Uygun Krediler

Vakıf Emeklilik BES İptali (SMS ve Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak)

Vakıf Emeklilik BES İptali (SMS ve Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak)

Vakıf emeklilik iptali ve BES’ten ayrılma işlemi için bütün yolları araştırdık. SMS ile BES iptal işlemi gerçekleştirebilir veya WhatsApp üzerinden anlık iletişime geçerek de müşteri temsilcisi ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Aşağıda da göreceğiniz üzere iptal talep formu ile de bireysel emeklilik sisteminden ayrılabilirsiniz.

SMS ile Vakıf Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

Müşteri temsilcisine bireysel emeklilik iptali için bağlanmak istiyorsanız, iptal işleminizi SMS ile de yapabileceğinizi söylemekte fayda var. SMS ile iptal işlemini göndermek için telefonunuzun mesajlar bölümüne VEML boşluk TC Kimlik Numarası boşluk CAYMA boşluk Doğum Tarihinizi yazarak 4933’e SMS göndererek BES iptal işlemini yapabilirsiniz. İptal başvurunuz Vakıf emeklilik tarafından değerlendirmeye alındıktan sonra 10 iş günü içerisinde iptaliniz onaylanmakta ve tarafınıza iade yapılmaktadır.

Vakıf Emeklilik Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak İptal Etme

Müşteri temsilcisi ile direkt görüşmek için 0850 222 9 237 numaralı müşteri hizmetleri numarasını arayabilirsiniz. Beklemeden işlemlerinizi gerçekleştirmek adına Vakıf Emeklilik WhatsApp numarasından ulaşabilirsiniz. WhatsApp üzerinden iletişime geçeceğiniz GSM numarası ise (0549) 802 47 75‘tir.

WhatsApp üzerinden bağlanmak daha hızlı ve pratik bir yol olacaktır. Cayma işleminizi WhatsApp üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Veya burada ki ayrılma talep formunu doldurarak da sistemden ayrılabilirsiniz. Talep formunu Vakıf Emekliliğe teslim etmenizden itibaren 20 iş günü içerisinde iptal işleminiz gerçekleşmektedir. Farklı şikayet veya isteklerinize yönelik bildirimler için aşağıda yer alan tablodaki bilgilerden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank BES İptal Kesintisi Ne Kadar?

Vakıfbank bireysel emeklilik sisteminden ayrılma işleminde belirli kesintiler uygulanmaktadır. Bu kesintiler sistemde kaldığınız yılın uzunluğuna göre değişebilmektedir. Şöyle ki;

 • Sistemde daha 10 yılınızı doldurmadan ayrılmak istediğiniz zaman, yapmış olduğunuz ödemelerin ve devlet desteğinin %15‘i
 • Sistem içerisinde 10 yılını dolduran kişilerin BES iptali gerçekleştirmeleri halinde yapılan ödemelerin ve devlet desteğinin %10‘u
 • Emeklilik hakkı kazananlar ile bu sistemden vefat, maluliyet veya tasfiye nedeniyle ayrılanlardan ise %5 oranında kesinti yapılmaktadır.
İnternet Sitesivakifemeklilik.com.tr
Telefon(0212) 310 37 24
Genel Müdürlük0212 310 37 00
Çağrı Merkezi(0850) 222 9 237
Faks0212 310 39 91
E-Postainfo@vakifemeklilik.com.tr
AdresLevent Mah. Çayır Çimen Sokak, No:7 34330 Levent – Beşiktaş / İSTANBUL

Vakıf Emeklilik Sisteminin Avantajları

Bireysel emeklilik sistemine dahil olanlar %25 devlet katkısından faydalanmaktadır. Aylık olarak ödemiş olduğunuz katkı payının %25’i kadar devlet desteği verilmektedir. BES’i avantajlı kılan bu uygulama ile birikim tutarınızı artırabilirsiniz. Örneğin 200 TL olarak yatıracağınız katkı payı, devlet katkısı ile birlikte 250 TL olacak.

Devlet Katkısı Hesaplaması:

 • 100 TL için 25 TL
 • 200 TL için 50 TL
 • 300 TL için 75 TL
 • 400 TL için 100 TL
 • 500 TL için 125 TL
 • 600 TL için 150 TL
 • 1.000 TL için 2250 TL devlet katkısı ek olarak emeklilik sisteminize yansıyacaktır.

İki farklı BES hesabı olan kişiler katkı payından aynı oranda faydalanmaktadır. Yani her iki BES hesabınıza yatırmış olduğun katkı payı toplanır ve o toplamın %25’i kadarı destek alırsınız. Örneğin ki hesabınıza aylık toplam 200 TL katkı payı yatırmaktasınız. 200 TL’nin %25’i alınarak 50 TL devlet katkısından yararlanabilirsiniz. Detaylı incelemelere BES İptali sayfası üzerinden ulaşabilirsiniz.

BES devlet desteği üst sınırı, brüt asgari ücretin %25’i kadardır. Örneğin, asgari ücretin aylık brüt tutarı 2.000 TL olduğu durumda, bir ayda alabileceğiniz maksimum BES devlet katkısı 500 TL’dir. Yıllık olarak düşünürseniz bu tutar 6.000 TL demektir.

Kimler BES’e Katılabilir?

18 yaşını dolduran ve medeni haklardan mahrum edilmemiş her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı BES’e dahil olabilir.

BES’in Amacı Nedir?

BES ile bireylerin emeklilik dönemlerindeki refah seviyesinin yükseltilmesi hedeflenmektedir. Bu bağlamda emeklilik için yapılan tasarrufların yatırıma yönlendirilmesi ve emeklilik döneminde ek gelir elde etmeleri hedeflenmiştir.

BES’ten Kaç Yaşında Emekli Olurum?

Bireysel emeklilik sistemine girenlerin, emekli olabilmeleri için sistemde en az 10 yıl kalmaları şartı bulunmaktadır. Bireyler 56 yaşını tamamladıktan sonra emekli olmaya hak kazanırlar.

Birden Fazla Sözleşmem Olabilir Mi?

Evet. Birden fazla emeklilik sözleşmesine sahip olabilirsiniz. Bu aynı şirkette veya farklı şirketlerde olabilir.

Bu yazı, güncel 24.08.2020 tarihinde tarafından BES Müşteri Hizmetleri Numaraları kategorisi için yazıldı.

"Vakıf Emeklilik BES İptali (SMS ve Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Vakıf Emeklilik BES İptali (SMS ve Müşteri Hizmetlerine Bağlanarak)" Yazısı İçin 16 Yorum Yapılmış

 1. Sezgin dedi ki:

  Paraya ihtiyacım var

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   İhtiyaç kredisi bölümünden bütün bankaların kredi tekliflerini inceleyebilirsiniz.

 2. ahmet turgut dedi ki:

  bireysel emeklilik ayidatımın 300 tl olmasını istiyorum

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Ahmet bey, Vakıfbank bireysel emeklilik işlemleri hakkındaki sorularınızın yanıtı için (0549) 802 47 75 numarasına whatsApp üzerinden yazabilirsiniz. Vermiş olduğumuz bu numara Vakıf Emeklilik resmi numarasıdır ve sadece WhatsApp üzerinden hizmet vermektedir. Veya yazımızda vermiş olduğumuz müşteri hizmetleri üzerini arayarak işleminizi yapabilirsiniz.

 3. Mehmet kocaman dedi ki:

  Bes iptal için başvuru

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Mehmet Bey,
   iptal işlemi için yazımızda vermiş olduğumuz adımları uygulayabilirsiniz. Ayrıca yazı içerisinde ki WhatsApp iletişima dresinden vakıfbank bireysel emeklilik iptali hakkında detaylı bilgileri de edinebilirsiniz.

 4. YASEMİN ATAMAN dedi ki:

  KART DEĞİŞİKLİĞİ TANIMLAMASI YAPACAĞIM.MÜŞTERİ HİZMETLERİ HİZMET VERMİYOR.HİÇBİR ŞEKİLDE MÜŞTERİ TEMSİLCİSİNE BAĞLANAMITORUM. DÖNÜŞ YAPILMASINI İSTİYORUM. İYİ ÇALIŞMALAR.

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Yasemin Hanım,
   Banka şubeleri ,ile görüşerek işlemlerinizi hızlıca sonuçlandırabiliriniz.

 5. Faik Yılmaz dedi ki:

  Hayatımda sizin kadar müşteri kazanmaya değil kaybetmeye odaklı bir şirket daha görmedim. İnternetten para yatırma bölümünüz yok. kredi kartı ile para yatırmada sürekli sorun çıkıyor. sorunlarımızla kimse ilhgilenmiyor. başka bri şirketten 1 dakikada para yatırılıyor sizinle 1 haftada yatırılmıyor. illa şubeye gideceğiz.

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Faik Bey,

   Web sitemiz kurum sitesi değil. Şikayet bildirimini yazımızda bahsettiğimiz kanallar üzerinden resmi kuruma iletebilirsiniz. Mutlu günler dilerim.

 6. Aykut dedi ki:

  Çıkış talebinde bulundum telefonla bi dönüş yapilmadi

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Aykut bey normalde 15 gün içerisinde tarafınıza bilgi verilmesi gerekiyor sanırım. Vakıf emeklilik müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek süreç hakkında bilgi edinmenizi öneririm.

 7. Satı Berber dedi ki:

  Vakıf emeklilik den ayrılmak istiyorum müşteri hizmetleri ne bağlanıyorum iptal için mesaj attım cevap gelmedi

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhabalar, (0850) 202 20 20 numarasını arayarak bağlanmayı deneyebilirsiniz.

 8. Fikriye yağcı dedi ki:

  Bes ten emekli olunca aylik aldigim maastan kesinti ne kadar oluyor

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Kazancınızın %3’ü işvereniniz tarafından emeklilik şirketine aktarılmak üzere maaşınızdan kesilir. Daha fazla birikim elde etmek isterseniz, işvereninizden daha yüksek tutarda kesinti yapılmasını talep edebilirsiniz.