Uygun Krediler

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu (Sağlam Kart AVANTAJLARI)

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu (Sağlam Kart AVANTAJLARI)

Bu Sayfada Neler Var?

 • Sağlam kart tanımı
 • Kuveyt Türk kart başvuru yolları
 • Sağlam kart avantajları
 • Sağlam kar altın puan detayları
 • Avantajlı Sale Plus kart nedir?
 • Sağlam nakit kart ve avantajları
 • Kart hakkında diğer sorular ve cevapları

Kuveyt Türk sağlam kart bir çok özelliği ile öne çıkan kredi kartları arasında yer almaktadır. Bu sayfa üzerinden Kuveyt Türk kredi kartı hakkında bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Sağlam Kart Nedir?

Tuveyt Türk’ün yeni nesil faizsiz kredi kartıdır. Satın almak istediğiniz herhangi bir şeyi sağlam kart sizin adınıza alır ve size de taksit sayısını belirlemek kalır. Sağlam kart; Platin, Gold ve Klasik olmak üzere 3 farklı sınıfta verilmektedir. Ayrıca alışveriş yaptıkça aşağıda detaylarını belirttiğimiz Altın Puan birikimlerinden de yararlanabilirsiniz. Aşağıdaki tanıtım videosu ile kartı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Sağlam Kartı Yakından Tanıyalım.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Başvurusu

Bilindiği gibi kredi kartı başvuruları internet üzerinden veya SMS ile kolaylıklar yapılabilmektedir. Fakat Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu için ne yazık ki böyle bir alternatif sunulmamıştır. Sağlam kart sahibi olmak için Kuveyt Türk şubelerine gidebilirsiniz. Başvuru hakkında ki geniş bilgilere, 444 0 123 numaralı müşteri hizmetleri üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri

 • Sağlam kart aidatsız olarak verilmektedir.
 • Sağlık veya eğitim sektörlerinde yaptığınız harcamanıza vade farksız olarak 5 taksit yapılmaktadır. (Harcamalarınızın tek seferde 100 TL ve üzerinde olması gerekiyor.)
 • Yıl boyunca her ay yapacağınız 200 Lira veya üzerinde ki alışverişlerinize karşılık 12 ayın sonunda 50 Lira değerinde Altın Puan hediye edilmektedir.
 • Alışverişlerdeki taksitler ve altın puan özellikleri sayesinde masraf yükünüz hafifleyebilmektedir.
 • Sağlam kart ile; cep telefonu alımı, vergi, akaryakıt, market, kuyumcu, Telefona TL yükleme, vergi ödemeleri, fatura ve SGK ödemelerine kredi kartı ile taksit yapılmamaktadır.
 • 250 TL’ye kadar olan harcamalarınızı şifresiz ve temassız olarak ödeyebilirsiniz.

Sağlam Kart Taksit Hesaplama

Harcama TutarıTaksitToplam ÖdemeAltın Puan
100 TL9,17 TL110,02 TL0,1 TL
200 TL18,34 TL220,04 TL0,2 TL
300 TL27,5 TL330,06 TL0,3 TL
400 TL36,67 TL440,08 TL0,4 TL
500 TL45,84 TL550,1 TL0,5 TL
1.000 TL91,68 TL1.100,2 TL1 TL
1250 TL114,6 TL1.375,25 TL1,25 TL
1.500 TL137,52 TL1.650,3 TL1,5 TL
2.000 TL183,37 TL2.200,4 TL2 TL
2.500 TL229,21 TL2.750,5 TL2,5 TL
Taksit vadesi 12 ay olarak belirlenerek hesaplama yapılmıştır. Sağlık ve eğitim harcamalarında 5 taksit yaptırabilirsiniz. Detaylı hesaplama yapmak için saglamkart.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • Elektronik eşya alımlarında en fazla 3 taksit,
 • Havayolu, konaklama, seyahat acenteleri ve taşımacılık işlemlerinde en fazla 6 taksit,
 • Sağlıkla ilgili ürün alımlarında ise en fazla 9 taksit yapılabilmektedir.

Altın Puan Özelliği

Neredeyse bütün kredi kartlarında harcadıkça puan kazanabilirsiniz. Hatta en avantajlı kredi kartları yazımızda bu kartlardan bahsetmiş ve listelemiştik. Kuveyt Türk katılım bankası kredi kartı ile harcama yaptıkça Altın Puan biriktirebilirsiniz.

Sağlam kart ile yapmış olduğunuz bütün alışverişlerinizde yapmış olduğunuz harcamanın %0,1’i kadar Altın Puan kazanabiliyorsunuz. Kazanmış olduğunuz bu altınlar birikerek 10 TL’ye ulaştığı zaman Kuveyt Türk altın hesabınıza aktarılır. Buna ek olarak her ay en az 200 TL harcama sözünüze karşı 12. ayın sonunda 50 TL değerinde Altın vermektedir. Biriken bu altınlarınızı hesabınızda değerlendirebilirsiniz veya şube üzerinden gram altın olarak alabilirsiniz.

Nakit Avans Detayları

Nakit avans çekme limiti kartlar arasında farklılık göstermektedir. Mevcut kartınızın limiti dahilinde en fazla %10’u kadar nakit avans kullanabilirsiniz.

 • Klasik kart sahipleri en fazla 500 TL
 • Gold kart sahipleri en fazla 1.000 TL
 • Platin kart sahipleri en fazla 2.000 TL nakit avans kullanabilirler.

Çekmiş olduğunuz nakit avansın ilk ekstre döneminde ödenmesi gerekmektedir. Aksi halde faiz uygulanmaktadır. Nakit avans çekebilmek için ödenmemiş ekstre borçlarınızın olmaması gerekiyor. Suudi Arabistan’da bulun ATM’ler üzerinden nakit avans çektiğiniz takdirde ücret kesintisi yapılmamaktadır. Türkiye de nakit avans çektiğiniz zaman çekilen tutarın %1’i kadar ücret ödersiniz.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Limit Artırma

Kredi kartınıza ait güncel limit bilgileriniz kartın gönderildiği zarfta ve aylık hesap özetlerinde yer almaktadır. Kartınızın limitini artırmak için 2 yol bulunmaktadır.

 1. Kuveyt Türk müşteri hizmetlerini arayarak (444 0 123) şu tuşlamaları arda arda yapınız. (3-1-1-2-2) Akabinde kredi kartı limitinizi yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.
 2. Kart limiti artırmanın ikinci yolu ise aylık gelirinizin yer aldığı belgeler ile birlikte Kuveyt Türk şubesine giderek talebinizi iletebilirsiniz.

Klasik kart sahiplerinin kart limitleri 15.000 TL’ye ulaştığı zaman Sağlam Kart Platinum’a geçerek ayrıcalıklı avantajlardan yararlanabilirler.

Kuveyt Türk Sale Plus Kart

Harcadıkça Puan Kazandıran Sale Plu Kredi Kartı
Harcadıkça Puan Kazandıran Sale Plu Kredi Kartı

Kuveyt Türk tarafından müşterilerine sunulan ve harcadıkça Altın Puan kazandıran bir kredi kartıdır. Yaptığınız alışverişlerinizi taksitlendirebilirsiniz. Sale Plus kart sahipleri bankanın diğer kredi kartlarının yararlandığı bütün kampanyalardan yararlanabilmektedir. Kartınızın son kullanma tarihinin gelmesi durumunda Sağlam Kart’a geçiş yapabilirsiniz.

Sale Plus karta sahipseni 50 TL ve üzerinde ki harcamalarınızı taksitlendirebilirsiniz. Taksit yaptırmadan önce taksit istediğinizi müşteri hizmetleri üzerinden bildirmeniz gerekmektedir. Yaptığınız harcamaların %0,1’i kadar Altın Puan kazanabilirsiniz. Biriktirmiş olduğunuz altın puanlar 10 TL’ye ulaşınca altın cari hesabınıza aktarılmaktadır.

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart

Sağlam Nakit Kart, bankanın müşterileri için verdiği bir banka kartıdır. Kredi kartı özelliği olmayan kartta limitinizin olmaması durumunda hesabınıza tanımlanan ek hesap üzerinden harcama yapabilirsiniz. Sağlam Nakit Kart ile yaptığınız harcamalarda Altın Puan kazanabilirsiniz.

Vadesiz hesabınızdan yapmış olduğunuz her harcamada harcadığınız tutarın %0.25’i kadar Altın Puan kazanabilirsiniz. Ek hesaba bağlı olarak yapıla harcamalarda ise harcanan miktarın %0,1’i kadar Altın Puan kazanabilirsiniz.

Sağlam Kart Kredi Kartı Kampanya Listesi

Sağlam karta ait bir çok kredi kart kampanyası bulunmaktadır. Güncel kart kampanyaları aşağıdaki gibidir.

 1. Kış lastiklerinizi Petlas’tan alın 4+3 taksit avantajından yararlanın. Kampanyanın geçerli olabilmesi için lastik alma işlemini akolastik.com üzerinden yapmanız gerekiyor.
 2. İgdaş ödemelerinizi sağlam kar ile yapmanız halinde vade farksız 3 taksit yapabilirsiniz. Kampanyadan yararlanmak için ödemenizin 100 TL ile 2.000 TL arsında olması gerekiyor.
 3. İGS mağazalarında yapacağınız alışverişler hangi tutarda olursa olsun 4 taksit yaptırabilirsiniz.
 4. Diğer kredi kartlarına ait avantajlı indirimleri görmek için Kredi Kartı Kampanyaları sayfasınız ziyaret edebilirsiniz.
Sağlam Kart Gecikme Cezası Nedir?

Son ödeme dönemine ait ekstre borcunuzun ödenmeyen kısmı için günlük gecikme faizi eklenmektedir.

Kredi Kartının Yıllık Ücreti Ne Kadar?

Kuveyt Türk Sağlam kart için yıllık ücret talep etmemektedir.

Altın Puanlar İçin Altın Hesabı Açmak Gerekiyor Mu?

Hayır. Kredi kartınız onaylanınca banka tarafından otomatik olarak altın cari hesabınızda açılmaktadır.

Bir Gün İçinde Kaç Farklı Taksit Yapabilirim?

Gün içerisinde yapmış olduğunuz alışverişleri farklı taksit seçenekleriyle ödeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey alışverişten önce taksit sayınızı belirlemektir.

Taksit Sayım Aynı Mı Kalıyor?

Ayarlamış olduğunuz en son taksit sayısı, ilerideki alışverişlerinizde de geçerliliğini korumaktadır. Taksit sayınızı kendiniz her alışveriş öncesinde değiştirebilirsiniz.

Bu yazı, güncel 02.01.2021 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu (Sağlam Kart AVANTAJLARI)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu (Sağlam Kart AVANTAJLARI)" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. Özge dedi ki:

  Saglam kart başvurusunda bulunmak istiyorum limit nedir kaç TL ama Kuveyt Türk müşterisi değilim almak için napmam gerekli yardımcı olurmusunuz çok sevinirim teşekkür ederim