Uygun Krediler

Garanti Bankası EFT Saatleri 2021 (Havale Saatleri ve Ücretleri)

Garanti Bankası EFT Saatleri 2021 (Havale Saatleri ve Ücretleri)

Açıklama: Garanti bankası Havale ve EFT saatlerine ait bilgileri bu bölümden bulabilirsiniz. Fakat para transferi ücretleri hangi kanaldan gönderdiğinize bağlı olarak değişmektedir. Yazımızın detaylarında işlem ücretlerini de tablo halinde inceleyebilirsiniz.

Garanti BBVA EFT Saati Kaça Kadar?

Garanti Bankası EFT saatleri hafta içi 08:00 – 17:15 saatleri arasında yapılabilir. EFT Saatleri sayfasından bütün bankaların EFT Saatlerini görebilirsiniz. Çünkü bütün bankaların EFT saatleri birbirlerinden farklıdır. Öğlen arasında yapılan para EFT işlemleri işleme alınıp dakikalar içerisinde karşı hesaba aktarılmaktadır. Havale ise günün her saatinde yapılabilmektedir.

2021 yılında yapılan düzenlemeler ile artık günün her saati EFT işlemi yapabilirsiniz. FAST ismi verilen bu sistem ile EFT saatleri dışında da para transfer yapabilirsiniz.

EFT saatlerinde uygulanan bu kısıtlama havale işlemleri için geçerli değildir. EFT’ler bankalar arasında ki bir transfer olduğundan dolayı manuel olarak onaylanmaktadır. Buda EFT işleminin bir mesaisinin olduğu anlamına gelmektedir. Öyle ki yazımızın devamında resmi tatillerde ve hafta sonlarında EFT yapılmadığına da değindik. Havale saatlerinde durum daha farklıdır. Havale işlemleri banka bünyesinde yapılan bir para transferi olduğu için işlemi günün her saatinde yapabilirsiniz. Resmi tatiller ve hafta sonları da dahil olmak üzere işleminiz kesintisiz ve hızlı bir şekilde gerçekleşir.

En Hızlı EFT’yi Nereden Yapabilirim?

Acil para gönderme işlemi gerçekleştirmek için kullanacağınız gönderme seçeneği işleminizin hızlı gerçekleşmesini etkilemektedir. Aşağıdaki maddelerde EFT yapabileceğiniz alanları ve işlem sürelerini yazdık.

  • İnternet Bankacılığı Üzerinden EFT: Hızlı ve kolay bir şekilde EFT yapmak için bu gönderim işlemini tercih etmenizi öneririz. Mobil uygulama veya internet şubesi üzerinden yapılan işlemlerde aynı ücret uygulanmaktadır.
  • Banka Şubeleri: Yazımızın devamında da göreceğiniz gibi şubeler üzerinden yapılan işlemlerde para kesintisi daha fazla olmaktadır. Üstelik işlem için şubeye gitmek bir hayli zaman alacaktır.
  • ATM: Garanti BBVA bankamatikleri üzerinden yapılan EFT işlemlerinde de alınan ücret farklıdır. İnternet bankacılığı kullanmayan kişilerin bu yol ile para göndermesi daha avantajlı olabilmektedir.

2021 Garanti Bankası EFT Ücretleri Ne Kadar?

Garanti EFT saatleri yukarıda belirttiğimiz gibi aralıklarda yapılmaktadır. Fakat bu işlem için nereden para göndermeniz gerektiğine karar vermeden önce ücret tarifelerini incelemelisiniz. Çünkü işlem ücretleri göndereceğiniz tutara göre de değişiklik göstermektedir. İşte para transfer ücretlerine ait tarifler.

Gönderme İşlemiEFT Ücreti
ATM’den EFT (0 – 1000 TL)2 TL
ATM’den EFT (1.000,01 – 50.000 TL)5 TL
ATM’den Geç EFT (0 – 1000 TL)3 TL
ATM’den Geç EFT (1.000,01 – 50.000 TL)7.50 TL
İnternet/Mobil EFT İşlemi (0 – 1000 TL)1 TL
İnternet/Mobil EFT İşlemi (1.000,01 – 50.000 TL)2 TL
Kredi Kartından EFT Mobil / İnternet (0-1000TL)1.00 TL
EFT Şube veya Müşteri Hizmetleri (0- 1000 TL)5.00 TL
EFT Şube veya Müşteri Hizmetleri (0- 1000 TL)10.00 TL
Tabloda en çok EFT yapılan tutar aralıkları ve gönderme işleminin yapıldığı yol verilmiştir. Detaylı tablo bilgilerine buradaki Garanti BBVA Hizmet Ücretleri tablosundan edinebilirsiniz.

EFT Neden Gitmiyor?

Yaptığım EFT karşı hesaba ulaşmadı, neden gitmiyor? Bu sorunun bir çok cevabı olabilir. Öncelikle işlemi yukarıda vermiş olduğumuz Garanti EFT saatleri içerisinde yapmış olduğunuzdan emin olun. Bu saat aralığında yaptığınızdan eminseniz, sistemsel bir yoğunluk olabilir. Normal şartlar da EFT işlemleri 5 dakikayı aşmayacak bir şekilde karşı tarafa ulaşmaktadır.

Hafta başlarında veya resmi tatillerden sonraki ilk banka çalışma saatlerinde yaşanan yoğunluktan ötürü işleminiz biraz rotasyon yapabilir. Şayet paranız tekrar hesabınıza iade ediliyorsa, karşı tarafın bilgilerinde özellikle isim veya soy isim bölümünde yanlış yapmış olabilirsiniz. Bu sorun bir çok nedene bağlı olduğu için müşteri hizmetleri ile görüşmenizde yarar var.

Cebe Gönderilen Para EFT Saatleri İçerisinde Mi Gider?

Cep telefonuna para gönderme işlemi EFT işlemlerinden tamamen farklı olarak ilerlemektedir. Bu seçenek genellikle bankada hesabı olmayan veya hesabına erişemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir. İşlemin herhangi bir zaman kısıtı bulunmamaktadır.

Para gönderilecek olan kişinin TC, İsim Soyisim ve cep telefonu numarasını bilmeniz yeterlidir. Gün içerisinde toplamda en fazla 500 TL ve 2 defaya mahsus olarak gönderebilirsiniz. Garanti Bankası EFT saatlerinden tamamen bağımsız olarak hafta sonu veya resmi tatillerde de işlem yapabilirsiniz. Fakat işlemin aylık limiti 1.500 TL ile sınırlıdır.

Bu yazı, güncel 29.12.2020 tarihinde tarafından Bilgi Merkezi kategorisi için yazıldı.

"Garanti Bankası EFT Saatleri 2021 (Havale Saatleri ve Ücretleri)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Garanti Bankası EFT Saatleri 2021 (Havale Saatleri ve Ücretleri)" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

  1. Bikem dedi ki:

    Yurtdisina eft ne kadar zamanda gider