu durumla karşı karşıya kalınabilmektedir. Ki gönderilen paranın çekilebilmesi için SMS şifre şarttır. Bu durumda alıcı telefonun SMS almak için ulaşılabilir olması gerekiyor. Telefon hattının ulaşılabilir olduğundan ve telefonundaki SMS hafızasının dolmadığından eminse Ziraat Bankası müşteri hizmetleri ile görüşmesinde yarar vardır. Ayrıca telefonlara gelen SMS’ler bazen askıda kalabiliyor. Bu nedenle telefonun kapatılıp tekrar açılması da sorunu çözebilir.

Cebe Havale Nedir?

Cebe havale, banka hesabı olmayan veya banka hesabına ulaşamayan kişilere SMS şifresi ile para gönderme işlemidir.

Ziraat Bankası Cebe Havale Ücreti Ne Kadar?

Belirlenen bütün limitlerdeki havale işlemleri için, her işlem başına 5 TL kesinti olmaktadır.

Cebe havale kartsız mı yapılıyor?

Cebe havale işleminde banka kartı veya kredi kartı kullanmanıza gerek yok. İnternet şubesine bağlanmanız para göndermeniz için yeterlidir.

İnternet Bağlantım Yok, Cebe Havale Yapabilir Miyim?

Para gönderme işlemi sadece internet üzerinden yapılabildiği için bağlantınızın olması gerekiyor. Aksi halde havale işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

Bir Seferde En Fazla Kaç TL Havale Yapabilirim?

Gün içerisinde vadesiz hesabınızdan en fazla 500 TL ve 2 gönderim sağlayabilirsiniz. Haftada en fazla 1.000 TL ve 4 gönderim işlemi, aylık en fazla 1.500 TL ve 6 gönderim işlemi yapabilirsiniz.

Ziraat Mobil Uygulamam Yok Nasıl Havale Yapacağım?

Ziraat Bankası mobil uygulaması olmayanlar Ziraat Bankası internet şubesi üzerinden cebe havale yapabilirler. Yazımızda internet sitesi üzerinden nasıl gönderileceği hususunda bilgilendirmelere yer verdik.

Havale Yaparken Neden Yasal Uyarı ile Karşılaştım?

Son zamanlarda internet siteleri üzerinden oldukça fazla yasa dışı kumar ve bahis oynanmaktadır. Bu suça araç edilmemesi adına bu uyarı genel olarak bütün banka müşterilerine gösterilmektedir.

Cebe Havale Nasıl İptal Edilir?

Ziraat cebe havale işlemi gönderimden sonra kesinlikle iptal edilememektedir. Şayet alıcı gönderilen tutarı 24 saat içerisinde çekmezse paranız hesabınıza iade edilmektedir.

Bu yazı, güncel 28.04.2020 tarihinde tarafından Mobil ve İnternet Bankacılığı kategorisi için yazıldı.

"Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.