Uygun Krediler

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma: Videolu Tüm Kartlar

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma: Videolu Tüm Kartlar

Yazımızda BÜTÜN KARTLARIN sms ile açma adımlarını tek tek yazdık. Bunun yanı sıra videolu olarak da internet şubesi üzerinden açma ve kapatma işlemlerini de bir araya topladık. Aşağıda listelemiş olduğumuz bütün bu işlemler banka ve kredi kartlarının tamamını kapsamaktadır.

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açmak İçin Kaç Yol Var? (Kısaca)

 • SMS: Bu sayfamızda bütün kartların SMS listesini verdik.
 • İnternet/Mobil Bankacılık: Bütün bankaların mobil bankacılık onaylama adımlarını da yazdık. (Kapatma işlemi yapmak isteyenler için)
 • İletişim merkezi: Banka müşteri hizmetlerine bağlanarak da hızlı bir şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Banka Şubeleri: Kartınızın ait olduğu bankanın herhangi bir şubesine giderek de kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartını İnternete Açma

Vakıfbank World kredi kartı veya banka kartınızı internetten alışveriş yapmak için açmak istiyorsanız yapacağınız bir kaç işlem bulunmaktadır. Asıl kartınızı aktif etmek için telefonunuzun SMS bölümüne girerek ACIK yazıp kartınızın son 6 hanesini yazarak 5724’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

Şayet adınıza ait bütün ek kartlar, banka kartları ve kredi kartlarının hepsinin aynı anda açılmasını istiyorsanız bu sefer HEPSİ yazıp 5724’e mesaj göndermeniz gerekiyor. Tabi aynı işlemi mobil bankacılık üzerinden de yapmanız mümkün.

Mobil Bankacılık Üzerinden Açma/Kapatma:

 1. Vakıfbank mobil uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ alt bölümde bulunan “Tüm İşlemler” menüsüne tıklayınız.
 2. Sonrasında “Kredi Kartları” bölümüne tıklayınız.
 3. Menünün en altında bulunan “Kart Ayarları” bölümüne tıkladıktan sonra.
 4. Kart E-Ticarete Açma/Kapatma” bölümüne tıklayınız ve kartınızı internet alışverişi için açabilir veya kapatabilirsiniz.

ING Bank Kredi ve Banka Kartları

ING Bank’a ait banka veya kredi kartlarını e-ticaret için aktif konuma getirmek istiyorsanız kartınızın türüne göre farklı SMS göndermeniz gerekiyor. ING Bank banka kartını veya kredi kartlarınızı online alışveriş için aktif etmek için ONAY yazıp kartınızın son 4 hanesini yazarak 2205’e mesaj göndermeniz yeterlidir.

İNG Bank Mobil Uygulama Üzerinden Açma/Kapatma:

 1. Öncelikle ING Bank Mobil uygulamaya giriş yapınız.
 2. Akabinde “İşlemler” menüsüne tıklayınız.
 3. Sonrasında “Kredi Kartları” bölümüne giriniz.
 4. Açılan sayfada “Kart Ayarları” bölümüne girerek kartınızı internet kullanımına açabilirsiniz.
 5. Açık olan kartı yine buradan kapatabilirsiniz.

Denizbank E-Ticarete Açma İşlemi

Denizbank banka kartınızı veya kredi kartlarınızı aynı anda veya tek tek onaylayarak internetten alışveriş için açabilirsiniz. Kartlarınızı tek tek açmak için IZIN yazıp kartınızın son 4 hanesini girerek 3280‘e mesaj göndermeniz yeterlidir. Denizbank’ta ki bütün banka ve kredi kartılarınızın hepsini birden aktif etmek için ACIK yazıp 3280’e mesaj gönderebilirsiniz.

Denizbank Mobil Bankacılıktan Açma/Kapama:

 1. Denizbank Mobil uygulamasına giriş yapınız.
 2. Akabinde ekranın alt bölümünde bulunan “İşlemler” menüsüne tıklayınız.
 3. Açılan yeni sayfada “Kart İşlemleri” butonuna tıklayınız.
 4. Açılan yeni sayfada “Kart Ayarları” bölümüne giriniz.
 5. Sonrasında “Kar İzinleri” bölümüne giriniz.
 6. Girmiş olduğunuz bu son ekranda ise “İnternet İşlemleri” bölümünü açık konuma getiriniz.
 7. Bu şekilde online alışverişe açabilir veya kapatabilirsiniz.

Akbank Axess Kartları İnternete Açma

Akbank’ın SMS il internet alışverişine açma işlemi toplu bir şekilde veya tek tek yapılabilmektedir. Tüm kartları e-ticaret alışverişine açmak için INTERNET yazıp 8885’e ücretsiz olarak SMS gönderebilirsiniz. Sadece belirli bir banka veya kredi kartını internet alışverişine açma işlemi için “INTERNET” boşluk kartın son 4 hanesini yazarak 8885’e mesaj gönderebilirsiniz. Kart onay işlemlerini hızlı bir şekilde Akbank Direkt uygulaması üzerinden de yapabilirsiniz.

Garanti BBVA Kredi Kartını Alışverişe Açma Adımları

Garanti Bankası banka kartları ve kredi kartını internet alışverişine açmak için bir kaç yol bulunmaktadır. Eğer TERCIH yazıp 3340’a mesaj gönderirseniz bütün banka kartlarınız ve ek kartlarınız online alışverişe açık hale gelecektir. Ama sadece bir kartınız açmak istiyorsanız AÇIK yazıp bir boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini yazarak 3340’a mesaj göndermeniz yeterli olacaktır. Kredi kartınızı açmak istiyorsanız ONAY yazıp boşluk bırakarak kredi kartınızın son 6 hanesini girerek 3340’a mesaj göndermeniz yeterlidir. Videolu anlatım için Garanti kartını internet alışverişine açma bölümüne geçebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Üzerinden Açma/Kapatma:

BonusFlaş: Daha Fazlası > Ayarlar > Kart ayarları > Internet Üzerinden Alışveriş

Garanti Cep: Ana Sayfa > Hesap ve Kart > Kartlar > İlgili Kart > İnternet Üzerinden Alışveriş

Garanti İnternet: Ana Sayfa > Kart > Kredi/Banka Kartı > İlgili Kart > Kart Bilgileri > Güvenlik Bilgileri > İnternetten Alışveriş

bonusflas.com.tr sayfası üzerinden İOS veya Android cihazlarınız için BonusFlaş’ı indirerek avantajlı kampanyalardan da haberdar olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Ziraat Bankası kredi kartını internet alışverişlerine açmak için çok basit ve hızlı yollar bulunmaktadır. SMS ile bu işlemi yapmak için EOnay yazıp boşluk bırakarak banka kartınızın veya kredi kartınızın son 6 hanesini yazarak 4757‘ye mesaj gönderebilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden açma veya kapatma işlemi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Ziraat Bankası mobil bankacılığa giriş yaparak sağ altta bulunan “Menü” butonuna basınız.
 • Bu işlemden sonra açılan sayfada “Kartlarım” bölümüne tıklayınız.
 • Hangi kartı internete açmak istiyorsanız o kart türünü seçin. (Banka kartını mı, internet kartını mı?)
 • Kartınızı seçtikten sonra ekranın alt kısmında “Kart Ayarları” bölümüne giriniz.
 • İşlem Kısıtı Belirleme” ekranına tıklayarak kartı internete açma veya kapatma özelliğinin olduğu sayfaya yönlendirilirsiniz.
 • Burada ekranın en altına inerek Yurtiçi veya Yurtdışı olmak üzere kartınızı nereye açacağınızı veya nereye kapatacağınızı belirleyebilirsiniz. (Aşağıdaki ekran görüntüsünden ulaşmanız gereken ekranı görebilirsiniz.)
 • Bahsettiğimiz bu işlemlere ait videoyu izlemek için Ziraat Bankası Kartını İnternete Açma sayfasına gidiniz.
Ziraat Bankası Kredi Kartını İnternete Açma ekranı
Kredi Kartını İnternete Açma ekranı

Halkbank: SMS ve İnternet Şubesinden Açma,

SMS işlemi ile e-ticret alışverişlerine açmak için büyük harflerle INTERNET yazıp banka kartınızın veya kredi kartınızın son 6 hanesini girerek 3404‘e mesaj göndermeniz yeterlidir. Eğer KKTC’de yaşıyorsanız mesajı 3444’e göndermeniz gerekiyor.

Halkbank İnternet Şubesi Üzerinden Açma:

 1. İnternet şubesine giriş yaptıktan sonra üst bölümde bulunan “Kartlar” menüsüne tıklayınız.
 2. Açılan menüde “Banka Kartlarım” seçeneği altında bulunan alanda hangi kartınızı açmak istiyorsanız onu seçin.
 3. Kartınızın özel sayfasına ulaştıktan sonra ekranın en altına inerek “İnternetten Alışveriş” butonlarını onaylayın.
Halkbank kredi kartını internet alışverişine açma ekranı
Bu ekran görüntünde olduğu şekilde kartınızı internet kullanımına açabilir veya kapatabilirsiniz.

İş Bankası: SMS ile Anında Açma

İş Bankası maximum kredi kartları veya banka kartlarını açmak için tek bir SMS atmanız yeterlidir. Yapmanız gereken SANALONAY yazıp kartınızın son 6 hanesini yazıp 4402’ye mesaj göndermektedir.

İşCep Üzerinden Açmak veya Kapatmak İçin:

 • İşCep’e giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst tarafından bulunan menüler kısmına tıklayınız.
 • Sonrasında “Kartlarım” alanına tıklayınız.
 • Kartlarım bölümüne girdikten hemen sonra “Kart Ayarlarım” bölümüne giriniz.
 • Girdiğiniz yeni sayfada en üst sırada bulunan “Kullanım Tercihleri” bölümüne tıklayınız.
 • Yönlendirildiğiniz alanda hangi kartınızı internete açmak veya kapatmak istediğiniz sorulmaktadır.
 • Kartınızı seçerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. (Aşağıdaki görselde olduğu gibi butonları turuncu hale getirirseniz internet alışverişiniz aktif konuma gelecektir.)
 • Diğer alternatif yolları için İş Bankası onaylama seçenekleri sayfasından bilgi alabilirsiniz.
İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma
İş Bankası Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma

Diğer Bankaların İnternet Alışverişi Açma İşlemleri

 1. Kuveyt Türk: Telefonunuzun mesajlar bölümüne büyük harflerle INTERNET yazarak boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesini yazıp 2848‘e mesaj gönderin.
 2. Yapı Kredi: Kartınıza internetten ödeme yetkisi vermek için YETKI yazıp boşluk bırakarak aktif etmediğiniz kartın son 6 hanesini yazarak 4944‘e mesaj göndermeniz yeterlidir.
 3. QNB Finansbank: Mesajlar bölümünden INTERNET yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesini yazarak 2273‘e mesaj gönderin.
 4. Şekerbank: Banka veya kredi kartınızla internetten alışveriş yapabilmek için INTERNET boşluk kartın son 4 hanesini yazıp 1953’e mesaj göndermeniz yeterlidir.
 5. Passolig: Banka kartınız ile internet üzerinden kolaylıkla alışveriş yapabilmek için SANAL yazıp boşluk bırakın ve kartınızın son 4 hanesini yazın. Akabinde 6033‘e mesaj gönderin.

Sonuç:

2018 yılından itibaren açılan banka veya kredi kartları otomatik olarak internet alışverişlerine kapalı olarak müşterilere teslim edilmektedir. Kartınızla internet üzerinden yurt içi veya yurt dışından alışveriş yapmak için yukarıda vermiş olduğumuz işlemleri yapmanız gerekiyor.

İnternetten güvenli alışveriş yapmak için ödeme yapacağınız olan web sitesinin 3D Secure ile ödeme alıyor olmasına özen gösteriniz. 3D Secure, 3 kat güvenlikli sistem anlamına gelmektedir. Güvenli Ödeme Penceresi açılmadan kart bilgilerinizi asla girmemenizi tavsiye ediyoruz. Kredi kartını internet alışverişine açma konusunda sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere yazabilirsiniz.

Bu yazı, güncel 20.11.2020 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma: Videolu Tüm Kartlar" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi Kartını İnternet Alışverişine Açma: Videolu Tüm Kartlar" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.