Uygun Krediler

Vakıfbank Esnaf Kredisi 2021 (Güncel Destek Paketleri)

Vakıfbank Esnaf Kredisi 2021 (Güncel Destek Paketleri)

Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından olan Vakıfbank esnaflarımız için bir çok farklı kredi kampanyası ve desteği vermektedir. Öyle ki vergi ödemeleri için bile ayrı bir kredi kampanyası duyurmuştur. Bizde sizler için bankanın sunmuş olduğu bütün kredi kampanyalarını faiz oranlarını ve hesaplama detaylarını araştırdık. Bankaya ait bütün ticari kredileri başlıklar halinde yayınladık.

Bilgilendirme: Vakıfbank’ın bütün esnaf destek paketlerini yazdık. Bununla birlikte sizlerde sizlere önerdiğimiz diğer esnaf kredisi kampanyaları hakkında da bir takım bilgiler sunduk. Krediler hakkındaki sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere iletebilirsiniz.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Şartları 2021

Esnaf kredisi başvuru şartları bankalar arasında değişiklik gösterebilmektedir. Bu şartlar genellikle ihtiyaç kredileri ile aynı özellikleri göstermektedir. Vakıfbank esnaf kredisi kullanmak için bu şartlara ek olarak küçük veya orta ölçekli bir işletmeye sahip olunması gerekiyor.

Yeni bir iş kurmak için esnaf kredisi kullanamazsınız. Yeni bir iş kurma amacı ile bu krediyi inceliyorsanız İşyeri Açma Kredisi bölümüne gitmenizi öneririz. Esnaf kredilerinde aylık işletme gelirleri ve kredi sinilinin büyük bir önemi bulunmaktadır. Paragrafın başında da söylediğimiz gibi bankaların şartları birbirinden farklı olduğu için direkt banka ile iletişime geçmenizi öneririz.

Esnafa Halden Anlayan Kredi Şartları ve 2021 Özellikleri

Tamamen esnaflarımız için verilen bu kredi oldukça uygun faiz oranları ile esnafımıza nefes oluyor. Bütün işletme giderleri için kullanabileceğiniz bu kredinin faiz oranları kişi özelinde değişiklik gösterebilmektedir. Kredinin üst limiti 50.000 TL’dir. Ticari kredilerde olduğu gibi bunda da kredi vadesi azami 36 aydır.

Kampanyadan kredi kullanılabilmesi için Businesscard ve Kredili Bankomat ürünü alınması zorunludur. Belirtilen tutar ve vadeler piyasa koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Bankamız gerekli gördüğü hallerde, kredi kullandırım koşullarında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Kullandığınız esnaf kredisine ait ödemeleri şu şekillerde geri ödeyebilisiniz;

 • Aylık eşit taksitli,
 • Değişken taksitli,
 • 3 ay ertelemeli olarak kullanabilirsiniz.

Ticari Taksitli EK Hesap Faiz Oranı ve Hesaplama

Vakıfbank esnafa ek hesap faiz oranı ve maliyet, Vakıfbank esnaf kredisi faiz oranları 2020
Vakıfbank’tan esnafa taksitli ek hesap faiz oranları

Ticari hesabınıza tanımlanan taksitli ek hesap ile 12 ay vadeye kadar nakit kullanabilirsiniz. Aylık faiz oran %1.25 olan ek hesabın gecikme faizi ise %1.55‘tir. Taksitli ek hesaptan minimum 200 TL’lik kullanımlar için 12 ay vade uygulanmaktadır.

200 TL ve üzerinde kullandığınız bütün limitler aylık eşit taksitler şeklinde bölünerek taksitlendirilmektedir. Ticari Taksitli Ek Hesaba Vakıfbank internet şubesi üzerinden veya banka şubelerinden başvuru yapabilirsiniz.

 • 12 ay vade ile 1.000 TL kullanma işlemi neticesinde toplam ödemeniz 5.485,80 TL olacaktır.
 • 12 ay vade ile 2.000 TL kullanma işlemi neticesinde toplam ödemeniz 2.194,28 TL olacaktır.
 • 12 ay vade ile 5.000 TL kullanma işlemi neticesinde toplam ödemeniz 5.485,80 TL olacaktır.

KOBİDOST Vakıfbank Esnaf Kredisi Detayları

Krediden yararlanmanın ilk şartı esnaf ve sanatkar olunmasıdır. İşyerinizin bütün finansal ihtiyaçlarına yönelik uygun faiz oranları ve ödeme kolaylıklarıyla kredi çekebilirsiniz.

Vakıfbank KOBİDOST Esnaf kredisi özellikleri
Vakıfbank Kobidost esnaf kredisi özellikleri
 1. Taksitli Ticari Kredi: İşyerinizin ihtiyacı olan nakit akışını sağlamak için kullanacağını taksitli kredileri 12 ayda bir ödemeli olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca 3 aylık taksitler ve 4 ay ertelemeli olarak da kullanabilirsiniz.
 2. İşyeri Alma Kredisi: Mevduat işyerinizi satın almak istiyorsanız uygun faiz oranları ile kredinizi anında kullanabilirsiniz.
 3. Ticari Araç Kredileri: İster sıfır ister 2. el araç alımlarında kullanabileceğiniz uygun faizli kredilerdir. İkinci el ticari araç alımlarında yaş sınırı için 2. el taşıt kredisi yaş sınırı sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.
 4. Vakıfbank BusinessCard: Hem işletmeniz hem de işletmenizde çalışanlar için farklı limitlerde alabileceğiniz bir kredi kartıdır. İşletme harcamalarını bu kart ile yaparak uygun vadelerde geri ödeyebilirsiniz. detaylara BusinessCard sayfasından ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank esnaf kredisi faiz oranları tablosu aşağıdaki gibidir:

Vakıfbank esnaf kredisi faiz oranları 2020 tablosu
Vakıfbank işletme kredisi faizleri

Diğer Bankaların Esnaf Kredisi Faiz Oranları ve Hesaplaması

Aşağıdaki tablo üzerinden toplam 7 bankanın esnaf kredisine ait faiz oranları yer almaktadır. Tablodaki hesaplama işlemi 36 ay vadede 50.000 TL için yapılmıştır.

BankalarFaiz OranlarıTaksitToplam Ödeme
ING Bank KOBİ Hızlı (Masrafsız)%1,261.754,79 TL63.672,44 TL
İş Bankası Anında Ticari Kredi%1,331.776,62 TL64.128,32 TL
Denizbank KOBİ Destek Kredisi%1,201.736,21 TL63.003,56 TL
QNB Finansbank
Esnaf Kredisi
%1,201.736,21 TL63.003,56 TL
Akbank Ticari Kredi%1,201.736,21 TL63.503,56 TL
Garanti Bankası%1,661.881,60 TL68.237,60 TL
Yapı Kredi%1,831.937,00 TL70.732,00 TL

Önerdiğimiz Esnaf Destek Paketleri:

Esnaflar İçin Vergi Ödeme Kolaylığı VakıfBank’ta (VLimit)

VLimit Vakıfbank
VLimit

Vergi ödemelerinde güçlük çeken esnaflarımız için sadece vergi ödemeleri için verdiği bir kredi ürünüdür. Bu kredi ürünü ek hesabınıza tanımlanır ve sadece vergi ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyaç anında verginizi ister Ek Hesap ile tek seferde, ister 6 aya kadar eşit taksitlerle diğer limitlerinizden, kredi kartlarınızdan ya da hesaplarınızdan harcama yapmadan Vlimit ile rahatça ödeyebilir, kredi geri ödemesi yapıldıkça limitinizi tekrar tekrar kullanabilirsiniz.

Vakıfbank VLimit

VLimit ayrıcalığından yararlanmak için Vakıfbank şubelerini ziyaret edebilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız mobil şube üzerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank İstihdam Odaklı Esnaf Kredisi Şartları

İmalat Sektörleri:

Mevduat en az 10 çalışan, en az 5 ilave istihdam.12 ay ana para ödemesiz, toplam 60 ay vade.
TÜFE+1,5 / Sabit %10Her yeni istihdam başına 200.000 TL (Tekstil/konfeksiyon sektörleri için 100.000 TL)
*İstihdam taahhüdü karşılanmazsa her her 6 ayda bir ilave %1.25 komisyon.

Hizmet Sektörleri:

Mevduat en az 10 çalışan, en az 5 ilave istihdam.12 ay ana para ödemesiz, toplam 60 ay vade.
TÜFE+1,5 / Sabit %10 Temizlik ve Güvenlik istihdam başına 5.000 TL
Çağrı Merkezi istihdam başına: 20.00 TL
IT – Yazılım ilave istihdam başına 100.000 TL
Turizm ilave istihdam başına 50.000 TL

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvurusu İnternet Üzerinden de Yapılabilir!

İhtiyaç kredilerinde olduğu gibi artık esnaf kredilerine de internet üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Buradaki başvuru sayfasını ziyaret ederek kredi talebinizi gönderebilirsiniz. Başvuru sayfasına giriş yaptıktan sonra Ticari Kredi alanını işaretleyip gerekli bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir.

Kredinizin onaylanması neticesinde banka tarafından şubeye davet edilirsiniz. Bu şekilde kredi kullanım sürecine geçmiş olursunuz. Kredi kullanma süreçlerinde bankalar genellikle aşağıdaki belgeleri talep etmektedirler.

Vakıfbank Esnaf Kredisi Başvuru Belgeleri:

 • Kredi başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı
 • İş yerinin kayıtlı olduğu odaya ait üyelik belgesi
 • Vergi levhası
 • Banka tarafından istemesi muhtemel diğer belgeler. (ipotek vs.)

Sonuç:

Vakıfbank KOBİ kredileri ile işletmenizin giderlerini uygun faiz oranları ile çözüme kavuşturabilirsiniz. Güncel kredi desteklerini vakifbank.com.tr adresi üzerinden takip edebilirsiniz. Fakat öncelikli olarak Halkbank esnaf kredisi kullanmanızı öneririz. Zira Halkbank daha uygun faiz oranları ile kredi sunabilmektedir. Hatta bazı kredileri faizsiz olarak verilmektedir.

Vakıfbank BusinessCard Nedir?

İşletmeleri için verilen yüksek limitli kredi kartlarıdır. Hem işletmeniz hem çalışanlarınız için alacağınız avantajlarla dolu bir kredi kartıdır.

Vakıfbank VLimit Nedir?

Ek hesabınıza tanımlanan özel bir kredi limiti ile 6 aya kadar vadeli olarak vergi ödemelerinizi yapabileceğiniz bir hesaptır. VLimit sadece vergi borcu ödemeleri için kullanılabilir.

Ertelemeli Esnaf Kredisi Kullanabilir Miyim?

Evet, genellikle 3 aya kadar ertelemeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Bazı kredi kampanyalarında bu erteleme 6 aya kadar çıkabilmektedir.

Vakıfbank Faizsiz Esnaf Kredisi Veriyor Mu?

Bankanın şuanda duyurmuş olduğu herhangi bir faizsiz esnaf kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Fakat düşük faizli ve avantajlı ödeme kolaylıklar sağlanmaktadır.

Bu yazı, güncel 01.01.2021 tarihinde tarafından Esnaf Kredileri kategorisi için yazıldı.

"Vakıfbank Esnaf Kredisi 2021 (Güncel Destek Paketleri)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Vakıfbank Esnaf Kredisi 2021 (Güncel Destek Paketleri)" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. Deniz dedi ki:

  Telefon numarası yazılmıyor