Uygun Krediler

Garanti BBVA Altın Hesabı: Vadeli ve Vadesiz Hesap Açma

Garanti BBVA Altın Hesabı: Vadeli ve Vadesiz Hesap Açma

Garanti BBVA altın hesabı açtırmak altınlarınızı güvende tutmanızı sağlar. Vadeli veya vadesiz altın hesabı açtırarak altın birikimi yapabilirsiniz. Altın hesapları ile altınlarınızın eski tarihli olması veya gramajının düşük olması gibi durumlarla asla karşılaşmazsınız. Ayrıca altın hesaplarında işçilik maliyeti ödemekten de kurtulursunuz.

Yazımızda bankanın sunmuş olduğu bütün altın hesabı ürünlerini inceledik. Detaylı bir inceleme yazısı oluşturduk. Yazı sonunda diğer bankaların altın hesaplarını inceleyebilirsiniz.

Garanti Altın Hesabı Nedir?

Garanti altın hesabı ile gram cinsinden TL veya Dolar olarak altın alımı gerçekleştirebileceğiniz ve birikimlerinizi güvende tutacağınız bir vadesiz hesap türüdür. Vadesiz altın hesabınız için en az 1 gr, en fazla 3.000 gr altın alım/satım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz altın hesabınızda ki birikimleriniz için faiz uygulanmamaktadır. Garanti BBVA bünyesinde bulunan diğer altın hesaplarınıza anında altın havale edebilirsiniz. Vadesiz altın hesabınızda hesap işletim ücreti alınmamaktadır.

Hesap açma işlemi için Garanti internet bankacılığına giriş yapınız. Hesaplar menüsüne tıklayınız ve Hesap Açılışları bölümünden vadesiz altın hesabınızı açabilirsiniz. Yada 444 0 333 numaralı Garanti müşteri hizmetlerini arayarak hesap açabilirsiniz. Garanti bankasında şuanda vadeli altın hesabı bulunmamaktadır. Diğer bankaların vadeli altın hesaplarını incelemek için Altın hesabı nedir? yazımızı incelemenizi öneriyoruz. Ayrıca bankanın TL ve döviz için uyguladığı vadeli hesap faiz oranlarına ulaşmak için Garanti BBVA vadeli hesap faizleri bölümüne gidebilirsiniz.

Garanti BBVA Vadesiz Birikimli Altın Hesabı Nedir?

Birikimli Garanti altın hesabı, düzenli ödemeler ile vadesiz altın hesabınızda yapacağınız altın birikimleridir. Garanti Bonus kredi kartına veya vadesiz TL/USD hesabınıza vereceğiniz talimatlar doğrultusunda düzenli altın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Birikimli altın hesabınıza düzenli olarak aylık en az 1 gr. alım yapabilirsiniz. Yukarıda bahsettiğimiz standart altın hesabında olduğu gibi birikimli altın hesabında da komisyon, faiz ve hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Düzenli ödeme yaparak altın almanın yanında belirlediğiniz zamanlarda ara ödeme yaparak da birikimlerinize hız katabilirsiniz.

Garanti Bankası Altın Günleri Ne Zaman?

Evinizde muhafaza ettiğiniz fiziki altınların tamamını (Cumhuriyet, Ata Lira, bilezik vs) Garanti BBVA şubelerine veya anlaşmalı olduğu kuyumculara götürerek vadesiz hesabınıza altın olarak yatırabilirsiniz. Götürmüş olduğunuz altında uzman eksperler tarafından titizlikle incelendikten sonra hesabınıza gram cinsinden yatırılmaktadır. Altın şubelerinden yapacağınız bu işlemler için hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Hesabınıza yatırmış olduğunuz altınlarınızı dilediğiniz zaman nakit olarak çekebilirsiniz. Anlaşmalı kuyumcu listeleri için tıklayınız.

Altın Günleri Hakkında Detaylı Bilgi İçin Videoyu İzleyebilirsiniz.

Garanti Bankası Hediye Altın Gönderme Nasıl Yapılır?

Garanti BBVA müşterisi olsun veya olmasın dilediğiniz her kese hediye altın gönderimi yapabilirsiniz. Garanti BBVA müşterisi olmayan kişilere internet şubesi üzerinden sadece sadece ad/soyad ve cep telefonu bilgileriyle altın gönderebilirsiniz. Üstelik yapmış olduğunuz bu işlem tamamen ücretsizdir. Hediye altın gönderme işlemi için “Para Gönderme” menüsüne giriş yaparak gönderebilirsiniz. Gönderebileceğiniz altınlar; tam altın, yarım altın ve çeyrek altın türlerinden birisi olabilir.

Gün içerisinde en fazla 1.000 Gr. hediye altın gönderebilirsiniz. Göndermiş olduğunuz hediye altın kabulü 14 iş günü içerisinde yapılabilmektedir. Yapmış olduğunuz bu gönderim için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Hediye altın işleminin kabul edilebilmesi için Garanti BBVA müşterilerinin vadesiz altın hesaplarının bulunması gerekiyor.

Garanti Altın Çek: Hediyelik Altın Alma

Sevdiklerinizin; sünnet, düğün ve nişan gibi özel günlerinde onlara altın almak yerine Garanti altın çek yapabilirsiniz. Garanti müşterisi olun veya olmayın bütün kişiler için kaybolma ve çalınma riski olmaksızın altın çek düzenleyebilirsiniz. Çeki hediye ettiğiniz kişiler diledikleri zaman Garanti BBVA şubesine giderek vadesiz altın hesabı açtırabilir ve hediye altınlarını hesabına yatırabilir. Dilerse altınlarının karşılığını nakit olarak da alabilir.

Bir adet hediye altın çeki için 5 TL masraf alınmaktadır. Hediye altın çeklerinin üzerinde hediye ettiğiniz kişinin isim ve soyismi olduğu için bu çek sadece onun tarafından kullanılabilir. Bu yüzden oldukça güvenli bir hediye yöntemidir. Altınların çalınma veya kaybolma riski ortadan kalkmaktadır. Detaylı bilgileri garantibbva.com.tr/tr adresi üzerinden veya müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.

Bunlarda ilginizi çekebilir:

Bu yazı, güncel 11.12.2020 tarihinde tarafından En Yüksek Mevduat Faizleri kategorisi için yazıldı.

"Garanti BBVA Altın Hesabı: Vadeli ve Vadesiz Hesap Açma" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Garanti BBVA Altın Hesabı: Vadeli ve Vadesiz Hesap Açma" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.