Uygun Krediler

Kredi Kartı Puanı Kullanılan İnternet Siteleri: World, Bonus, Paraf…

Kredi Kartı Puanı Kullanılan İnternet Siteleri: World, Bonus, Paraf…

Kredi kartınızla üye iş yerlerinden yapmış olduğunuz harcamalar neticesinde bakiyeniz de çeşitli puanlar birikmektedir. Bu puanları nakit olarak bazı e-ticaret siteleri üzerinde kullanabilirsiniz. Fakat her bankanın anlaşmalı olduğu e-ticaret sitesi listesi farklılık gösterebilmektedir. Bu yüzden yazımızda bankaları listeli bir şekilde verdik.

Ayrıca yazımızda kazandığınız puanların TL karşılıkları ve avantajlı kredi kartı tavsiyelerine de yer verdik. Aşağıdaki tablo üzerinden kazandığınız puanların TL karşılıkları yer almaktadır.

BankaPuanTL
Garanti Bonus1 Bonus1 TL
Akbank Axess1 chip-para1 TL
Deniz Bonus1 Bonus1 TL
QNB FinansbankPara PuanBiriken puanlarınız 0,1 TL ile çarpılır.
Yapı Kredi World200 WorldPuan1 TL
İş Bankası1 Maxipuan1 TL
İNG Bonus1 Bonus1 TL
Cepteteb1 Bonus1 TL
Alternatif Bank1 Mil1 TL
Halkbank Paraf1 Paraf Para1 TL
Odeabank Axess1 Chip Para1 TL
Vakıfbank World1 WorldPuan1 TL

Kredi Kartı Puanı Kullanılan İnternet Siteleri 2020 Listesi:

 1. World Puan: turna.com, teknosa.com, gittigidiyor.com, migros.com.tr ve 724tikla.com
 2. Bonus Puan: n11.com, turna.com, e-bebek.com, teknosa.com, hepsiburada.com, gittigidiyor.com, gramaltin.com, migros.com.tr ve morhipo.com
 3. Axess Chip Para: gramaltin.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, teknosa.com, e-bebek.com, n11.com ve turna.com
 4. Maximum Kart: turna.com ve koctas.com.tr
 5. Paraf Puan: teknosa.com, e-bebek.com, n11.com ve turna.com
 6. Card Finans: ikea.com.tr, koctas.com.tr, n11.com, e-bebek.com, iceksatis.com, tchibo.com.tr, lidyana.com, tozlu.com ve bavul.com
 7. Advantage: turna.com

Kredi Kartı Puan Biriktirme Kampanyaları!

 • Akbank Axess: Axess kart sahipleri aylık belirli miktarlarda harcama sözüne karşılık 500 TL’ye kadar puan biriktirebilir. İstanbul kart için otomatik yükleme talimatı vermeniz neticesinde 90 TL Chip Para kazanabilirsiniz.
 • Deniz Bonus: Kart başvuru yapan herkese anında 200 TL bonus puan tanımlanmaktadır.
 • Garanti Bonus: Aynalı bonus kredi kartları gittigidiyor.com üzerinden yapacakları alışverişlerde 50 TL değerinde Puan kazanmaktadır. Genç Bonus kredi kartına Steam’de 10 TL değerinde bonus puan tanımlanmaktadır. Bütün Garanti Bonus kart sahipleri Total’de 40 TL’ye kadar bonus puan kazanabilmektedirler.
 • Akbank Axess: Kredi kartınızla vereceğiniz harcama sözünüze karşılık 50 TL, 100 TL, 200 TL veya 500 TL’ye kadar chip para kazanabilirsiniz.

En İdeal Kredi Kartı Seçiminizi İyi Yapın!

Bildiğiniz gibi son yıllarda harcamaların bir çoğu nakit yerine kredi kartları ile yapılmaktadır. Böyle bir kullanım söz konusuyken harcamalarınız için en uygun kredi kartını seçmeniz sizin yararınıza olacaktır. Örnek verecek olursak seyahat etmeyi seven biriyseniz ve ulaşımınız da sürekli uçak yolculuğunu tercih ediyorsanız mil kazandıran kredi kartlarını tercih etmelisiniz. Veya öğrenciyseniz, harcamalarınıza paralel olarak indirim ve puan kazandıran kredi kartlarını tercih etmelisiniz. Yıllık kart ücreti ödemek istemiyorum diyorsanız aidatsız kredi kartı kullanmanızı tavsiye ederiz. Aşağıdaki listeden kendinize en uygun kredi kartını seçebilirsiniz.

Para Puan Nedir?

Kredi kartınızla üye iş yerlerinden yaptığınız harcamalar neticesinde biriken puanlarınızın TL olarak karşılığıdır. Sayfamızda listelediğimiz internet siteleri üzerinden bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Mil Puan Nedir?

Harcadıkça para puan yerine mil kazandığınız kredi kartlarıdır. Kazandığınız milleri yurt içi ve yurt dışı uçuşları için kullanabilirsiniz.

Kredi Kartı Puanları Ne Zaman Silinir?

Kredi kartı harcamalarınız neticesinde biriken puanlarınız genellikle yıl sonunda silinmektedir. Puanlarınızın son kullanma tarihi hesap özetinde yazmaktadır. Fakat bazı kredi kartlarında puanlarınızı dilediğiniz zaman harcama imkanı da bulunmaktadır.

Daha çok Puan Biriktirmek İçin Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınızın veya bankanızın mobil uygulamasını telefonunuza indirerek güncel kampanyaları takip edebilirsiniz. Katılım sağladığınız hemen her kampanyadan puan kazanabilirsiniz.

Bu yazı, güncel 07.07.2020 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Kredi Kartı Puanı Kullanılan İnternet Siteleri: World, Bonus, Paraf…" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi Kartı Puanı Kullanılan İnternet Siteleri: World, Bonus, Paraf…" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. ergin akatlı dedi ki:

  finans katılım bankası bonus puanları nerede kullanılabilir