web analytics
Uygun Krediler

Vakıfbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ATM’si son zamanlarda oldukça kullanılmaya başlandı. Koronavirüs nedeni ile verilen destek kredilerinin bir çoğu banka müşterisi olmayan kişilere verilmiş durumda. Peki bu kişisel ATM üzerinden kartsız para çekme işlemlerini nasıl yapacaklar. Ayrıca banka müşterisi olup da kart kullanmadan para çekme işlemlerini de aktaracağız. Aşağıdaki adımları izleyerek kartsız para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank ATM Üzerinden Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?

ATM üzerinden kart olmasan nakit çekmek için Vakıfbank mobil bankacılığı kullanıyor olmanız gerekiyor. Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra QR Kod işlemi ile 1 dakika içerisinde paranızı çekebilirsiniz.

 1. Mobil uygulamaya girerek QR Kod işlemleri butonuna tıklayınız.
 2. Akabinde mobil bankacılık şifrenizi giriniz.
 3. “Para Çek/Yatır” butonuna tıklayınız.
 4. Girmiş olduğunuz bölümde paranın hangi hesaptan çekileceğini seçip akabinde aşağıdaki bölümden çekeceğiniz miktarı yazıp devam butonuna basınız.
 5. Çıkan ekrandaki bilgileri kontrol ederek “Onayla” butonuna basınız.
 6. Telefonunuzun kamerası açıldığında bankamatik üzerinde bulunan QR kodu telefonunuzun kamerası ile eşleştiriniz.
 7. Eşleşme gerçekleştikten sonra paranız bir kaç saniye içerisinde para haznesinden verilecektir.
 8. Kartsız para çekme işlemleri en az 10 TL en fazla 1.500 TL’dir.
 9. Aşağıdaki video üzerinden detaylı olarak izleyebilirsiniz.

Kartsız para yatırma işlemini de yine aynı şekildeki adımları takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. “Para Çek/Yatır” bölümüne tıkladıktan sonra yukarıdaki menüde “Para Yatır” bölümü bulunmaktadır. Buraya tıklayarak hangi hesaba ne kadar para yatıracağınızı belirleyip işlemlerinizi yine QR Kod ile tamamlayabilirsiniz.

Koronavirüs Desteği Kartsız Olarak Nasıl Çekilir?

Devlete ait bankalar korona virüs kapsamında bireysel destek kredisi sunmuştur. Bu kredilere banka müşterisi olmayanlarda başvuru yapmış ve hemen hemen herkes krediden yararlanmıştır. Müşterisi olmadığınız Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan krediyi çekmek için ATM’ye gitmeniz yeterlidir.

ATM’ye giderek Bireysel Destek Kredisi bölümüne giriş yapıp TC kimlik numaranızı ve başvuru esnasında kullanmış olduğunuz cep telefonunuzu giriniz. Bu işlemin ardından kredinizi nakit olarak çekebilirsiniz. Fakat ATM 4.000 TL’ye kadar izin vermektedir. Kredinizin miktarına göre bu işlemi bir kaç kez üst üste deneyerek bütün paranızı çekebilirsiniz. Detaylara bireysel destek kredisi sonucu öğrenme yazımızdan ulaşmanız mümkün.

Bu yazı, güncel 02.05.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi kategorisi için yazıldı.

"Vakıfbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Vakıfbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır?" Yazısı İçin 2 Yorum Yapılmış

 1. Mehmet dedi ki:

  Merhabalar vakıfbank tan kartsız nasıl para çekebilirim

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Mehmet Bey,
   Yazımızda gerek yazılı gerekse videolu olarak işlemi nasıl gerçekleştireceğinizi detaylıca aktardık. Videoyu izleyerek kartsız para çekme adımlarını kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Teşekkürler.