Uygun Krediler

Sigortasız Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mı? (Çalışmayanlar)

Sigortasız Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mı? (Çalışmayanlar)

Sigortasız çalışanlar veya çalışmayanlar kredi alabilir mi? Farklı gelirlere sahip olan bireyler bunu bankaya nasıl sunmalıdır? Sigortasız olarak kredi kartı alabilir miyim? Bu sayfamızda sigortasız kredi veren bankalar veya finansal kuruluşlarla ilgili bütün detayları bulabilirsiniz.

Bankalar kredi başvurularında evvela kişinin sigortalı bir çalışan olup olmadıklarına bakarlar. Şayet en az 3 aylık sigortalı çalışan biriyseniz kredi alma ihtimaliniz kredi skoruna bakılarak neticelendiriliyor. Peki sigortasız olan kişiye kredi veriliyor mu? Bazı istisnai durumlarda sigortasız olan kişilerde kredi kullanabilmektedir. Fakat sigortasız çalışan veya hiç bir yerde çalışmayan kişilerin kredi kartı alma ihtimalleri daha yüksektir.

Sigortasız Kişiler Hangi Durumda Kredi Kullanabilirler?

  1. Düzenli Kira Geliri Sağlıyorsanız Kredi Alabilirsiniz: İşyeri veya ev sahibi olan biriyseniz ve bunlardan aylık düzenli olarak bir gelir sağlıyorsanız belirli miktarda kredi alabilirsiniz. Fakat bununda bir takı şartları bulunmaktadır. Öncelikle kira kontratınızın olması gerekiyor. Kiracınızın size her ay göndermiş olduğu ücreti “Kira Ödemesi” olarak banka hesabınıza göndermesi gerekmektedir. Aylık olarak aldığınız kira gelirinin miktarı alacağınız kredinin miktarını da belirlemektedir. Yazımızın devamında bu kon hakkında detaylı bilgilere yer verdik.
  2. Ortağı Olduğunuz Bir Şirketten Aylık Gelir Elde Etmek: Belirli bir oranda ortaklığınızın bulunduğu şirket veya iş yerinden geliriniz varsa kredi kullanabilme ihtimaliniz bulunmaktadır.
  3. Mevduat Geliri: Vadeli hesap sahibi olan kişilerin aylık olarak düzenli faiz gelirleri mevcutsa krediye başvuru yapabilirler. Hesabınızın bulunduğu banka ile iletişime geçerek konu hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Fakat bu şekilde kesin bir kredi onayı almayı beklememelisiniz.
  4. Çiftçiler: Çiftçi kayıt sistemine kaydı olan çiftçiler de belirli şartları karşıladıkları sürece kredi kullanabilirler.

İnternet Üzerinden Belgesiz Kredi Başvurusu

Bildiğiniz gibi bankalar artık bütün kredi veya kredi kartı işlemlerini internet şubeleri üzerinden yürütmektedir. Bunun nedeni ise daha hızlı ve pratik olmasıdır. İnternet üzerinden yapacağınız kredi başvurularında belge talep edilmemektedir. Kredi notunuzun yeterli düzeyde olması neticesinde aşırıya kaçmamak kaydıyla belirli miktarlarda ki krediler onaylanmaktadır. Bu bankalardan bazıları şunlardır;

Aktif BankBelge istemiyorKefilsiz
CEPTETEBBelge istemiyorKefilsiz
Enpara.comBelge istemiyorKefilsiz

Yukarıda ki tabloda görmüş olduğunuz bankalar evrak talep etmeden kredi verebilmektedirler. İşlemler tamamen internet üzerinden yapıldığı için belge talep etmemektedirler. Bu şekilde kredi kullanma ihtimaliniz azda olsa bulunmaktadır. Gelir belgesiz kredi bölümünden konu hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

İpotek Göstererek Sigortasız Kredi Kullanmak

Sigortasız ve Çalışmayan Kişilere İpotekli Kredi
Sigortasız ve Çalışmayan Kişilere İpotekli Kredi

Bankaların belirlediği teminat şartlarını karşılayan gayrimenkulleri ipotek göstererek kredi kullanılabilir. Fakat bu kredi gerçek kişiler tarafından kullanılabilmektedir. İpotekli kredilerin bir diğer özelliği ise yüksek tutarda ki ihtiyaçlar için tercih edilmesidir. Normal ihtiyaç kredilerine oranla daha fazla limitte kredi kullanabileceğiniz bir seçenektir.

Sigortasız kişilerin bankaya hem ipotek hemde kefil göstermesi kredi kullanma ihtimallerini oldukça artırabilmektedir. İpotek olarak gösterilecek ev veya iş yerinin başvuru yapan kişinin üzerine kayıtlı olması gerekmektedir. Teminat olarak göstermiş olduğunuz evin değeri banka tarafından belirlenmektedir. Belirlenen değerin %80’ine kadar kredi kullanabilirsiniz. İpotekli kredi kullanabileceğiniz bankalar;

Sigortasız Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri

Sigortasız kredi kartı almak, kredi almaktan daha da kolaydır. Özellikle yukarıda bahsettiğimiz sabit gelirlerden birisine sahipseniz kesinlikle bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Fakat alacağınız kredi kartının limiti 1.000 TL dolaylarında olabilir. Şayet kredi notunuz yüksekse kart alma ihtimaliniz bir o kadar fazladır.

Kredi kartı kartı almak için en az 700 kredi notuna sahip olmanız gerekiyor. Tabi bu kredi notuna her bankanın kart vermesini de umut etmemekte yarar var. O yüzden vadesiz veya vadeli hesabınızın olduğu bankanın şubesine giderek başvuruyu yüz yüze yapmanızı öneriyoruz. Kredi kartı onayı alamamanız halinde teminatlı kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Teminatlı kredi kartları sadece belirli bankaların verdiği standart kredi kartlarıdır. En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi yazımızda konu hakkında bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Kredinizi Biz Çekelim Siz Ödeyin Şirketleri

Özellikle kara listede olan ve sicil affı yasasının çıkmasını dört gözle bekleyen kişilerin tercih ettiği bir yoldur. İnternet üzerinden varlıklarını gösteren bu firmalar sizin adınıza kredi kullanmakta ve taksitlerini sizlere ödetmektedirler. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus şudur: Bu firmalar ne kadar güvenilir? Zira internet ortamı üzerinde bir çok dolandırıcılık hadisesi gerçekleşmekte. Bu yüzden güvenilir firmayı bulmak ve yüz yüze görüşmeyi tercih etmek gerekiyor.

İkinci önemli husus ise bankaların uyguladığı faizin üzerine bir faiz daha ekleyerek bu krediyi size aktarmalarıdır. Yani A bankasından 10.000 TL krediyi sizin yerinize çektiklerini ve toplam ödemenin 13.000 TL olduğunu varsayalım. Bu 13.000 TL‘nin üzerinde 2.000 TL koyarak size bu krediyi aktarmaktadırlar. (Rakamlar tamamen örnektir.) Diğer bir yol için faturalı hat üzerine kredi kullanmak isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Çalışmıyorum Ama Kira Gelirim Var. Kredi Çıkar Mı?

Yazımızda da belirttiğimiz gibi gayrimenkulünüz varsa ve bunun üzerinden aylık kira geliriniz varsa kredi kullanma ihtimaliniz bulunuyor. Fakat bunu bankaya belgelemeniz gerekmektedir.

Sigortasız Kredi Almak mı, Kredi Kartı Almak Mı Daha Zor?

Sigortasız olarak tabi ki kredi almak daha zordur. Düşük limitli de olsa kredi kartı alma ihtimaliniz daha yüksek bir ihtimaldir.

Ben Çalışmıyorum, Kredi Notum Oluşmuş Mudur?

Kredi notu, bankalarla aranızdaki son 5 yıllık çalışmanın dökümüdür. Yani son 5 yıl içerisinde kredi, kredi kartı veya KMH gibi hizmetlerden yararlandıysanız kredi notunuz oluşmuştur.

Bu yazı, güncel 22.06.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi İhtiyaç Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Sigortasız Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mı? (Çalışmayanlar)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Sigortasız Kredi ve Kredi Kartı Veren Bankalar Var Mı? (Çalışmayanlar)" Yazısı İçin 2 Yorum Yapılmış

  1. Emine ilter dedi ki:

    Gelir belgesi yok kredi almak istiyorum

  2. Hüdayi ilter dedi ki:

    Gelir belgesi yok kredi almak istiyorum