Uygun Krediler

Peşinatsız Senetle Taksitli Araba Nasıl Alınır? (Galeriler 2020)

Peşinatsız Senetle Taksitli Araba Nasıl Alınır? (Galeriler 2020)

Senetle araba almak güvenilir mi? Veya galeriden peşinatsız taksitle araba almak istiyorum ama hangi yolları izleyeceğimi bilmiyorum. Bu sorunların veya soruların yanıtı için bütün şartları sizler için detaylıca araştırdık. 2020 yılı içerisinde yaşanan ikinci el otomobil fiyatı artışlarından ötürü vadeli senetle araba satışına yönelim olmuştur. Bildiğiniz üzere son zamanlarda bir çok firma veya galeri senetle vadeli araba satışına oldukça önem vermektedir. Ama bu firmalardan araç almanın fiyat olarak karlı mı yoksa zararlı mı olduğunu yazımızda sizler için anlattık.

Galerilerden Peşinatsız Senetle Araba Almak Güvenilir Mi?

Bildiğiniz gibi senetle yapılan alışverişlerde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu güvensizliğin nedeni ise senetle yapılan alışverişlerin zaman zaman suistimal edilmesidir. Bu denden dolayı satış yapan firmanın Türk Ticaret ve Borçlar Kanununa uygun olarak vadeli araba satışı yapıyor olmasına özen göstermelisiniz. Yapılan sözleşmenin tüketici kanunlarına uygun olup olmadığını takip etmelisiniz. Peki o halde nasıl güveneceğiz? Senetle araba satan bir çok galeri bulunmaktadır. Fakat bu galerilerden araç almadan önce galerileri iyi araştırmanızı öneririz. Bu araştırmaya öncelikle aşağıda listelemiş olduğumuz firmalar ve galerileri inceleyerek başlayabilirsiniz.

Peşinatsız Taksitle Araba Alırken Bunları Gözardı Etmeyin!

 • Satın almak istediğiniz aracı satan firmanın kurumsallığına dikkat edin.
 • Senetle araba almadan önce satın alacağınız aracın piyasa değerine yakın olmasına özen gösterin.
 • İstenen peşinat ve faiz oranlarının düşük olmasına da özen gösteriniz.
 • Vadeli olarak alacağınız arabaya ait vadeli satış faturasını firmadan talep etmelisiniz.
 • Araç taksitlerinizi banka yolu ile firmaya ödemek ve bu ödemelerde senedi bankadan almayı da unutmamalısınız.
 • Aldığınız araca ait senet ödemelerini toplu şekilde yaptığınız zaman uygulanacak toplu ödeme indiriminin olmasına özen gösterin.
 • Son olarak taşıt alacağınız firmanın tüketici kanunlarına uygun taksitli araç sözleşmesi yapıp yapmadığına özen göstermelisiniz.

Kredi Notu Düşük Olanlara Senetle Araba Veriliyor Mu?

Kredi kullanırken kredi skoru büyük önem taşımaktadır. Bu şart taşıt kredilerini de kapsamaktadır. Bu bağlamda kredi notu düşük olanlar senetle araba almanın yollarını aramaktadırlar. Bu nedenle de araba almanın en kolay yolu senet karşılığı vadeli araba satışı yapan firmaların kapısını çalmaktır. Kredi puanınızın düşük olmasından ötürü kredi alamıyorsanız güvenilir bir firmadan vadeli araba alma seçeneğini kullanabilirsiniz. Fakat senetle yapacağınız bu alışverişten, taşıt kredisi kullanmaya oranla daha fazla zarar edebilirsiniz. Bilmeniz gereken diğer bir detay ise kredi notunuzun yüksek olması bazı firmalarda uygulanan faiz oranlarının uygun olmasını sağlamaktadır. Ayrıca hiçbir firma veya galeri faizsiz olarak senetle taşıt satışı yapmamaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri? sayfamızda bankaları listeledik.

Wowwo’dan Senetle Araba Alma Adımları

wowwo Senetle Araba Alma Kampanyası 2020
wowwo Senetle Araba Alma Kampanyası

Wowwo senetli araba satışı konusunda oldukça güvenilir bir firmadır. Fakat firmanın araç satışlarında toplam ödemeleriniz normal taşıt kredilerine göre yüksek olabilmektedir. Firmada kredi notunuzun düşük olması araç almanıza engel teşkil etmemektedir. Fakat kredi notunuzun düşük olması alacağınız araca ait faiz oranının artmasına neden oluyor. Satın aldığınız araçlar için 6 ay 10.000 km ile 12 ay 20.000 km’ye kadar garanti verilmektedir. En az %30 peşinat, en fazla 36 ay vade yapılmaktadır. Ödeyeceğiniz peşinatın fazlalığını bir noktaya kadar kendiniz belirleyebilirsiniz. 100.000 TL’lik bir araç için 30.000 TL yerine 50.000 TL’ye kadar peşinat ödeyebilirsiniz.

Araç sahibi olduktan 1 yıl sonra arabanızı değiştirmek veya satmak isterseniz vade farkı indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede paranıza ait borçlarınız indirimli olarak ödenmiş oluyor. Taşıt kredilerinde ilk dönemlerde sadece krediye ait faizleri ödemiş olduğunuzdan dolayı, anapara borcunuz da herhangi bir azalma söz konusu değildir. Ödemiş olduğunuz taksitler kredi faizleri için yapılmış oluyor.

Taşıt kredileri ile almış olduğunuz aracın kredi ödemeleri bitmeden ve araç rehinini kaldırmadan araç satmak mümkün değildir. Wowwo’da almış olduğunuz ve ödemesi bitmemiş bir aracı satmak için satışını yapacağınız kişi ile Wowwo Showroomlarına giderek aracın devrini hemen yapabilirsiniz. Aldığınız araca ait senet ödemeleri devam ettiği halde aracınız wowwo’ya anında geri satabilir veya wowwo galerinde bulunan farklı bir araç ile takas edilebilir. Araç kaskonuzu senet ödemelerine dahil ederek vadelere yayabilirsiniz. Referans olarak Wowwo’ya yönlendirdiğiniz her müşteri için taksitlerinizden 1.500 TL silinmektedir.

Wowwo Örnek Hesaplama Tablosu

Örnek Fiyat%30 Peşinat ile Toplam Ödemeniz%50 Peşinat ile Toplam Ödemeniz
169.000 TL261.624 TL201.284 TL
35.500 TL54.966 TL42.266 TL
40.000 TL61.932 TL47.648 TL
45.000 TL69.660 TL53.604 TL
50.000 TL77.388 TL59.560 TL
60.000 TL92.880 TL71.472 TL
70.000 TL108.372 TL83.384 TL
80.000 TL123.864 TL95.296 TL
90.000 TL139.320 TL107.208 TL
100.000 TL154.812 TL119.084 TL

Hesaplama tablosunda 36 ay vade ve aynı araca ait peşinat farklarının toplam ödemeye yaptığı etkiyi görebilirsiniz. Vermiş olduğunuz peşinat ve kredi notunuz ne kadar fazlaysa toplam borcunuz o derece az olabilir. Tabloda görmüş olduğunuz toplam ödemelere ait faizler kredi skoru normal olan bir kişi üzerinden yapılmaktadır. Banka kredi skoru düşük olanlar için toplam ödemeler biraz daha artış gösterebilir.

Peşinat Miktarının Toplam Ödemeye Etkisi

Örneğin 100.000 TL’lik bir araç için wowwo’ya başvuruda bulundunuz. Bu başvuru için elinizde en az %30, en fazla %50’ye kadar peşinat olması gerekiyor. Ödeyeceğiniz peşinatların etkisinin 36 ay vadeli toplam ödemeye etkisi şu şekilde olmaktadır.

 • %30 peşinat ile toplam ödemeniz 154.812 TL
 • %38 peşinat ile toplam ödemeniz 143.516 TL
 • %45 peşinat ile toplam ödemeniz 134.172 TL
 • %50 peşinat ile toplam ödemeniz 119.084 TL olmaktadır.

Wowwo ile Anlaşmalı Senetle Taksitli Araba Satan Galeriler

Firmanın hizmet verdiği iller sınırlıdır. Diğer illerde peşinatsız senetle araba veren galeriler ile ilgi detayları yazımızın devamında görebilirsiniz. İşte wowwo’nun hizmet verdiği iller. İstanbul (bağcılar, topkapı, kartal, otoport, üsküdar), Ankara otonomi, Denizli, İzmir, Antalya, Bursa, Kayseri, Kocaeli ve Samsun.

Ayrıca Ziraat Bankası hacizli araba satışı yazımızda satışa sunulan araçlar için nasıl ihaleye girileceğini ve ihale şartlarının neler olduğunu detaylıca inceledik.

Sahibinden/Com’da Peşinatsız Senetle Araba Veren Galeriler

Türkiye de araba ilanları ve araba satışları denince akla ilk gelen Sahibinden/Com, içerisinde peşinatsız vadeli araç satan galerileri de barındırmaktadır. Fakat sitede senetle araba satan galeriler için ayrı kategori bulunmamaktadır. Site içerisinde senetle satış yapan güvenilir galerileri sizin bulmanız gerekmektedir. Peki nasıl bulacağız?

Sahibinden.com web sitesine girdikten sonra site üst kısmında arama bölümü bulunmakta. Burada bulunan arama bölümüne “Senetle Araba” veya “Vadeli Araba Satışı” yazıp arama yapınız. Bu şekilde vadeli ve senetli olarak araba satan bütün galeri veya kişiler listelenmiş olacaktır. Kendi şehrinizde senetle araç satan galerileri bulmak için sol tarafta bulunan “Adres” bölümünden bulunduğunuz ili veya ek olarak ilçeyi seçebilirsiniz. Bu sayede senetle araba satışı yapan galerileri bulmuş olursunuz. Buradan sonra yapmanız gereken bulduğunuz galerilerin veya firmaların güvenirliğini test etmektedir. Bu araştırmaya sahibinden.com’da ki geçmiş ticaretlerini inceleyerek başlayabilirsiniz.

Otovadeli: Peşinatsız, Vadeli Senetle Araç Veren Bayi Bilgileri

Otovadeli’de topkı wowwo gibi insanları senetle araba sahibi yapan bir firmadır. Sahibi olmak istediğiniz araç için firma internet sitesine girip başvuru yap butonuna tıklamanız yeterlidir. Bu aşamadan sonrasında firma sizin finansal geçmişinize göre 24 saat içerisinde olumlu veya olumsuz dönüş sağlamaktadır. Başvurunuz olumlu sonuçlandıktan sonra firma sizden; Sigorta dökümü, Mahkeme dava dosyas, İcra dava dosyası ve Nüfus cüzdanı gibi evrakları talep etmektedir. Akabinde Otovadeli bayiliklerinden birisine giderek senetle araba alma işlemlerine başlayabilirsiniz. Otovadeli’ye ait şube iletişim ve telefon numaraları aşağıdaki gibidir.

İstanbul İletişim Bilgileri

 • Adres: Bahçelievler Mahhalesi Zümrüt Cad Leman Sokak No:7 Pendik/İstanbul
 • E-mail: info@otovadeli.com
 • Telefon Numarası: 2165111555
 • Cep Telefonu: 0532 481 4966

Ankara(Otonomi) İletişim Bilgileri

 • Adres: Balıkhisar Mahhalesi Küme Evleri Otonomi Galericiler Sitesi E-3 Blok No:17 Akyurt Ankara
 • E-mail: soner.etli@otovadeli.com
 • Telefon Numarası: 5306851322

Antalya İletişim Bilgileri

 • Adres: Altınova Sinan Mahhalesi Yanyol Serik Caddesi No:475 Kepez Antalya
 • E-mail: info@mayrent.com
 • Telefon Numarası: 0530 685 1322

Kredi sicil affı haberlerini takip ederek af çerçevesinde bankalar üzerinden kredi kullanmak daha mantıklı olacaktır. Gördüğünüz gibi senetle taşıt veren firmalar bankalara oranla oldukça yüksek faiz uygulamaktadırlar. Haliyle araç satışında oldukça fazla zarar etmeniz muhtemeldir.

Katılım Evim: Peşinatsız, Senetle ve Taksitli Araba Sahibi Olun

“Peşinatsız taksitle araba almak istiyorum.” diyen kişilerin tercih edebileceği bir başka firma ise Katılım Evim’dir. Sistem oldukça basit bir işleyiş ile ilerlemektedir. İsminden de anlayacağınız üzere sisteme katılmak içi belirli bir oranda ücret ödersiniz ve faizsiz olarak araba sahibi olursunuz. Aşağıdaki tabloları inceleyerek Katılım Evim ile araba almanın ne kadar karlı olduğunu görebilirsiniz.

BileşenlerKatılım EvimFaizli Kurumlar
Araç Değeri30.000 TL30.000 TL
Peşinatyokvar
Taksit750 TL1.250 TL
Katılım Bedeli2.400 TLYok
FaizYokVar
Toplam Ödeme32.400 TL50.000 TL (Civarı)

Sisteme dileyen herkes başvuruda bulunabilir. Başvuru için herhangi bir kısıtlama belirtilmemiştir. Senetle otomobil almanın yanı sıra iş mankineleri, gayrimenkul veya iş yeri alabilirsiniz. Sistemden peşinatsız araç sahibi olmak için peşinat zorunluluğu olmamakla beraber, peşinat sunulması taktirde toplam ödemelerinizi azaltabilirsiniz. Detaylar için 444 11 00 müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Senet Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 1. Senet üzerinde yer alan tutar bölümüne yazılan rakamlar bitişik olmalı ve yazılan meblağın başına ve sonuna bitişik bir şekilde kapama işareti konulmalıdır. Örneğin; #50.000,00TL# gibi olmalıdır.
 2. Senedin ön yüzünden yer alan alacaklıya ait bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekiyor.
 3. Yine ön yüzde bulunan bedel kısmına MADDEN veya NAKDEN yazılması önemlidir. MADDEN yazılması mal karşılığında tahsil edilmesi anlamını içerir.
 4. Senedin sağ alt tarafında bulunan tarih bölümüne senedin düzenlendiği tarihi belirtiniz.
 5. Hem yazı hemde rakamla girilen değerlerin aynı olmasına özen gösteriniz. İki değer arasındaki uyuşmazlıkta yazı ile yazılan meblağ dikkate alınmaktadır.
 6. Bilgilerin tam ve eksiksiz doldurulmadığı senetle kesinlikle imza atmamalısınız.
 7. Senetlerde ki bilgilerin hepsi aynı kalem ile doldurulmalıdır.
 8. Borçlarınızı ödedikten sonra aldığınız senetlerin üzerindeki imzaların size ait olup olmadığını incelemeyi unutmayınız. (Senedin fotoğrafını çekebilirsiniz.)

Senetle Aldığınız İkinci El Araçlarda Bunlara Dikkat Edin

*You Tube’da araçlar hakkında video içeriği üreten carviser sayfasının ikinci el araçlarla ilgili düşünceleri.

Senetle ikinci el araç almak bildiğiniz üzere az veya çok bir risk barındırmaktadır. Hakeza bankaların 2. el taşıt kredisi yaş sınırı uygulaması da bu sebepten doğmuştur. Alacağınız ikinci el araçta nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu başlık altında anlatmaya çalıştık. Öncelikle 2. el araç alırken aracın ekstra masraflarının çıkabileceğini göz önüne alarak ekstra bir bütçe ayırmanızı tavsiye ederiz. Aracın piyasa değerini öğrenip; yakıt, hasar kaydı vs gibi konularda diğer satılık araçlarla karşılaştırma yapınız. Araca ait şasi ve motor numaralarının araca ait ruhsatta eşleşip eşleşmediğine dikkat ediniz.

Araçla test sürüşü yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Özellikle araçlarla ilgili mekanik tecrübelere sahip bilir kişilerle aracı test sürüşüne çıkarmaya çalışın. Sonrasında, araçla ilgili geçmiş kaza veya kasko sorgulamaları için bir sigorta şirketi ile iletişim kurunuz. Akabinde aracı ekspertize götürerek araçla ilgili size verilen bilgilerin doğruluğunu teyit edin. Zira araç satıcısı tarafından saklanan en küçük detayları bile ciddiye almanızı öneririz. İlerleyen zamanlarda araçla ilgili söylenmeyen büyük sorunlar çıkabilir.

Senetle Araba Almak Ne Kadar Güvenilir?

Yazımızın tamamında da belirttiğimiz gibi güvenilir firmalara ulaşmak için detaylı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Bazı firmalar devlet tarafından denetlenmektedir. Bu yüzden araç alım satım işlemlerinde güvenli bir şekilde işlem yapabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Mi, Senetle Araba Mı?

Bankalardan taşıt kredisi kullanabiliyorsanız banka yoluyla kredi almanız daha doğru bir hareket olacaktır. Senetle vadeli araba satışlarında uygulanan faiz oranı kredilere göre oldukça yüksektir.

Senetle İkinci El Araba Alabilir Miyim?

Firmaların veya galerilerin karşılamanızı istedikleri şartları yerine getirmeniz neticesinde vadeli olarak araba alabilirsiniz.

Bu yazı, güncel 04.07.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi Taşıt Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Peşinatsız Senetle Taksitli Araba Nasıl Alınır? (Galeriler 2020)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Peşinatsız Senetle Taksitli Araba Nasıl Alınır? (Galeriler 2020)" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. Cenan dedi ki:

  Merhaba ben wowwo’dan araba almak için başvuru yaptım. Bir tane i20 beğendim aradım temsilci ile konuştuk görüştük. Sonrasında bana aracın satıldığını söyledi. Başka bir araç için başvuru yaptım. Sonra döneceğim dedi ama kendisi dönmedi.