Uygun Krediler

Hoşgeldin Faizi 2021: En Yüksek Vadeli Mevduat Faizleri

Hoşgeldin Faizi 2021: En Yüksek Vadeli Mevduat Faizleri

Hoşgeldin faizi, bildiğiniz gibi bankaların belirledikleri kısa vadeli ve yüksek faizli mevduat kampanyalarıdır. Bu konuda ki en geniş tanımlama ve vadeli hesap çeşitlerini vadeli hesap nedir? yazımızda paylaştık. Hemen her banka yüksek tanışma faizi fırsatı sunmaktadır. Fakat kampanya ismi olarak; VOV Hesap, Kiraz Hesap, Oksijen Hesap, Marifetli Hesap ve Çift Sarılı Hesap gibi isimler kullanılmıştır. Sayfamız üzerinden bütün bankaların tanışma faizi oranlarına ve vadelerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca yazımızın devamında bankaların standart faiz oranlarına da yer verdik.

Yüksek Hoşgeldin Faizi Oranları / 8 Kasım 2023

Bilgilendirme: Aşağıdaki listede hoşgeldin kampanyalarına ait mevduat faiz oranları ve hesaplamaları verilmiştir. Hesaplama bölümünde yer alan net kazanç kısmı her bankanın sunduğu azami süre için verilen kazançlarıdır.

Örneğin, İNG bank 12 ay hoş geldin süresi verirken arı hesabında bu süre 90 gün olmaktadır. Zaten tablo altında da bankaların uyguladığı hoş geldin sürelerine de ulaşmanız mümkün.

BankalarGüncel Faizler
İNG Bank E-Turuncu Hoşgeldin%16,00
İNG Bank E-Turuncu Ekstra%18,00
Garanti BBVA Hoş Geldin%16,25
Odeabank Hoş geldin (Oksijen)%17,50
VOV Hesap (Alternatif Bank)%17,50
HSBC Modern Hesap%16,00
Vakıfbank Arı Hesabı %16,50
Burgan Bank Güldüren Hesap%16,25
Finansbank Çift Sarılı Hoş Geldin%17.05
Fibabanka Kiraz Hesap%17,00
CEPTETEB Marifetli Hesap%17,50
Akbank Serbest Hesap%12,00
Anadolubank Renkli Hesap%16,00
Denizbank Hoş Geldin Faizi%17,50
*Tabloda bankaların 8 Kasım 2023 tarihinde ki tanışma faizleri verilmiştir. Şuanda en yüksek hoşgeldin faizi %13,50’dir

Yazımızda Bulacağınız Konular Şunlardır;

 • Hoş geldin faizi veren bankalara ait al ve üst limitler. (önemli)
 • Hoş geldin kampanyalarına ait faiz oranları ve vadeleri. (Gün olarak)
 • Kampanyalara ait detaylı özellikler
 • Vadeli ve e-vadeli arasında fark nedir?

Hoşgeldin Mevduat Hesabı Açtırmak İçin Alt ve Üst Limitler

Bildiğiniz gibi bankalar mevduat faizi ürünlerinde bir takım şartlar aramaktadır. Bu şartların başında ise yatırım yapacağınız miktarın alt veya üst limitleridir. İşte bankaların alt ve üst limitleri;

 • İNG Bank: Bankanın sunmuş olduğu “Tam 1 Yıl Hoş Geldin Faizi” kampanyasında yatırım yapacağınız alt limit sınırı bulunmamaktadır. Üst limit olarak ise 1.000.000 TL sınırı verilmektedir. (Döviz için 250.000 USD/EUR)
 • Garanti BBVA: Hesap açma alt limiti 10.000 TL’dir. Garanti Bankası üzerinden son 1 ay içerisinde vadeli hesap açmadıysanız hoşgeldin faizlerinden yararlanabilirsiniz.
 • Denizbank: Bankanın hoş geldin ürününe ait TL yatırımlarınız en az 5.000 TL, en fazla 500.000 TL olabilir.
 • Altenatifbank VOV Hesap: Bankanın uygulamış olduğu alt ve üst limitleri; 2.000 TL ile 500.000 TL arasındadır.
 • HSBC: Sadece TL cinsinden açtıracağınız hesaba ait hoş geldin kampanyası alt limiti 2.000 TL‘dir.
 • Vakıfbank Arı Hesabı: En iyi faiz veren bakalar arasına yer alan bu kampanyanın alt limiti 1.000 TL, üst limit 1.000.000 TL’dir.
 • Burgan Bank: En az 2.000 TL ve en fazla 1.000.000 TL ile yatırımlarınızı Güldüren Hesap ile değerlendirebilirsiniz.
 • Finansbank Çift Sarılı: Türk lirası için hesap açma alt limiti 3.000 TL, tüzel kişiler için 10.000 TL’dir.
 • Oksijen Hesap: En az 5.000 TL, en fazla 250.000 TL’ye kadar olan yatırımlar için hesap açabilirsiniz.
 • Akbank Serbest Hesap: Günlük olarak tanışma faizi uygulanan serbest hesap en az 1.000 TL ile açılabilmektedir. Hesabınızdan para çekme vaya hesaba para yatırma işleminde faiz kazanmaya devam edersiniz.
 • CEPTETEB Marifetli Hesap: Hesap açma işleminde vadeli hesabınız en az 2.500 TL’lik yatırımla aktif olabilmektedir.
 • Anadolu Bank Renkli Hesap: Hoşgeldin faizlerinden yararlanmak için en az 30.000 TL hesap açılış alt limiti uygulanmaktadır.

Aşağıdaki tablo üzerinden bankaların tanışma faizlerine ait vadelerine ulaşabilirsiniz.

BankalarKampanya Süresi
ING Ban Turuncu12 ay
ING Bank E-Turuncu Ekstra12 ay
Odeabank120 gün
Alternatif Bank90 gün
QNB Finansbank45 gün
Vakıfbank100 gün
Denizbank32-90 gün
Burgan Bank90 gün
HSBC45 gün
Akbank45 gün
CEPTETEB30 gün
Anadolu Bank45 gün

Bankaların Tanışma Faizi Avantajları Nelerdir?

 • ING Bank: e-vadeli veya turuncu hesap açtıran banka müşterileri yaptıkları EFT ve Havale işlemini ücretsiz olarak gerçekleştirmektedir. Ayrıca hesabınızdan dilediğiniz anda mevduat ürününüz bozulmada para çekme işlemi yapabilirsiniz. Hesap açma işlemini e-turuncu sayfasından yapabilirsiniz.
 • Denizbank: Banka müşterileri internet bankacılığı üzerinden günün her saatinde yatırım yaparak birikimlerini değerlendirebilmekdir. Ayırıca altın mevduat hesabı açtırarakta birikim yapabilirsiniz.
 • Alternatif Bank: Günlük faiz kazancı sağlayacağınız bu hesap ile otomatik ödeme talimatı vererek faturalarınızın ödemesini yapabilirsiniz.
 • HSCB: Para yatırma veya para çekme işlemlerinde vadeniz bozulmaz. Fakat saat 17:00’den sonra açtığınız hesaplar bir sonraki gün para kazanmaya başlamaktadır.
 • Odeabank: Bankadan bir vadeli hesap ürünü kullanmanız neticesinde 2 yıl boyunca bankacılık işlemlerinizi ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.
 • Burgan Bank: Hesabınızı gün içerisinde vadesiz bir hesap gibi kullanabilirken, gece faiz kazancı sağlarsınız.
 • QNB Finansbank: Çift sarılı hesap ile gecelik faiz kazanırsınız. Hesap açma tarihi itibariyle faiz kazanmaya başlarsınız.

Vadeli ve E-Vadeli Hesap Arasındaki Kazanç Farkı Nedir?

Vadeli hesap ile e-vadei hesap arasında ki kazanç farklı oldukça fazladır. Bunun nedeni aslında çok basittir. E-vadeli hesabı internet üzerinden açtırdığınız için şube ile ilgili herhangi bir gider oluşmamasıdır. Fakat e-vadeli hesapta sadece banka sistemi kullanıldığı için banka hiç bir konuda masraf yapmıyor. Masrafsız bir işlem olduğu için bu yatırım türüne yüksek faiz olanağı sunuluyor. Bu şekilde bankalar dosya masrafı, elektrik harcamaları ve diğer şube giderleri gibi giderlerden kar ediyor. Buda e-vadeli mevduat faiz oranlarının yükselmesine sebep oluyor.

En Yüksek hoş geldin faizi veren bankalar hakkındaki bütün soru veya görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaştırarak konuya katkı sağlayabilirsiniz.

Döviz için tanışma faizi uygulanıyor mu?

Hemen her banka döviz için (USD, EURO) için tanışma faizi uygulamaktadır. Uygulanan tanışma faizlerinin üst limiti genellikle 250.000 USD, EURO olmaktadır. Döviz için uygulanan faiz oranları Türk Lirasına nazaran daha düşük olmaktadır.

Tanışma faizlerinde alt limit ne kadar?

Bankaların vadeli hesaplarında açılan hesapların alt limitleri birbirine göre farklılıklar göstermektedir. Örneğin, Vakıfbank Arı hesabı açılış alt limiti 5.000 TL iken İNG Bank’ta alt limit bulunmamaktadır.

Aynı bankadan birden fazla Hoş geldin hesabı açabilir miyiz?

Bankalardan açtırmış olduğunuz hoş geldin ürünleri için belirlenen bir süre bulunmaktadır. Bu sürelerin akabinde hesabınızda bulunan tutarlar standart faiz oranları ile işlem görmeye başlar. Bu yüzden hoş geldin faizlerinden sadece 1 kere yararlanabilirsiniz.

Hangi bankayı seçmeliyim?

Mevduat ürünlerine ait faiz oranları yukarıda verildiği gibidir. Faiz oranları birbirine oldukça yakın olsa da uygulanan vadeler birbirinden farklılık göstermektedir. Bu nedenle tanışma faizi seçerken bankanın size sağlamış olduğu kampanyalara da dikkat etmenizi öneririz.

Bu yazı, güncel 05.01.2021 tarihinde tarafından En Yüksek Mevduat Faizleri kategorisi için yazıldı.

"Hoşgeldin Faizi 2021: En Yüksek Vadeli Mevduat Faizleri" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Hoşgeldin Faizi 2021: En Yüksek Vadeli Mevduat Faizleri" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. Teyyub Heydarov dedi ki:

  Ben yurtdisinda daimi yasayiram, yabanci olarak Antalyada Denizbankda Hosgeldin mevdut hesapi acmak istiyoram. Amma müsteri olmak icin Türkiyede ne adresim, ne de telefon, vergi numaram var. Talimata göre bunlar olmadan müsteri olmak imkansiz. Anlamiram bankalar neden xayrlarindan kaciyorlar, biz bu zor günlerde türk olarak yardim etmek istiyoruk kendi Türkiyemize.