Uygun Krediler

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi 2021 (Anında Başvuru)

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi 2021 (Anında Başvuru)

Günümüzde kredi kartı onayı almak, kredi onayı almaya göre daha kolaydır. Kredi başvurusunda bankalar genellikle kredi notunu veya belgelenebilir bir gelirin olmasına bakarlar. Fakat kredi kartı onayı alırken bu kurallar bazen esnetilebilmektedir. Bu sebepten dolayı bizlerde en kolay kredi kartı veren bankalar listesini ve kredi kartı konusunda bilinmeyen detayları sizin için araştırdık.

Bilgilendirme: Konuyla alakalı sorularınızı aşağıdaki bölümden bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca sayfa sonunda bütün bankaların kredi kartı sayfalarına giderek kartları inceleyip SMS ile başvuru yollarını görebilirsiniz.

Yazımızda kredi notu düşük olan kişiler içinde kredi veren bankalardan bahsettik. Unutmayın ki kredi kartı onayı vermek bankaların kendi inisiyatiflerine bağlı olarak gerçekleşir. Yani belgelenebilir bir geliriniz olmasa da bazı bankalar kredi kartı verebilmektedir.

Teminatlı Kredi Kartı Almak Bir Çözüm Olabilir!

Kredi notu düşük olan veya kara listede olan kişiler kredi kartı başvurusu yaptıkları zaman başvuruları otomatik olarak reddedilebilmektedir. Fakat bazı bankalar teminatlı olarak kredi kartı onayı vermektedirler. Banka üzerinden açtıracağınız vadesiz hesaba bankanın belirlediği miktarda para yatırarak, limit dahilinde bir kredi kartı alabilirsiniz.

Banka hesabınızdan teminat olarak göstereceğiniz miktarın belirli bir miktarı ücret kesintisi olarak işlenir ve kalan tutar dahilinde kart limitiniz belirlenir. Örneğin; Kuveyt Türk katılım bankasından bloke teminatlı kart almak için 1.250 TL teminat yatırdığınız zaman 1.000 TL limitli bir kredi kartı vermektedirler. INB Bank’da ise 800 TL teminat için 600 TL limitli kart vermektedirler. Bazı dönemlerde diğer bankalarda bu şekilde teminatlı olarak kredi kartı vermektedirler.

Teminatlı Olarak Kredi Kartı Almanın Faydaları Nelerdir?

 • Kartınızın limiti düşükte olsa bütün kampanyalardan yararlanabileceğini bir karta sahip olursunuz.
 • Aldığınız kredi kartını düzenli kullanarak ve ödemelerini düzenli yaparak kredi notunuzun yükselmesini sağlayabilirsiniz.
 • Almış olduğunuz kredi kartıyla yapacağınız alışverişleri taksitlendirerek bütçenizi rahatlatabilirsiniz.

Aşağıda kolay bir şekilde kredi kartı alabileceğiniz bankaları listeledik. Fakat burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus; sık sık kart başvurusu yapmamanızdır. Üst üste farklı bankalara kart başvuru yapmanız kart alma ihtimalinizi düşürür.

Öğrenciler İçin Verilen Kredi Kartları

En kolay şekilde kredi kartı alabileceğiniz bir diğer yol ise öğrenci kredi kartlarıdır. Neredeyse bütün bankalar 18 ile 26 yaş arası olan üniversite öğrencilerine 1.000 TL veya üzerinde limitli kredi kartı verebilmektedir. Öğrenci kredi kartı başvurularında kesinlikle kefil veya gelir belgesiz istenmemektedir. Bu şekilde de kredi kartı alınabilmektedir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi:

 • İş Bankası – Maximum Kart
 • Ziraat Bankası – BankKart
 • TEB – Bonus
 • Yapı Kredi – World
 • Garanti BBVA – Bonus
 • Akbank – Axess
 • Vakıfbank – World
 • Denizbank – Bonus

Öğrenciler için tasarlanan kredi kartlarına ait detaylar ve başvuru yollarına ulaşmak için Öğrenci Kredi Kartı Veren Bankalar bölümüne gidebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Alabilir Miyim?

Belgesiz olarak kredi kartı almak için banka ile geçmişe yönelik ilişkilerinizin iyi olması gerekiyor. Gelir belgesi, kredi başvurularında birincil bir öneme sahiptir. Fakat kredi kartı onayı almak, kredi onayı almaktan daha kolaydır. Çünkü kartlara ait limitler krediler de olduğu gibi yüksek değildir.

Gelir belgesiz kredi yazımızda da belirttiğimiz gibi kredi kartı almak imkansız değildir. Kira geliri, mevduat geliri veya yan bir geliriniz varsa yine kredi kartı alabilirsiniz. Fakat bu yan gelirleri de bankaya belgelemeniz gerekmektedir. Ev hanımları ise eşlerinin üzerine ek kart alabilirler.

Kredi Notunun Kredi Kartı Almaya Etkisi

Kredi notu, neredeyse bütün bankacılık ilişkilerinizin puanlanması ile elde edilen bir sistemdir. Bankalardan alacağınız ihtiyaç, konut ve taşıt kredileri için olmazsa olmaz şartlar arasında yer almaktadır.

Not AralığıBaşvuru Değerlendirme
1-900Düşük
901-1200Gelire bağlı olarak orta ya da düşük
1201-1499Orta
1500-1900Yüksek

Kredi notu 0 olan kişilerin kredi kartı alma ihtimali 900 puanlı olan birisine göre daha fazladır. Çünkü 0 kredi notu uzun zamandır bankacılık ürünü kullanmadığınızı gösterir. Aylık belgelenebilir bir gelirinizin olmasına rağmen kredi notunuz 0 olabilir. Ama bu kredi skoru kredi kartı alamayacağınız anlamına gelmemektedir. Kredi notu sorgulama bölümüne giderek e-devlet üzerinden ücretsiz olarak sorgulama yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Sağlam Kart

Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri, En kolay kredi kartı veren bankalar 2021
Kuveyt Türk Sağlam Kart Özellikleri

Sağlam Kart için yıllık aidat ödemezsiniz. 12 ay boyunca her ay 200 TL ve üzeri harcama sözü verenler için 1 yılın sonunda 50 TL değerinde altın puan hediye edilmektedir. Harcamalarınızı ekstra taksitlendirebilirsiniz. Altın puan özelliği ile harcadıkça puan kazanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz harcamalar neticesinde kazandığını Altın Puanlar 10 TL’ye ulaştığında Altın Cari Hesabınıza aktarılmaktadır. (bkz. Kuveyt Turk Altın Hesabı)

Klasik Sağlam Kart sahipleri limitlerinin %10‘u kadar ve 500 TL’ye kadar nakit avans kullanabilirler. Nakit avans çekebilmek için ödenmemiş ekstre borcunuzun olmaması gerekiyor. Kart başvurusu için Kuveyt Türk şubelerine gidebilirsiniz. Kartın avantajlı kampanyaları ve detayları için Kuveyt Türk Kredi Kartı bölümüne gidebilirsiniz.

Sağlam Kart Reklam Filmini İzleyebilirsiniz.

Akbank Axess – Anında Başvuru

Akbank, en kolay kredi kartı veren bankalar içerisinde en çok başvuru yapılan banka konumundadır. Kredi notunuzun belirli bir düzeyde ise Akbank axess kredi kartına sahip olabilirsiniz. Başvuru işlemini axess.com.tr sayfası üzerinden anında yapabilirsiniz. Başvuru talebiniz en kısa süre içerisinde değerlendirilip tarafınıza SMS veya müşteri temsilcisi ile ulaşım sağlanmaktadır. Axess kredi kartı sahipleri harcadıkça Chip-para biriktirerek üye iş yerlerinde harcama yapabilirler. Axess kart ücreti yıllık 150 TL’dir.

Fibabanka Bonus Kredi Kartı

Kredi notu düşüklere geçmiş dönemlerde kampanyalar düzenleyen Fibababanka, kredi kartı konusunda da müşterilerinin isteklerine karşılık veriyor. Fakat kredi kartı başvurusu şuanda internet sitesi üzerinden yapılamamaktadır. Sadece şubeler üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

Dünyanın her yerinde alışveriş yapabilirsiniz. Yaptığınız alışverişlerden kazandığınız Bonus puanları program ortağı olan üye işyerlerinde harcayabilirsiniz. Fibabanka Bonus kartın yıllık üyelik bedeli 80 TL’dir. Kartınıza ait birden fazla ek kart çıkarabilirsiniz.

Asgari Ödeme Oranları Tablosu:

Kredi Kartı Limiti (TL)1-14.99915.000 – 19.99920.000 ve üzeri limit
Asgari Ödeme Oranı(%)303540

ING Bank Bonus Kart (SMS ile Başvuru)

ING Bonus kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerde ilk aya özel %20 oranında, toplamda 100 TL’ye kadar puan kazanabilirsiniz. ING Bank kredi kartına SMS ile başvuru yapmak için KART yazıp boşluk bırakın T.C. kimlik numaranızı yazarak 2205’e gönderiniz. Alacağınız Klasik Bonus kredi kartına ait yıllık ücret 140 TL’dir. Kart başvurusu sayfası üzerinden de kart başvurunuzu gönderebilirsiniz.

Kredi Kartımı Kullanarak Kredi Çekebilir Miyim?

Kredi kartı ile ihtiyaç kredisi çekemezsiniz. Fakat kartın belirttiği limit dahilinde nakit avans çekebilirsiniz. Nakit avanslara ait vadeler maksimum 12 ay olabilir. Krediye göre daha hızlı bir işlemdir.

Kredi Kartı Almak İçin Düzenli Gelir Şart Mı?

Yazımızın detaylarında da bahsettiğimiz üzere gelir belgesi kredi kartı almanın ilk şartları arasındadır. Fakat bazı bankalar dönemsel olarak duyurdukları kampanyalar kapsamında kolaylıkla kredi kartı vermektedirler.

Kredi Kartı Kullanmak Kredi Skorunu Yükseltir Mi?

Evet. Kredi kartınızı düzenli kullanıp ve kart ödemelerinizi aksatmamanız neticesinde kredi notunuz yükselmektedir. Kart ödemelerinin geciktirilmesi veya aksatılması da aynı oranda kredi notunu olumsuz etkilemekte ve düşürmektedir.

Bu yazı, güncel 31.12.2020 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi 2021 (Anında Başvuru)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Listesi 2021 (Anında Başvuru)" Yazısı İçin 3 Yorum Yapılmış

 1. mert şahin kasap dedi ki:

  19 yaşındayım iş yeri kurdum hangi bankadan kredi kartı alabilirim işimi büyütmem için

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Şirket hesabınızın olduğu bankadan kredi kartı talebinde bulunabilirsiniz.

 2. Zeki dedi ki:

  Selamun aleyküm ben kıredi kart başvuru yapıyoruz ama nedense hep olumsuz cevap alıyoruz bilginize ne yapmak gerekiyor