web analytics
Uygun Krediler

TEB EFT Saatleri ve YENİ Ücretleri 2024 (GÜNCEL)

TEB EFT Saatleri ve YENİ Ücretleri 2024 (GÜNCEL)

En yeni ve Güncel TEB EFT saatleri ve ücretleri hakkında kısa ve öz bilgileri sizler için araştırdık. EFT işleminde en önemli konu parayı nereden göndereceğinizdir. Çünkü EFT işlemleri transferi yaptığınız kanala göre farklı fiyatlarla işleme alınmaktadır. Bu yüzden yazımızın devamında EFT ve Havale ücretleri hakkında bilgileri de verdik. Ücretsiz EFT adımlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Güncel TEB EFT Saatleri 2024 (Değişti)

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) güncel EFT saati hafta içi 09:00 – 17:15‘tir. Fakat burada önemli olan bir detay var ki onu da aşağıdaki başlıkta göreceksiniz. Parayı hangi kanal üzerinden gönderdiğiniz çok önemli. O yüzden bir aşağıdaki başlıktan EFT’yi hangi kanal üzerinden yapmanız gerektiğini yazdık.

EFT işlemi bankalar arası bir transfer olduğu için sadece hafta içi transfer yapabilirsiniz. Hafta sonu yapmış olduğunuz para gönderme işlemi ilk iş günü mesai saati başlar başlamaz işleme alınacaktır. EFT yapmak için karşı tarafın IBAN’ını bilmeniz gerekiyor. Eğer elinizde o kişinin sadece hesap numarası varsa bu yazımızın sonundan IBAN çözümleme detaylarına ulaşabilirsiniz.

Yeni TEB EFT Ücretleri Ne Kadar Oldu? (Önemli)

EFT İşlemiGönderim MiktarıNormal EFTGeç EFT
TEB ŞubesiBin TL’ye Kadar5 TL7.5 TL
TEB ŞubesiBin – 50 Bin TL arası10 TL15 TL
TEB Şubesi50 Bin ve üzeri100 TL150 TL
CEPTETEB Mobil UygulamaBin TL’ye Kadar1 TL1.5 TL
CEPTETEB Mobil UygulamaBin – 50 Bin TL arası2 TL3 TL
CEPTETEB Mobil Uygulama50 Bin ve üzeri25 TL37.5 TL
BKM Express%1
CEPTETEB İnternet ŞubesiBin TL’ye Kadar1 TL1.5 TL
CEPTETEB İnternet ŞubesiBin – 50 Bin TL arası2 TL3 TL
CEPTETEB İnternet Şubesi50 Bin ve üzeri25 TL37.5 TL
CEPTETEB Destek Merkezi0 TL0 TL
TEB Müşteri HizmetleriBin TL’ye Kadar5 TL7.5 TL
TEB Müşteri HizmetleriBin – 50 Bin TL arası10 TL15 TL
TEB Müşteri Hizmetleri50 Bin ve üzeri100 TL150 TL

Bütün bankalara tek bir tablodan ulaşmak için EFT Saatleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz. TEB EFT saatleri içerisinde ücretsiz eft yapabilirsiniz. Ücretsiz para transfer işlemi için CEPTETEB Hesap ve CEPTETEB Marifetli Hesap üzerinden para göndermeniz gerekiyor. Geç EFT’lerde ücretsiz işlem yapılamamaktadır.

TEB Havale Saatleri ve Ücretleri

Havale işlemi TEB bünyesindeki diğer hesaplara yapıldığı için günün her saatinde yapılabilir. Resmi tatiller ve hafta sonlarında da anında para gönderebilirsiniz. Havale işlemlerinde de gönderim bedeli olarak belirli miktarlarda ücretler kesilmektedir. Parayı nereden gönderdiğinize göre fiyat değişmektedir.

TEB Havale Ücretleri:

GönderimBin TL’ye kadarBin TL – 50 Bin TL50 Bin TL ve Üzeri
Mobil Uygulama0.5 TL1 TL12.5 TL
Şube2.5 TL5 TL50 TL
İnternet Şubesi0.5 TL1 TL12.5 TL
Müşteri Hizmetleri2.5 TL5 TL50 TL
ATM1 TL2.5 TL25 TL

TEB’den EFT Yapabilmek İçin İBAN Gerekli!

EFT işlemlerinde para transferi yapacağınız hesabın IBAN’ını bilmeniz gerekmektedir. Karşı taraftaki kişinin sadece hesap numarasını biliyorsanız buradaki IBAN sayfası üzerinden çözümleme yapabilirsiniz.

Verilen hesabın şehir, şube kodu ve hesap numarası detaylarını yazarak IBAN bilgilerine ulaşabilirsiniz. IBAN’ın yanlış hesaplanması sonucunda alıcı ismi uyuşmayacağı için EFT işleminiz iptal edilir.

TEB Yurt Dışına Para Gönderme ücretleri, Yeni teb eft saatleri ve ücretleri 2021
TEB Yurt Dışına Para Gönderme ücretleri

Hafta Sonu ve Resmi Tatillerde TEB EFT İşlemleri

Hafta sonları ve resmi tatiller para gönderme işlemi ne yazık ki yapılamamaktadır. Yukarıda vermiş olduğumuz TEB EFT saatleri dışında anlık para göndermek mümkün değildir. Yaptığınız para gönderme işlemi bir sonraki haftanın ilk iş gününde karşı hesaba geçmektedir.

Örneğin cumartesi günü vermiş olduğunuz bir EFT talimatı Pazartesi günü mesai başlangıcında işleme alınmaktadır. Şayet pazartesi günü resmi tatil yoksa paranız hesaba geçer. Tam tersi durumda işleminiz salı gününe aktarılır. Sizde teb.com.tr üzerinden konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme: 2024 yılından sonra artık hafta sonu ve günün her saatinde bankalar arasında EFT işlemi yapılabilecektir. Yeni FAST sistemi ile günün her saatinde bir başka banka hesabına para gönderebileceksiniz.

Bu yazı, güncel 26.04.2024 tarihinde tarafından Mobil ve İnternet Bankacılığı kategorisi için yazıldı.

"TEB EFT Saatleri ve YENİ Ücretleri 2024 (GÜNCEL)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"TEB EFT Saatleri ve YENİ Ücretleri 2024 (GÜNCEL)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.