Uygun Krediler

Ev Hanımlarına En Uygun Kredi Veren Bankalar (ÇÖZÜLDÜ)

Ev Hanımlarına En Uygun Kredi Veren Bankalar (ÇÖZÜLDÜ)

Ev hanımlarına kredi veren bankalar var mı? Bu sorunun yanıtını hiçbir yerde bulamayacağınız detayları ile bu sayfamız üzerinden bulabilirsiniz. Öncelikle bir kaç yoldan bahsedeceğiz. Akabinde özel durumlar barındıran ev hanımlarının nasıl kredi alabileceğini anlatacağız.

Hangi Bankalar Ev Hanımlarına Kredi Veriyor?

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • İNG Bank
  • Aktifbank
  • Halkbank
  • Vakıfbank
  • TEB
  • Enpara

Yukarıda listelemiş olduğumuz bankalar zaman zaman ev hanımları için kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bu kredi kampanyalarını sayfamız üzerinden güncel olarak takip edebilirsiniz. Aşağıdaki yazımızda kredi alabilmenin bütün yollarını yazdık.

Her Banka Ev Hanımlarına Kredi Vermez!

Türkiye’deki bankalar ihtiyaç kredisi kullandırma işlemlerinde başvuru yapan kişinin ilk önce aylık gelir durumunu incelemeye alırlar. Aylık belirli bir gelirinizin olması da bazen kredi almaya yetmeyebiliyor. Çünkü geçmişteki kredi veya kredi kartı ödemelerinin düzenli olarak yapılıyor olması gereklidir. Bu ödeme düzeni de kişilerin kredi notunu oluşturur. Kredi notu da kredi işlemlerinde aylık düzenli gelir sahibi olmak gibi bir şart niteliği taşımaktadır.

Ev hanımlarının aylık belgelenebilir bir geliri olmadığından ötürü her banka kolaylıkla ev hanımları için kredi imkanı sağlamamaktadır. Fakat bankalar zaman zaman kredi kampanyaları düzenliyorlar. Bu kampanyalar neticesinde düşük tutarda ihtiyaç kredileri vermektedirler. Bu kredilerin tek şartı kefil ile kullandırılıyor olmalarıdır. Buda ev hanımlarının kredi alabilmesinin önünü açmaktadır. Tabi burada dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise size kefil olan kişinin belgelenebilir aylık bir gelirinin olması gerekiyor.

Ev Hanımları İçin Kredi Veren Bankalar Listesi

Gelir belgesiz ve kolay kredi veren bankalar yazımızda da belirttiğimiz üzere internet üzerinden yapılan kredi veya kredi kartı başvurularında belge istenmemektedir. Fakat bu başvurular neticesinde kesin onay alacağınızın taahhüdünü kimse veremez. Başlıktan da anlaşılacağı üzere şubeye gitmeden ihtiyaç kredisi almak daha kolay ve basit olabilmektedir. Çünkü internet üzerinden yapılan başvuruların çoğunda gelir belgesi veya ek belgeler istenmemektedir. Özellikle kredi kartını veya banka kartını düzenli olarak kullandığınız bankalardan kredi almak daha kolay olabilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar için aşağıdaki banka seçeneklerini deneyebilirsiniz.

Aşağıda vermiş olduğumuz bankalara yapacağınız kredi veya kredi kartı başvurularında ne kadar çok bankaya başvuru işlemi yaparsanız kredi alma ihtimaliniz o kadar düşecektir. Ek olarak şunu bilmelisiniz ki üst üste birden fazla bankaya kredi başvurusu talebinde bulunmanız kredi alma ihtimalinizi düşürmektedir. Yapmış olduğunuz bütün kredi başvuruları diğer bankaların sistemleri üzerinden görülebilmektedir.

İNG Bank Düşük Limitli Kredi Veriyor

5.000 TL limitli olan bu krediye anında internet üzerinden veya SMS ile başvurusu yapılabilmektedir. Kredi başvurusunu ING bank internet sitesi üzerinden veya ATM’ler üzerinde TC kimlik numaranız ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sürecinde hiç bir şekilde evrak beyanı istemeden internet üzerinden başvurunuzu yapıp gönderebilirsiniz. Kredinin faiz oranı %0,79‘dan başlamaktadır. Burada bulunan başvuru sayfasına giderek formu doldurabilirsiniz.

Enpara.com Belgesiz Kredi İmkanı

Enpara.com’da ev hanımları için gelir belgesiz kredi sunabilmektedir. Kredi işlemleri tamamen internet üzerinden yürüdüğü için başvurusu ve kredi çekme imkanı diğer bankalara oranla biraz daha fazla olabilir. Bankanın ihtiyaç kredisi faiz oranı bütün vadelerde %0,99‘dur. Başvuru sonucunuz banka tarafından gönderilen SMS ile dakikalar içinde size ulaşmaktadır. https://www.qnbfinansbank.enpara.com/kredi-musteri/kredi-basvuru sayfası üzerinden başvuru yapabileceğiniz kredi limiti 60.000 TL ile sınırlıdır.

Aktifbank

Aktifbank’a ait kredi faiz oranları diğer bankalara nazaran daha fazladır. Bunun sebebi ise bankanın kredi notu düşüklere bile kredi imkanı sunmasıdır. Krediye aktifbank.com.tr/tr internet sitesi üzerinden 1 dakika içinde başvuru yapabilirsiniz. SMS ile kredi başvurusunda bulunmak için KREDİ boşluk bırakıp TC Kimlik Numaranızı yazıp 3050’ye mesaj gönderebilirsiniz. İnternet üzirinden alacağız maksimum kredi başvuru limiti 40.000 TL‘dir. Kredinin güncel 8 Kasım 2023 faiz oranı ise %1.89‘dur.

Kredi Kartı Almayı Denediniz Mi?

Bankalar kredi kartı konusunda daha esnek ve olumlu davranabilmektedirler. Kredi kartı kullanarak da düşük maliyetli krediler çekebilirsiniz. Nakit avans hesaplama sayfasından detaylara ulaşabilirsiniz. Kredi kartlarına tanımlanan limitler genellikle düşük olduğu için kredi kartı onayı almanızda kolaylaşmaktadır. Özellikle banka kartı veya vadesiz mevduat hesabınızın olduğu bankanın düşük limitli bir kredi kartına başvuru yapın. Kart onayı almanız durumunda kartı düzenli kullanarak aylık ödemelerini titiz bir şekilde yapın. Bu sayede bir süre sonra kredi notunuzu da yükseltmiş olacaksınız. Düzenli ödemeleriniz neticesinde bankaya limit artışı için başvuruda bulunabilirsiniz. Kredi kartı onayı alamayan ev hanımları ise teminatlı kredi kartı başvuru yapabilirler.

Teminatlı kredi kartı sistemi sizi kesinlikle bir kredi kartı sahibi yapacaktır. Belirli bankalara başvuruda bulunarak bir vadesiz TL hesabı açtırıyorsunuz. Bu hesaba almak istediğiniz kredi kartının limiti kadar bir teminat yatırıyorsunuz. Örneğin yatırmış olduğunuz kredi kartı teminatı 1.000 TL olsun. Bu teminat karşılığında banka size ortalama 800 TL-900 TL limitinde bir kredi kartı verecektir. Bu şekilde kredi kartı sahibi olarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Kredi notunuzun yükselmesi de ileride başvuru yapacağınız kredilerin onaylanmasını kolaylaştıracaktır. Kolay kredi kartı veren bakalar listesi sayfamızdan detayları okuyabilirsiniz.

Ev Hanımları İçin Kredilerde Sigorta Şart Mı?

Ev hanımlarına kredi veren bankalar sgk şartı sunuyor mu?
Ev hanımlarına kredi veren bankalar sgk şartı sunuyor mu?

Sevgili hanımlar, yazımızın girişince bahsettiğimiz gibi bankaların kredi verme kriterlerinin en başında düzenli bir gelirin olması ve bu gelirin belgelerle bankaya ibraz edilmesi gerekmektedir. Aylık belgelenebilir geliri sadece maaş olarak düşünmeyiniz. Ortaklığınızın bulunduğu bir iş yerine ait gelirler, üzerinize kayılı bir evin kira gelirleri, banka da bulunan mevduatınızın aylık gelirleri de bankalar tarafından bir gelir kaynağı olarak kabul edilmektedir. Bankalar tarafından gelir beyanının istenmesinin amacı ise krediye ait geri ödemelerin bir nevi garantiye alınmasıdır. SGK’lı olmanız kredi alma ihtimalinizi bir hayli şekilde yükseltecek unsurların başındadır. Ve geçmişte SGK’lı olarak çalışmanızın şuan ki durumunuza olumlu bir katkı sağlayacaktır.

Üzerinize Kayıtlı Taşınmaz Var Mı?

Bankalar genellikle ipotek kaşılığında kredi imkanı sunmaktadırlar. Veya sahibi olduğunuz evin kira gelirlerini bankaya göstererek de kredi kullanabilirsiniz. Türkiye’deki bir çok banka bu şekilde ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankaya teminat olarak; ev, araba, arsa, tarla, iş yeri gibi taşınmaz varlıklarınızı ipotek olarak göstererek kredi alabilirsiniz. İpotekli kredi veren 14 banka sayfamıza giderek bankaları ve şartlarını inceleyebilirsiniz. Teminatlı kredilerde bankanın onay verip vermemesi veya ek olarak kefil isteyip istemeyeceği de kendi inisiyatifine kalmış bir durumdur. Unutmayın ki bankalar 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredilerinde şube yetkisi ile kredi verebilirler.

Şehit Ve Gazi Yakınlarına Halkbank Kredisi Çıkar Mı?

Halkbank Vefa kredisi kampanyası kapsamında Şehit ve Gazi yakını birinci derece akrabalar için uygun faiz oranları ile ihtiyaç ve konut kredisi verilebilmektedir. Krediyi anne, baba, eş veya çocukları kullanabilmektedir. Kredi başvurusunda muharip gazi ve malul gazi belgelerini bankaya ibraz etmeleri istenmektedir.

60 aya kadar alabileceğiniz vefa kredisinin alınabilecek en üst limiti 100.000 TL’dir. Kredinin aylık faiz oranı bütün vadeler de %0,91‘dir. Başvuru işlemi sadece şubeler üzerinden yapılabilmektedir. Ayrıca kredi tamamen dosya masrafsız olarak kullandırılır.

Kendi İşinin Patronu Olmak İsteyen Ev Hanımları DESTEK!

Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi 2020 detayları
Ev Hanımlarına KOSGEB Kredisi 2020

Bildiğiniz gibi devlet, KOSGEB ile iş kurmak isteyen ev hanımlarına geri ödemesiz bir şekilde kredi imakanı tanımaktadır. Kuracağınız işiniz için 50.000 TL’ye kadar geri ödemesiz destek devletten verilmektedir. 50.000 TL’nin yetersiz kaldığı durumlarda ise ek olarak 2 yıl geri ödemesiz 100.000 TL faizsiz kredi verilmektedir. Alınan faizsiz kredinin vadesi ize azami 60 ay‘dır. Ev hanımlarını bu desteği alma olasılığı daha yüksektir. Bu kredi desteğini almak için kısa süreli KOSGEB kurslarına katılıp, açacağınız iş yeri için proje sunmanız gerekmektedir. Destek unsurlarına KOSGEB destek sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bu yazı, güncel 11.07.2020 tarihinde tarafından İhtiyaç Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Ev Hanımlarına En Uygun Kredi Veren Bankalar (ÇÖZÜLDÜ)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Ev Hanımlarına En Uygun Kredi Veren Bankalar (ÇÖZÜLDÜ)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.