Uygun Krediler

Yapı Kredi Altın Hesabı Açma (Vadeli/Vadesiz Bütün Detaylar)

Yapı Kredi Altın Hesabı Açma (Vadeli/Vadesiz Bütün Detaylar)

Yapı Kredi vadesiz ve vadeli altın hesabı açma adımlarını resimli olarak adım adım anlattık. Bunun yanı sıra bankanın sunmuş olduğu diğer altın hesabı ürünlerini de sizler için inceledik ve yazdık.

Bankanın altın hesabına dair bütün ayrıntılarını bu sayfamız üzerinden güncel olarak takip edebilirsiniz. Vadeli altın hesabı faizleri için banka şubesi ile görüşmeniz gerekmektedir. Yazımızın devamında diğer bankaların ürünlerini de incelemenizi öneririz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Nasıl Açılır? (Resimli Anlatım)

Öncelikle Yapı Kredi Mobil uygulamaya giriş yapınız. Akabinde aşağıdaki görmüş olduğunuz gibi “Hesaplarım” bölümüne tıklayınız.

Yapı kredi altın hesabı açma 1. aşama hesaplarım bölümü

İkinci adımda ise ekranı aşağı kaydırarak başvurularım başlığının altında yer alan “Vadesiz Hesap Açılışı” bölümünü tıklamak.

Yapı Kredi altın hesabı açma ikinci adımı başvurular

3. adımda ise para birimi seçimini yapmamız gerekiyor. “Para Birimi Seçimi” bölümüne tıklayarak “XAU – Altın” seçeneğini seçiyoruz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Açma 3. adım Altın Hesabını Bulma

Akabinde aşağıda da görmüş olduğunuz üzere açacağımız hesaba bir isim verip ekranın altında bulunan “Devam” butonuna basıyoruz.

4. Aşama Açılan Yapı Kredi Altın Hesabına İsim Verme

Son aşamada da aşağıda görmüş olduğunuz gibi “Onay” butonuna basarak yapı kredi altın hesabı açabilirsiniz.

5. Aşama ve son adım olan altın hesabını onaylama bölümü

Altın Hesabı kapatma işlemi için Hesaplarım bölümüne girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Yapı Kredi Altın Hesabı Özellikleri ve Avantajları

Yapı Kredi altın hesabı açarak gram bazında altın alım ve satım işlemi yapabilirsiniz. Alım satım işlemlerinizi haftanın her günü her saatte yapabilirsiniz. Hesap açma işlemini yukarıdaki adımları takip ederek anında tamamlayabilirsiniz. Şubeler ve internet şubesi üzerinden de açabilirsiniz.

  • En az 1 TL’lik altın alımı yapabilirsiniz.
  • Bir başka Yapı Kredi hesabına altın havalesi yapabilirsiniz.
  • Hesabınızda göreceğiniz 1 XAU 1 gr altına denk gelmektedir.
  • Fiziki altınlarınızı Yapı Kredi bankasına götürebilirsiniz. (1 KG ve katları halinde götürebilirsiniz.)
  • Vadesiz TL hesabınıza veya Yapı Kredi World kredi kartınıza talimat vererek otomatik altım alımı yapabilirsiniz.
  • Altın hesabı açtırarak altınlarınızın çalınma riskini ve saflık şüphesini ortadan kaldırırsınız.

Yapı Kredi Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Yapı kredi vadeli altın hesabı açmak için öncelikle vadesiz bir altın hesabı açmalısınız. Sonrasında yukarıda göstermiş olduğumuz adımları tekrarlayarak “Vadeli Mevduat Açılışı” butonuna tıklayarak hesap açabilirsiniz. Vadeli altın hesabı açmak için en az 1.000 Gr. altına ile minimum 6 aya kadar vadeli hesap açabilirsiniz.

Altınlarınızı Değerlendireceğiniz Diğer Hesaplar:

Altın Birikim Hesabı: Geleceğe Yatırım İçin…

Yapı Kredi altın hesapları içerisinde çokça tercih edilen bir hesap türüdür. Kendiniz veya çocuklarınız için bir gelecek planı kuruyorsanız birikim altın hesabını değerlendirmenizi öneririz.

Vadesiz hesabınıza veya kredi kartınıza vereceğiniz talimat doğrultusunda her ay altın birikimi yapabilirsiniz. Ek birikimler yapmak istediğiniz dönemlerde ara ödemeler yapabilirsiniz. Aylık alacağınız altın miktarı TL cinsinden hesabınızdan düşülmektedir. Vermiş olduğunuz alım talimatının altına düşmemeniz gerekiyor.

Alım talimatınızı; gram altın, çeyrek altın, yarım altın ve tam altın alınması için verebilirsiniz. Hem geleceğinize birikim yaparsınız hem de altınların çalınma veya sahte çıkma durumundan korunursunuz. Hesabınıza yapacağınız yatırımları dilediğiniz zaman mobil bankacılık veya internet şubesi üzerinden durdurabilirsiniz.

*Müşteri tarafından Çeyrek Altın birikimi talep edilmekteyse müşteri hesabına 1,605 gram, Yarım Altın birikimi talep edilmekteyse 3,21 gram, Tam Altın birikimi talep edilmekteyse 6,42 gram altın aktarılacaktır. Bankamızda altının fiziki teslimi 1 kg ve üzeri birer kilo ve katları şeklinde yapılmaktadır. Müşterilere çeyrek, yarım ve tam altın cinsinden fiziki teslim yapılmayacaktır.

Birikimli altın hesabını açmak için mobil bankacılık menüsünden Yatırım>Altın Birikim adımlarını izleyerek Birikimli Yapı Kredi aştın hesabını açabilirsiniz. Altın Hesabı Nedir? yazımızdan bütün bankaların şartlarını da inceleyebilirsiniz.

Bu yazı, güncel 11.12.2020 tarihinde tarafından En Yüksek Mevduat Faizleri kategorisi için yazıldı.

"Yapı Kredi Altın Hesabı Açma (Vadeli/Vadesiz Bütün Detaylar)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Yapı Kredi Altın Hesabı Açma (Vadeli/Vadesiz Bütün Detaylar)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.