Uygun Krediler

Halkbank EFT Saatleri 2021: Yeni EFT Ücretleri Ne Kadar?

Halkbank EFT Saatleri 2021: Yeni EFT Ücretleri Ne Kadar?

Elektronik Fon Transferi olarak adlandırılan bankalar arası para transfer işlemine EFT denmektedir. EFT saatleri bankalar arasında farklılık göstermektedir. Bunun yanı sıra bankaların bazıları kendi müşterilerinden EFT ücreti talep etmezler. Ama genel anlamda yapılan para gönderim işlemlerinde hesabınızdan belirli para kesintileri olur. Bu kesintileri en aza indirmenin yolunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

2021 Halkbank EFT Saatleri ve Limitleri Ne Kadar?

İşlemSaat AralığıBireysel LimitŞirket Limit
EFT08:00 – 16:30150.000 TL1.500.000 TL
Havale24 Saat150.000 TL3.000.000 TL
İleri Tarihli EFT24 Saat

Tablo üzerinde de görmüş olduğunuz üzere Halkbank EFT saatleri 08:00 ile 16:30 arasındadır. Bütün bankaların zaman kısıtlamaları için EFT Saatleri tablolarına gidebilirsiniz. Havale işlemleri haftanın her günü veya her saatinde gerçekleştirilebilir. Herhangi bir zaman kısıtlaması bulunmamaktadır. Ayrıca tabloda gönderim yapabileceğiniz üst limitlerde belirtilmiştir. Bu limitleri değiştirmek için internet bankacılığı üzerindeki “Ayarlarım” bölümünden işlem yapabilirsiniz.

2021 yılından itibaren artık EFT saatlerini beklemeden bankalar arasında para transferi yapılabilecektir. FAST sistemi ile EFT saatini beklemeden anında para transferi yapabilirsiniz.

EFT İşlemlerinde Kesinti Ücretleri Ne Kadar?

Yazımızın girişinde bahsettiğimiz gibi EFT işlemlerinde para gönderimini nereden yapacağınız kesinti miktarını etkilemektedir. Aşağıdaki listede bunun detaylarını sizler için oluşturduk.

 • Şubeden yapılan EFT işlemlerinde gönderim miktarına göre 5 TL ile 100 TL arası kesintiler olabilir.
 • ATM’den, Halkbank müşteri hizmetlerinden, internet ve mobil bankacılık üzerinden yapacağınız EFT işlemlerinde ücret kesintisi yapılmamaktadır.
 • İsme gelen EFT’nin kasadan ödenmesinde ise 39 TL ile 480 TL arasında bir kesinti söz konusudur.
 • Altın transfer işlemlerinde 1-10 gr arası altınlar için işlem ücreti 2,30 TL olurken gönderilen altının gramına göre bu ücret 5,75 TL‘ye kadar çıkabilmektedir.
 • Halkbank EFT saatleri dışında yapmış olduğunuz Geç EFT işlemlerinde göndermiş olduğunuz para miktarına göre 7,5 TL ile 150 TL arasında bir kesinti söz konusu olmaktadır.

Hafta Sonu veya Resmi Tatillerde EFT Yapabilir Miyim?

Bunun cevabı ne yazık ki hayır. Hafta sonralarında yapılan para gönderme işlemleri geç EFT olarak adlandırılmaktadır. Bu işlemler de yapılan kesintiler normal EFT işlemine oranla daha fazla olabilmektedir. Yukarıda vermiş olduğumuz işlem saatleri dışında yapmış olduğunuz para gönderim işlemleri bir sonraki iş gününe sarkmaktadır. Bunan dolayı bu işleme geç EFT veya ileri tarihli EFT denmektedir.

Bu nedenle hafta sonu veya resmi tatillerde yapmış olduğunuz para gönderimi, tatil gününden sonraki ilk iş günü karşı tarafa ulaşmaktadır. Resmi tatillerde havale işlemi yapmak için herhangi bir sınırlama veya kısıtlama bulunmamaktadır. Yılın her gününde kolaylıkla havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

EFT İşlemi Yapabileceğiniz 4 Kanal

 1. Halkbank Şubelerinden: Şube üzerinden yapacağınız para transferleri hem yorucu hemde kesinti olarak biraz fazla olabilmektedir. Ayrıca şubelerdenn para göndermek için Halkbank çalışma saatleri içerisinde gitmeniz gerekmektedir. Ekstra bir işleminiz veya sorununuz olmadığı takdirde bu yol ile EFT yapmanızı önermiyoruz.
 2. İnternet Şubesi veya Mobil Uygulama: Günümüzde internet teknolojilerinin gelişmesi bankacılığı da olumlu yönde oldukça etkilemiştir. Bu da mobil ve internet bankacılığı üzerinden EFT işlemlerini yapmayı oldukça kolay bir hale getirmiştir. Halkbank internet şubesi üzerinden günün her saatinde para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Fakat EFT saatleri dışında kalan zamanlarda yapmış olduğunuz para gönderme eylemleri, bekleyen işlemler de bir sonraki mesai saatine kadar bekletilmektedir. Bu süre içerisinde işleminizi iptal edebilirsiniz. Mobil uygulamaları Google Play (Halkbank Mobil) ve APP Store (Halkbank Mobil) üzerinden ücretsiz bir şekilde hemen indirebilirsiniz. Her zaman bu gönderme kanalını tercih etmenizi öneriyoruz.
 3. ATM: Bank24’ler üzerinden de günün her saatinde EFT yapabilirsiniz. Bu gönderme seçeneği de internet bankacılığı gibi oldukça kullanışlı fakat zahmetlidir.
 4. Halkbank Müşteri Hizmetleri: Halk Bankası diyalog üzerinden müşteri temsilcisi ile görüşerek para aktarma işlemlerini gerçekleştirmeniz de mümkündür. Bu işlemde günün her saatinde sorunsuz olarak çalışmaktadır. Bunun için müşteri hizmetleriyle görüşebilirsiniz. halkbank.com.tr adresi üzerinden detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Yaptığım EFT Kartı Tarafa Neden Gitmiyor?

Bu sorunla karşılaştınız zaman öncelikle alıcının bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmelisiniz. IBAN veya isim ile ilgili yapılan küçük hatalardan dolayı bu şekilde bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Normal şartlarda yapılan EFT’ler karşı tarafa 2 ile 10 dakika arasında ulaşmaktadır.

EFT onayları bakalar tarafından onaylandığı için yoğunluğa göre bu işlem süreleri uzayabilmektedir. Bu yüzden süre konusunda çok aceleci olmamanızı öneriyoruz. Sürenin uzaması neticesinde müşteri temsilcisi ile görüşme yapmaktan başka çözüm yolu ne yazık ki bulunmamaktadır. Halkbank EFT saatleri konusundaki bütün sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden yazabilirsiniz.

Bu yazı, güncel 29.12.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi Mobil ve İnternet Bankacılığı kategorisi için yazıldı.

"Halkbank EFT Saatleri 2021: Yeni EFT Ücretleri Ne Kadar?" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Halkbank EFT Saatleri 2021: Yeni EFT Ücretleri Ne Kadar?" Yazısı İçin 3 Yorum Yapılmış

 1. tamer dedi ki:

  2021 yılında internet mobil şubenizden 1.000,00 TL ve üzeri yapılacak para transferlerinde EFT ücretleri ne kadardır ? 7/24 EFT yapma uygulanmaya başladı mı ? bilgi talep ediyorum.

 2. Tamer özkanlı dedi ki:

  1000 TL nin altı ve 1000 -50.000 TL arası 08,30 -15.00 arası başka bankaya mobil şube üzerinden yapılan tranferlerde ne kadar 2021 yılında eft ücreti ödenecek bilgi talep ediyorum.

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Tamer bey, sayfamızda güncel ücret tarifeleri yer almaktadır. Şuanda güncel ücret 2,29 TL olarak gözükmekte.