web analytics
Uygun Krediler

Kuveyt Türk Altın Hesabı: Hesap Açma, Getirisi ve Özellikleri

Kuveyt Türk Altın Hesabı: Hesap Açma, Getirisi ve Özellikleri

Kuveyt Türk altın hesabı açma, getirisi hakkında detaylar, cari hesap ve altın bankacılığı hakkındaki yorumlar ile ilgili bilgileri bu sayfa üzerinden bulabilirsiniz. Kuveyt Türk altın bankacılığı konusunda Türkiye’deki öncü bankalardan birisidir. Bu yüzden oldukça fazla talep görmektedir. Altın hesapları vadeli veya vadesiz olarak açılabilmektedir. Ayrıca Altın hesabı nedir? sayfamızdan vadeli ve vadesiz altın hesaplarının çalışma mantığı ve detaylarını aktarmıştık. İnternetten hesap açma işlemi için sayfamızdaki bilgileri inceleyerek dakikalar içerisinde başvurunuzu yapabilirsiniz. Senin Bankan kullanan banka müşterileri, aşağıda tanımladığımız bütün hesapları internet şubesi üzerinden açabilirler.

Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir?

Vadesiz altın hesabı olarak, tamamen altınlarınızın güvenliği için açabileceğiniz bir hesap türüdür. Cari Hesap birikim ve tasarruf hesabı olarak kullanılabilir. İnternet bankacılığı üzerinden dilediğiniz anda altın alma veya altın satma işlemi yapabilirsiniz. Cari Hesap açma limiti ve işlem limiti en az 0.01 Gr’dır. Cari Hesapta depolanan altınlar 995/1000 saflığında işlem görmektedir. Dilediğiniz zaman altınların fiziki karşılıklarını alabilirsiniz.

Altın Cari Hesabı’ndaki altınlar ile Altın Çek düzenleyebilir, Altın Havale yapabilir, fiziki altın olarak Kuveyt Türk şubelerinden veya İşlematik’lerden alabilir ve Altına Altın Katılma Hesabı açabilirsiniz.

kuveytturk.com.tr

Altın alma veya satma işlemini TL, Euro veya USD para birimleri ile yapabilirsiniz. Altın Cari hesabı banka şubelerinden ve internet bankacılığından da kolaylıkla açabilirsiniz. Hesap açma işlemi için Senin Bankan başvuru sayfasına gidebilirsiniz.

Tavsiye: Kuveyt Türk kredi kartı sahibi olan kişiler harcadıkça Altın Puan kazanmaktadırlar. Biriken altın puanlar 10 TL’yi geçince otomatik olarak altın hesabınıza aktarılmaktadır.

Altına Altın Katılma, Vadeli Hesabı Getirisi Nedir?

Bildiğiniz gibi katılım bankaları faizsiz kazanç sağlama üzerine kurulu bir sistem ile işlem yapmaktadır. Altına Altın Katılma hesabı da vadeli olarak faizsiz kazanç elde edebileceğiniz bir sistemdir. Katılım bankaları isimli yazımızda katılım bankalarının faizsiz çalışma mantığını açıkladık. Hesabın amacı hem birikim yaptırmak hem vadeye göre altın getirisi elde ettirmektir. Altına vadeli hesabına yatırmış olduğunuz altınlar banka tarafından reel sektördeki yatırımlarda değerlendirilir. Değerlendirme neticesinde elde edilen gelirden size düşen pay hesabınıza altın olarak ödenir.

 • 1 ay vadeli olarak açabileceğiniz vadeli altın hesabını en az 100 gr ile açtırabilirsiniz.
 • 3 ay ile 1 yıl arasında değişen vadelerde hesap açma alt limiti 10 gr’dır.
 • 3 aydan uzun vadelerde vade ortasında; vadeniz bozulmadan en az 10 gr olacak şekilde altın çekilebilir veya bozdurulabilir.
 • Vadeli altın hesabı açılışında anlaşıldığı gibi vade sonunda yapılan kâr, banka ile kişi arasında yarı yarıya paylaşılmaktadır.
 • Bütün vadelerde stopaj oranı %15’tir.
 • Ziraat Bankası altın hesabı bölümünden bankanın sunduğu faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Kuveyt Türk, Ziynet Altın Katılma Hesabı Özellikleri Nedir?

Vadeli olarak açılan Kuveyt Türk altın hesabına fiziki altınlarınızı emanet edebilirsiniz. Altın günlerine getirdiğiniz altınlar 24 ayar karşılığında vadeli hesabınıza aktarılır. Bu katılma hesabından hesap açmak için en az 10 gr olması gerekiyor. %70’e kadar paylaşım oranı veren nadir vadeli altın hesaplarından birisidir. Bankanın paylaşım oranları %70 – %30 arasında değişebilmektedir. Hesap açma limitleri 2 ay ile 1 yıl arasındadır. Altınlarınızı hesabınıza yatırıp getiri elde etmeye başladıktan sonra hesaba altın yatıramazsınız. Hesap vadesi bozulmadan, vade ortasında en az 10 gr olacak şekilde altın satma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Altın Günleri Ne Zaman?

Her Gün Altın Toplayan Şubeler:

İlŞube
AnkaraKızılay Şubesi
İstanbulŞirinevler Şubesi
İstanbulPendik Şubesi
İstanbulSütçü İmam Şubesi
İstanbulFatih Şubesi

Sadece Cuma Günleri Altın Toplayan Şubeler:

İlŞube
İstanbulMahmutbey yolu, Başakşehir, Üsküdar, Eyüp, Çağlayan, Maltepe, Esenyurt, Gaziosmanpaşa ve Zeytinburnu şubeleri
Kocaeliİzmit Şubesi
AnkaraSincan
KayseriDüvenönü
İzmirBozyaka

Tablolarda vermiş olduğumu şubeler ve tarihlerde ziynet eşyalarınızı banka şubelerine götürerek 24 ayar altın olarak işleme tabi tutabilirsiniz. Altın günlerine götürmüş olduğunuz bütün altınlar İstanbul Altın Rafinerisi uzmanları tarafından incelenmektedir. Altınlarınızı vadesiz hesaba yatırabilir veya vadeli katılma hesabında vade kazancı sağlayabilirsiniz. Altın gününe yatırmış olduğunuz altınların satış işlemlerini en erken 5 iş gününden sonra yapabilirsiniz. Altınların 150.000 TL’sine kadarı TMSF’nin güvencesi altındadır.

Birikimli Kuveyt Türk Altın Hesabı Nedir?

Uzun vadeli yatırımlar için düşünebileceğiniz Kuveyt Türk altın hesabıdır. Hesap en az 3 yıl en fazla 10 yıl vadeli olarak açılabilmektedir. Aylık veya yılın belirli dönemlerinde yaptığınız tasarrufları altın olarak bu hesapta biriktirebilirsiniz. Birikimli hesap açmak için en az 10 gr altın hesabı açmalısınız. Hesap açma işleminden sonra otomatik ödeme talimatını kredi kartınızdan veya cari hesabınız üzerinden verebilirsiniz.

Otomatik talimatla vermiş olduğunu ödeme limitlerini dilediğiniz zaman artırabilir veya azaltabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatlarını en fazla 5 kere aksatma imkanınız var. Vade bitmeden en fazla 3 kere veya anaparanın yarısına kadar para çekebilme hakkına sahipsiniz. Bu şartlar sağlanmadığı takdirde hesabınız kapatılır ve bu güne kadar elde edilmiş kârın %50’si müşteriden geri alınır.

*Kuveyt Türk altın hesabı yorumları veya görüşleri için aşağıda bulunan form üzerinden bizlere yazabilirsiniz.

Bunları da Değerlendirebilirsiniz:

Bu yazı, güncel 11.12.2020 tarihinde tarafından En Yüksek Mevduat Faizleri kategorisi için yazıldı.

"Kuveyt Türk Altın Hesabı: Hesap Açma, Getirisi ve Özellikleri" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Kuveyt Türk Altın Hesabı: Hesap Açma, Getirisi ve Özellikleri" Yazısı İçin 3 Yorum Yapılmış

 1. Muhammed dilmac dedi ki:

  Benim kuveytturk hesabım var senin bankan hesabında açtım ama altın ve döviz alamıyorum küvette dövüş hesabınız yok diyor. Senin bankadndada tradeplus’ta uygun hesabınız bulunamamaktadır. Diyor nasıl hesab açacağım. Please

  1. İsrafil Alptekin dedi ki:

   Elimde 125gram bilezik var altın günü şubenize getirip altın hesabı açarsam nasıl bir işleme tâbi tutulur

 2. Mahmut İSTER dedi ki:

  Gr altın hesabı açma ve gr altın al sat işlemi yapabilmem için internet üzerinden neler yapmam gerekir.