Uygun Krediler

Kredi Kartı Borcu Erteleme Kampanyaları (TÜM KARTLAR)

Kredi Kartı Borcu Erteleme Kampanyaları (TÜM KARTLAR)

Yapmış olduğunuz kredi kartı harcamalarına ait borçlarınızı erteleyebilir veya borçlarınızı bir kredi çatısı altında toplayarak uzun vadelerde ödeyebilirsiniz. Sayfamızın devamında da göreceğiniz gibi bankaların kredi kartı borcu erteleme başvurusu işlemleri birbirlerinden farklılık göstermektedir.

Ayrıca birikmiş birden fazla kredi kartı borcunuz varsa bu kartlara ait borçları tek bir kredi kartına aktararak uzun vadede ödeyebilirsiniz. Borç yapılandırma kredileri hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için borç kapatma kredisi veren bankalar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Akbank Axess SMS ile Erteleme Nasıl Yapılır?

Akbank Axess kredi kartı ile yapmış olduğunuz peşin veya taksitli harcamalarınızı sonradan taksitlendirme özelliği ile erteleyebilirsiniz. 50 TL ve üzerinde ki harcamalarınızın tümünü 3 ay erteleyebilirsiniz. Borç erteleme kampanyası tamamen ücretsizdir. Bunun için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.

 • Axess Mobil‘den kartlar menüsüne giriş yapınız › Dönem İçi menüsüne tıklayınız › Taksit/Erteleme İste butonuna tıklayarak işlem yapabilirsiniz. 
 • akbank.com internet şubesine giriş yaparak Kartlarım › Taksit/Erteleme İste adımlarını takip edebilirsiniz.
 • Akbank Direkt‘e giriş yaptıktan sonra Kredi Kartı İşlemleri › Taksit/Erteleme İste adımlarıyla erteleme talebi oluşturabilirsiniz.
 • Ayrıca Akbank şubeleri üzerinden talepte bulunabilirsiniz.
 • Veya burada bulunan erteleme iste sayfası üzerinden talebinizi bankaya gönderebilirsiniz.

Erteleme vadesine göre uygulanan faiz oranı da değişmektedir. 1 aylık erteleme için %2,05 faiz oranı, 2 ay için %2,72 faiz oranı, 3 ay için %3,38 faiz oranı uygulanmaktadır. Yapmış olduğunuz bu erteleme işleminde hiç bir işlem ücreti ödemezsiniz. Erteleme isteğinizi hesap kesim tarihinden önce iptal ettirirseniz peşin faiz iade edilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Geçmiş döneme ait ödemiş olduğunuz kredi kartı ücretlerini geri almak ister misiniz? Kredi kartı aidatı iadesi sayfasına giderek bütün bankaların kart aidatlarının nasıl geri alınacağını öğrenebilirsiniz.

Garanti Bonus Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA Bonus kredi kartı sahipleri ekstrelerini 3 ay erteleyip 3 aydan sonra 6 ay taksitli şeklinde kart borçlarını ödeyebilirler. Örneğin temmuz ayı ekstrenizi ertelediğiniz zaman ağustos ve eylül aylarına ait ekstreleriniz de ertelenmiş olur. İlk ekstre ödemesine başlayacağınız ekim ayına ait borcunuz da 6 taksite bölünmektedir. Borç erteleme işlemi 100 TL ile 50.000 TL arasındaki tutarlar için yapılabilmektedir. TL dışında olan ekstreler ertelenmemektedir. Bu işlemler %1,25 faiz oranı ile yapılmaktadır. Erteleme adımlarını aşağıdaki yollarla anında yapabilirsiniz.

 1. İnternet Şubesi: Giriş yaptıktan sonra Kartlar › Kredi Kartlarım bölümünden Ekstre Atlat butonuna tıklayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
 2. Garanti Mobil Uygulama: Giriş yaptıktan sonra Hesap ve Kart Kartlar Kredi Kartı Seçimi Borç Ödeme adımlarını takip ederek işleminizi yapabilirsiniz.
 3. Garanti Bankası Müşteri Hizmetleri: Müşteri iletişim merkezini aradıktan sonra sesli yanıt sistemi üzerinden “Ekstre Ertelemek İstiyorum.” demeniz halinde sizi gerekli bölümüne yönlendirerek erteleme işleminizi yapabilirsiniz.

Yapı Kredi World Card Borç Erteleme Nasıl Yapılır?

World kart ile yapmış olduğunuz peşin ödemelerinizi 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Erteleme talebinizi hesap kesim tarihinden önce bildirmeniz gerekmektedir. Aksi halde işleminiz gerçekleştirilemez. World Kart harcama erteleme işleminde uygulana faiz oranı %1,50’dir. Harcama erteleme özelliği sadece POS cihazları üzerinde yapılan harcamalar için geçerlidir. Harcama erteleme özelliği sadece internet bankacılığı üzerinden veya mobil uygulama üzerinden yapılabilmektedir.

İş Bankası Maximum Kart Borcu Ertelemesi Nasıl Yapılır?

İş Bankası maximum kredi kartınızla yapmış olduğunuz bütün harcamaları 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Erteleme işleminde her ay için farklı faiz oranı uygulanmaktadır. Sanal kartınızla veya ek kartınızla yapmış olduğunuz bütün harcamaları da erteleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz her alışveriş için ayrı ayrı erteleme talebinde bulunabilirsiniz.

kredi kartı borç erteleme işleminde uygulanan faiz oranları
Erteleme işleminde uygulanan faiz oranları
 • İnternet Şubesi: Kredi kartları menüsü altında bulunan kampanyalar bölümüne giriniz. Akabinde erteleme bölümüne girerek işleminizi anında yapabilirsiniz.
 • İşCep: Mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra Kartlarım menüsüne tıklayıp harcamalarım bölümüne girerek de yapabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: İş Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak anında erteleme işlemi yapabilirsiniz. Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bankası BankKart Erteleme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası BankKart peşin harca ertele özelliği ile 100 TL ile 10.000 TL arasındaki ödemelerinizi erteleyebilirsiniz. İşleminizi hesap kesim tarihinden önce gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca sadece içinde bulunduğunuz döneme ait harcamalar için talepte bulunabilirsiniz. Daha önce yapmış olduğunu erteleme veya taksitlendirme işlemi yeniden tekrarlanmaz. BankKart ücretsiz kart sahipleri bu kampanyadan yararlanamamaktadır.

Halkbank Paraf Kart: 10 TL ve üzerindeki harcamalarınız için talepte bulunabilirsiniz. Erteleme işlemi 3 aya kadar %1,10 faiz oranı ile yapılabilmektedir. Bu erteleme kampanyasında gecikme faizi işletilmemektedir.

Kart Erteleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bankanızın mobil uygulaması ve internet şubesi üzerinden belirttiğimiz adımları takip ederek erteleme talebinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

En Fazla Kaç Ay Erteleme Yapılabilir?

Buna kesi bir cevap vermek mümkün değil. Çünkü bankaların düzenlemiş oldukları kampanyalar 3 ile 9 arasında değişebilmektedir. Sayfamızdan güncel olarak bu vadeleri takip edebilirsiniz.

Gecikmiş Kart Borçları Ertelenebilir Mi?

Bu sorunun yanıtı bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Tamamen banka kendi inisiyatifinde gerçekleşen bir durum diyebiliriz.

Kart Borcu Ertelemenin Ne Gibi Yararları Var?

Erteleme süresince bankaya para ödemediğiniz için bütçenizin rahatlaması büyük bir avantajdır. Bu süre zarfı size bütçenizi düzeltme imkanı sağlamaktadır.

Bu yazı, güncel 06.07.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Kredi Kartı Borcu Erteleme Kampanyaları (TÜM KARTLAR)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Kredi Kartı Borcu Erteleme Kampanyaları (TÜM KARTLAR)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.