Uygun Krediler

Enpara Kredi Kartı Başvurusu (İnternetten Anında, Aidatsız)

Enpara Kredi Kartı Başvurusu (İnternetten Anında, Aidatsız)

Enpara kredi kartı; özellikleri, avantajları, başvurusu ve diğer bütün ayrıntıları bu sayfamızdan edinebilirsiniz. Ayrıca sayfa sonundan diğer bankaların kredi kartlarını da inceleyebilirsiniz.

Enpara Kredi Kartı Özellikleri (Önemli)

Enpara kredi kartının en bilindik özelliği ömür botu aidatsız olarak kullanmaktadır. Tabi bu hizmeti sunan tek kredi kartı değildir. Diğer büyük bankaların da neredeyse hepsi aidatsız olarak kredi kartı vermektedir. Hazırladığımız listeye ulaşmak için Aidatsız Kredi Kartı Veren Bankalar bölümüne gidebilirsiniz. Kartın diğer önemli özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

 • Kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerinizi faizsiz ve ücretsiz olarak taksitlendirilir. Bunun için sadece 3 alışverişiniz ve bunların toplam tutarının en fazla 3.000 TL olması gerekiyor. (Alışverişlerinizi QNB Finansbank anlaşmalı iş yerlerinden yapmanız gerekiyor.)
 • Enpara kredi kartınıza özel her ay avantajlı kampanyalar. (Aşağıda detaylıca listeledik.)
 • Kredi kartının diğer güzel bir özelliği ise kendi harcamalarınızı kısıtlayabiliyor olmanızdır. Bu özellik sayesinde aylık maksimum harcama limitinizi belirleyebilirsiniz.
 • İnternet üzerinden alışveriş yapma özelliğini uygulama üzerinden anında aktif edebilir veya kapatabilirsiniz.
 • Ayrıca kart limitinizin size izin verdiği kadarıyla taksitli nakit avans kullanabilirsiniz.
 • Enpara kredi kartınıza tanımlı bir sanal kart oluşturabilirsiniz.

Enpara İnternet Sitesinden Kredi Kartı Başvurusu

Banka müşterisi olmayanlar buradan ilk etapta bir Enpara hesabı oluşturmalıdır. Başvuruda ki formunu doldurup göndermeniz yeterlidir. Başvuru işlemi 4 aşamalı olarak yapılmaktadır. Başvurunuz onaylandığı takdirde kartınız adresinize kurye ile gönderilmektedir.

 • İnternet şubesinden kredi kartı başvurusu için Ürünler > Kredi kartı adımlarını takip ederek
 • Cep şubesinden başvuru için “Kredi kartı” menüsüne girerek başvuru yapabilirsiniz.

Enpara SMS ile Kredi Kartı Başvurusu:

Şuanda SMS ile kart başvurusu yapılamamaktadır. Sadece internet sitesi üzerinden veya Cep şubesi üzerinden yapılabilmektedir. Öğrencilerin kredi kartı başvuru işlemlerinde öğrenci kimlik kartı görüntülerini başvuru formuna ekleyerek başvuru yapmaları gerekiyor.

Avantajlı Enpara Kredi Kartı Kampanyaları – Aralık 2020

 • İşletmelerin Enpara POS almalarına aracılık sağlayarak 100 TL kazanabilirsiniz. Ayrıca POS cihazını alan işletme de POS ücreti ve diğer masraflardan muaf oluyor. (01 Aralık 2020 – 31 Aralık 2021)
 • Her ay belirli harcama alanlarına ait ekstrenizi faizsiz ve ücretsiz olarak 3 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. Taksitlendirme işlem limiti 3.000 TL ile sınırlıdır.
 • 1 Yıldan fazladır Enpara müşterisiyseniz açacağınız vadeli TL hesabınıza ekstra +%0,25 faiz uygulanmaktadır. (01 Ekim 2018 – 30 Eylül 2021)
 • Masterpass ile anlaşmalı kahve zincirlerinden alacağınız kahvenin ödemesini Enpara kredi kartınızla yaparsanız harcamanızın 15 TL‘sini kredi kartınız karşılamaktadır. Bu kampanyadan her ay sadece 1 kere yararlanabilirsiniz. (Son: 31 Mart 2021)
 • Listede avantajların detaylarını ve devamını incelemek için Kampanyalar bölümüne gidebilirsiniz.

Yıllık Kart Ücreti / Faizleri

İşlemFaiz + Ücret
Yıllık Kart Ücreti0 TL
Alışveriş faizi%1,59 (BSMV ve KKDF hariç)
Gecikme faizi%1,89 (BSMV ve KKDF hariç)
Nakit avans faizi%1,59 (BSMV ve KKDF hariç)
Harcama taksitlendirme faizi%1,59
Nakit avans ücreti%1,00 (BSMV hariç)
Yurt içi diğer banka ATM’lerinden nakit avans ücreti%3,50 + 0,50 TL (BSMV hariç)
Yurt dışı ATM nakit avans ücreti%3,00 (BSMV hariç)
Yurt içi diğer banka ATM’leri üzerinden borç ödeme1,04 TL + ödenen tutarın %1,15’i (BSMV hariç)
Yurt içi diğer banka ATM’lerinden borç veya limit sorgulama0,27TL (BSMV hariç)
Kart yenileme ücreti (1 takvim yılı içindeki 4. ve sonraki yenilemeler için)15 TL
PTT ödeme kanalı ücreti4,00 TL (BSMV dahil)
SGK ödemeleri%2,50 (Minimum 1,00 TL) (BSMV dahil)

Enpara Kredi Kartı Başvuru Sonucu Sorgulama

Enpara kredi başvuruları genellikle gün içerisinde hatta yoğunluk durumuna göre saatler içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvuru yaptıktan sonra tarafınıza dönüş olmaması sistemsel bir yoğunluktan dolayı aksamaya uğramış olabilir. Bu yüzden müşteri hizmetleri ile görüşmeniz gerekebilir. Başvurusu esnasında vermiş olduğunuz numara üzerinden SMS ile bilgilendirilirsiniz.

İnternet şubesi kullananlar başvurularını internet şubesine girerek sorgulayabilirler. İlk defa Enpara ürünü kullananlar ise müşteri hizmetlerini arayarak başvurularının hangi aşamada olduğunu öğrenebilirler. Diğer banklarda olduğu gibi online sorgulama sistemi bulunmamaktadır.

Enpara Kredi Kartı Başvurum Neden Olumsuz?

Kredi kartı başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasının bir çok nedeni olabilir. Bunların en başında kredi notunuzun düşük olmasıdır. Kredi notunuz neden düşük olur? Geçmişte kullandığınız kredi veya kredi kartlarına ait taksit ödemelerinin gecikmesinden dolayı kredi notunuz düşer. Buda kredi kartı başvurunuza olumsuz olarak yansır.

Bir diğer ret sebebi ise aylık gelirlerinizdir. Bankalar kredili ürünlerini kullandırırken aylık belgelenebilir bir gelirinizin olduğunu görmek isterler. Kısacası ödeme konusunda size güvenmek isterler. Aylık gelir seviyeniz banka şartlarını karşılamıyorsa kredi başvurunuz olumsuz olarak neticelenir.

Enpara kredi kartı ile sormak istediklerinizi aşağıdaki bölümden bizlere sorabilirsiniz. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde size dönüş sağlayacaktır.

Bu yazı, güncel 02.01.2021 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Enpara Kredi Kartı Başvurusu (İnternetten Anında, Aidatsız)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Enpara Kredi Kartı Başvurusu (İnternetten Anında, Aidatsız)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.