Uygun Krediler

Garanti Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (VİDEOLU)

Garanti Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (VİDEOLU)

İnternet üzerinden yapılan alışverişler için kartınıza onay vermeniz gerekmektedir. Kartınıza vereceğiniz onay neticesinde yurt içinden veya yurt dışından online alışveriş yapabilirsiniz. Garanti internet alışverişi açma işlemleri ve daha fazla önemli detayı videolu olarak bu sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

İnternet Alışverişine Açabileceğiniz Kartlar:

İnternet Bankacılığı ve Mobil Uygulama Üzerinden Açma

Garanti mobil veya internet şubesi kullanıyorsanız kredi kartınızı veya banka kartınız internet alışverişine kolaylıkla açabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içerisinde kartınızı internet alışverişlerine açabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Garanti Kartını İnternet Alışverişine Açma Adımları:

 • İnternet şubesine giriş yapınız.
 • Hesap ve Kartlar bölümüne giriniz.
 • Akabinde Kartlar bölümüne giriniz.
 • İnternet alışverişine açmak istediğiniz kartı seçiniz.
 • “İnternet üzerinden alışveriş” onayını açık hale gerirerek internet alışverişine açma işlemini yapabilirsiniz.

Mobil Bankacılık Üzerinden Onay Verme:

 • Mobil bankacılığa giriş yapınız.
 • Sonrasında Kart menüsüne tıklayınız.
 • Açılan sayfada Kredi/Banka Kartı bölümüne giriniz.
 • Alışveriş onayı uygulamak istediğiniz kartı seçiniz.
 • Kart Bilgileri bölümüne giriniz.
 • Açılan sayfadan Güvenlik Bilgilerine tıklayınız ve akabinde İnternetten Alışveriş seçeneğini onaylayınız.

SMS ile Kredi Kartı Alışverişini İnternete Açma

SMS ile onay verme işleminin 3 farklı seçeneği bulunmaktadır. Aşağıdaki seçeneklere göre kart onayı vermeni mümkündür.

 1. Bütün kredi kartı ve banka kartlarınızı internet alışverişlerine açmak için TERCIH yazıp 3340’a mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.
 2. Sadece belirli bir Garanti Bonus kredi kartını açmak istiyorsanız ONAY boşluk, kartın son 6 hanesini yazarak 3340’a SMS gönderebilirsiniz.
 3.  Sadece bir Paracard için onay vermek istiyorsanız AÇIK yazıp boşluk bırakarak kartınıza ait son 6 haneyi yazarak 3340’a mesaj göndermeniz yeterlidir.
 4. Bütün bankaların kredi kartını internet alışverişine açma işlemleri sayfasını ziyaret ederek videolu olarak açma veya kapatma işleminizi yapabilirsiniz.

Bonus Flash Uygulaması Üzerinden Açma Adımları

BonusFlash uygulaması kullanan banka müşterileri bir kaç işlemle kredi kartlarını internet alışverişine açabilirler. Yapmanız gereken uygulamaya giriş yapmak ve akabinde menülerden “Daha Fazlası” bölümüne tıklamak. Sonrasında “Ayarlar” bölümüne tıklayarak “Kart Ayarları” bölümüne giriniz. Son açılan ekranda yazan “İnternet Üzerinden Alışveriş” seçeneğini onaylayarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Video Üzerinden Onaylama İşlemi Hakkında Bilgi Edinebilirsiniz.

Şube ve Müşteri Hizmetlerinden Açılır Mı?

Garanti BBVA müşteri iletişim merkezi üzerinden de kartınızı e-ticaret alışverişlerine açabilirsiniz. Yapmanız gereken 444 0 333 numaralı müşteri iletişim merkezini aramak. Akabinde müşteri temsilcisine bağlanmadan kredi kartları menüsünden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca en yakın Garanti BBVA şubelerine giderek de bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

BDDK’nın 2016 yılında yapmış olduğu Banka ve Kredi Kartları düzenlemesi kapsamında; banka kartları, kredi kartları ve ek kartlar 31 Ocak 2018 itibari ile verilecek onaydan sonra internet alışverişlerine açılabilmektedir. İnternet alışverişine açtığınız kartlarınızı aynı yolları izleyerek yeniden kapatabilirsiniz.

Garanti Bonus Kartı İnternet Alışverişine Açmanın Faydaları

İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler bir çok anlamda size avantaj sağlamaktadır. Bunların en önemlisi ise evinizden çıkmadan bütün alışverişinizi yapıyor olabilmeniz. Fakat bundan farklı bir çok avantaj daha bulunmaktadır.

 • İnternet sitelerinde satılan ürünler mağaza fiyatlarına oranla daha uygun olabilmektedir.
 • Alacağınız ürüne veya hizmetlere ait yorum bölümlerinin bulunması ürün hakkında detaylı bilgilere sahip olmanıza olanak tanır.
 • Satın aldığınız ürün veya hizmeti almak için evinizden çıkmanıza gerek kalamadan ürün ayağınıza getirilir.
 • Ayrıca internet üzerinden kredi kartı ile yapılan alışverişlerde ekstra taksit ve kampanya indirimleri de söz konusu olabilmektedir.

İnternet üzerinden yaptığınız bu alışverişlerin bir çok avantajı olduğu gibi dezavantajı da bulunmaktadır. Örneğin güvenilir olmayan satış sitelerinde kredi kartı bilgilerinizi paylaşmak. Bu sebepten ötürü Garanti internet alışverişi açma işleminden sonra güvenirliğine inanmadığını hiçbir siteden ürün veya hizmet almamaya öze gösterin.

Bu yazı, güncel 24.08.2020 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Garanti Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (VİDEOLU)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Garanti Kartını İnternet Alışverişine Açma Nasıl Yapılır? (VİDEOLU)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.