web analytics
Uygun Krediler

Denizbank Tarım ve Hayvan Kredisi: 11 Farklı Çiftçi Kredisi 2021

Denizbank Tarım ve Hayvan Kredisi: 11 Farklı Çiftçi Kredisi 2021

Çiftçi kredilerinde Denizbank oldukça avantajlı ve çiftçiye özel kredi fırsatları sunulmaktadır. Öyle ki Türkiye’de bir ilk olarak sayabileceğimiz SMS ile kredi başvurusu bile bulunmaktadır. Sayfamızda detaylı olarak bütün Denizbank çiftçi kredileri ve hayvancılık kredilerine ait faiz oranlarını başlıklar halinde bulabilirsiniz.

Kredi TürüMinimum MasrafMaksimum Masraf
Tarım Ekipman Kredisi%1,59%3,75
Arazi Alım Kredisi%1,59%3,75
Sera Yapım ve Modernizasyon Kredisi%1,59%3,75
Traktör Kredisi%1,49%3,75
Meyve Tesis Kredisi%1,59%3,75
Hayvancılık Kredisi%1,59%3,75
 Damla Sulama Kredisi%1,59%3,75
Erken Ödeme Ücreti%1%2
Spot Kredi Faizi Yıllık%19%45
Rotatif Kredi Faizi Yıllık%13%45
Tarımsal İhtiyaç Kredisi%1,59%3,75

*Tablo üzerinde bankanın uygulamış olduğu krediye ait faiz oranları yer almaktadır. Ziraat Bankası çiftçi kredileri bölümünde faizsiz çiftçi kredisi detaylarını inceleyebilirsiniz.

İşletme Giderlerine Özel Tarımsal Krediler

Tarımsal ihtiyaçlarınıza ait; Tohum, gübre, mazot, yem, fide veya çapalama giderleri için kullanabileceğiniz kredilerdir. SMS ile kredi başvurusu yaparak anında kredi cevabınızı telefonunuzdan öğrenebilirsiniz.

 1. SMS Başvurusu: Telefonunuzun mesajlar bölümünden TC Kimlik numarasını yazarak boşluk bırakın ve SMS Tarım yazıp 3280’e gönderin. Kredinizin onaylanması durumunda en fazla 50.000 TL’ye kadar çiftçi kredisi kullanabilirsiniz. Ki zaten alabileceğiniz kredi tutarı da size mesaj olarak bildirilmektedir. Krediyi 36 ay vadeli olarak alabilir ve ödemeleri hasat dönemlerinden gerçekleştirirsiniz.
 2. Spot Krediler: Anlık ihtiyaçlarınız için kısa vadeli olarak kullanabileceğiniz bir kredidir. Tabelada da gördüğünü gibi yıllık masraf oranı %19 ile %45 arasında değişmektedir.
 3. Rotatif Krediler: Taksilerinizi aylık, 3 yalık, 6 aylık veya 12 ayda bir ödeyebileceğiniz yine kısa vadeli kredi türleridir. Veya kullanmış olduğunuz bu kısa vadeli krediye ait borçlarınızın tamamen kapatabilirsiniz.

Büyükbaş/Küçükbaş Hayvan Kredileri

Süt hayvancılığı veya besi hayvanı yetiştiriciliği yapan çiftçiler için verilen kredilerdir. Bu bağlamda hayvancılık için gerekli ekipmanların alımı için kullanılabilen kredilerdir. Süt sağma makineleri, soğutma tankları ve süt sağım sistemleri gibi araçlar için de alabilirsiniz. Ekipman kredileri 5 yıl vadeli olarak alınabilmektedir.

Süt Hayvanı Alımı: 5 yıl vadeli olarak alacağınız süt hayvanı alım kredilerinde kullanabileceğiniz kredi miktarı fatura değerinin azami %75 kadarıdır. Damızlık süt sığırı alımı için bu krediyi kullanabilirsiniz.

Besi Hayvanı Alım: Besi hayvancılığı ile üretim yapan işletme veya çiftçilerin alabileceği kredilerdir. Besi hayvanı alma kredisi en fazla 12 ay vadeli olarak kullanılabilmektedir. Kredi ödemeleri 6 ay da bir olarak yapılabilir. Fatura değerinin %75’ine kadar kredi limiti kullanabilirsiniz. Tablo üzerinde de görmüş olduğunuz üzere bu kredinin maliyet oranı %1,59 ile %3,75 arasında değişmektedir.

Denizbank 0 km/2. El Traktör Kredisi: Tarımsal Ekipman Alımı

Ziraat Bankasından sonra en çok tercih edilen kredilerden birisidir diyebiliriz. Sıfır km, ikinci el traktör alımı veya tarımsal ekipman alımları için kullanabilirsiniz. Tarımsal ekipman kredilerini azami olarak 5 yıl vade ile çekebilirsiniz. Traktör kredileri, fatura bedelinin KDV dahil olarak en fazla %75’ine kadar kredilendirilir. Traktör kredisinin maliyet oranı %1,49’dan başlamaktadır.

Denizbank Traktör Kredisi Hesaplama:

TutarAylık Taksit (60 Ay)Toplam Ödeme
50.000 TL1.365,53 TL81.931,21 TL
60.000 TL1.638,63 TL98.317,88 TL
70.000 TL1.911,74 TL114.703,84 TL
80.000 TL2.184,84 TL131.090,38 TL
90.000 TL2.457,95 TL147.476,52 TL
100.000 TL2.731,05 TL163.863,13 TL
*Hesaplama örnek olarak yapılmıştır. Aylık taksit ödemeleri ve toplam maliyet değişebilmektedir. Kesin hesaplama sonuçları için şubeye gidebilir veya müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

New Holland ve Case IH markalı traktör alımlarınızda artık Denizbank şubesine gitmeden kredi kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken New Holland veya Case IH bayilerine giderek kredi başvurusuna bu iki traktör bayisinden herhangi biri üzerinden başvuruda bulunmaktır. Kredi onayı almanız durumunda şubeye gitmenize gerek kalmadan traktöre sahip olabilirsiniz. Detaylar için New Holland ve Case IH bayileri ile görüşebilirsiniz.

Diğer Denizbank Çiftçi Kredisi Türleri ve Faiz Oranları

Çiftçi ve emekli bankacılığı konusunda en çok tercih edilen bankalar arasında yer alan Denizbank bir çok alanda kredi vermeye devam etmektedir. İşte o kredilere ait detaylar…

Tarla Alım Kredileri:

Tarla alım kredilerinde oldukça avantajlı fırsatlar sunan banka, 5 yıl vadeli olarak kredi imkanı sunmaktadır. Tarlanın eksper değerine göre en fazla %50’si için kredi alabilirsiniz. örneğin, 100.000 TL değerindeki arazi içi en fazla 50.000 TL alabilirsiniz.

Sera:

Sera işletmenizi modernize etmek veya yeni modern bir seraya sahip olmak için kullanabileceğiniz bir kredidir. Sera kredileri uzun vadeli olarak verilmektedir. (5 yıl) Yapmak istediğiniz seranın fatura değerinin en fazla %75’i oranında kredi kullanabilirsiniz. Devlet destekli sera yapımı için Ziraat Bankası sera desteği sayfasına gidebilirsiniz.

Meyve bahçeleri için de 60 ay vadeli olarak giderlerin fatura bedelinin %75’i oranında kredi kullanabilirsiniz. Meyve bahçeleri için devlet desteği sayfasından diğer detaylara ulaşmanız mümkün.

Çiftçiye Özel KMH(Ek Hesap):

Kredili mevduat hesabı, çiftçiler için tanımlanan ve vadesiz hesaba bağlı olan, nakit olarak kredi kullanabileceğiz bir kredi ürünüdür. Denizbank çiftçi kart sahipleri bu ürüne başvuru yapabilirler. Vadesiz hesabınızda para olmadığı zamanlarda fatura ödemelerinizi yapabilir veya ihtiyaçlarınız için kredi kullanabilirsiniz. Kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Taksitli KMH faiz oranı %1.25‘dir. Kredili mevduat hesabınıza ait ödemeleri yılda bir kere, hasat dönemlerinde yapabilirsiniz.

Damla Sulama:

Ülkemizde ve tüm dünyada son zamanlarda meydana gelen kuraklık sorununun önüne geçmek ve tarımsal verimi artırmaya yönelik verilen kredilerdir. Denizbank tarım kredisi kapsamında verilen bu kredinin vadesi 5 yıl ile sınırlıdır. Kullanılabilecek kredinin limiti alınacak ekipmanların fatura değerinin %75’ine kadar olabilmektedir. Aldığınız kredinin ödemelerini ertelemeli olarak veya değişken taksitli olarak ödeyebilirsiniz. Veya hasat dönemlerinde, 12 aylık, 6 aylık veya 3 aylık seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

Denizbank Tarım Kredisi Destekleri 2021

IPARD ve Hibe desteklemelerine ek olarak işletmelerinize yeni kredilerin kullanılabileceği kredilerdir. Kredinin limiti projenin uygulanabilirlik ve nakit akışı dikkate alınarak banka tarafından belirlenmektedir. Kredileri gerçek ve tüzel kişiler kullanabilirler. Bu bağlamda;

 • Ülkemizdeki tarımsal verimin üst düzeye çıkarılması,
 • Tarımsal işletmelerin daha modern ve verimli olaması,
 • Küçük ve orta ölçekli tarımsal işletmelerin daha büyük ve verimli bir hale gelmesi,
 • AB standartlarında tarımsal verimliliğin artırılması gibi gelişimler amaçlanmaktadır.

IPARD Proje Desteklemeleri

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumuna yapmış olduğunuz projenizin kabul edilmesi gerekiyor. Bu kapsamda giderleriniz için ekstra kredi ihtiyacını Denizbank çiftçi kredisi ile gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programından hibe alan kişilerde bu krediye başvuru yapabilirler. Uzun vadede ve düşük faizli olarak kredi kullanabilirsiniz. Destek kredisi için istenen belgeler aşağıdaki gibidir.

 • Hibe almaya hak kazandığınız iş planı
 • Teknik proje
 • ÇKS, tapu, gerçek kişilerde kimlik belgeleri, tüzel kişilerde firmaya ait belgeler istenmektedir.

Hayvansal Üretim Destek Kredisi

Denizbank hayvan kredisi desteklemeleri
Denizbank hayvan kredisi desteklemeleri

Et ve yumurta tavukçuluğu, büyükbaş, küçükbaş; süt ve damızlık hayvan üreticilerinin yapmış olduğu yatırımlara ek olarak sunulan kredilerdir. Kredinin kullanım alanları;

 • Ahır yapımı, kümes veya yem deposu gibi işletme yapımları için kullanabilirsiniz.
 • Kümes ekipmanları, süt tankları ve soğutma tankları gibi makine ve ekipman alımları içinde kullanabilirsiniz.
 • Bunlara ek olarak canlı hayvan alımı veya işletmeniz için gerekli olan sermayeler için kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bitkisel Üretimi Destekleme Kredileri

Meyve bahçeleri, seralar veya tohum/fide/fidan alımı için başvuru yapabilirsiniz. Kredinin kullanım alanları;

 • Tarımsal işletmeye ait inşaat işlemleri
 • Makine ve ekipman alımları
 • Fidan, fide vb alımları
 • Diğer işletme giderleri için kullanabileceğiniz kredilerdir.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz kullanım alanlarına ek olarak yeni işletme alımları içinde bu kredileri kullanabilirsiniz.

Denizbank Tarım Kredisi Başvuru Belgeleri Nelerdir?

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgeleri
 • Çiftçilik belgesi ve ÇKS
 • İmza beyannamesi
 • Tapu fotokopisi / İcar Sözleşmesi
 • Traktör ve/veya taşıt ruhsat fotokopisi
 • Tüzel kişilerden ve şahıs firmalarından istenen belgeler için başvuru belgeleri sayfasına gidebilirsiniz.

Tarımsal Veriminizi Artırmak İçin “Deniz’den Toprağa” Uygulaması

Deniz’den Toprağa mobil uygulama ile tarımsal sorunlarınızı anında uzmanlara danışabilir ve ücretsiz destek alabilirsiniz. Gübreleme, ekme, biçme, ilaçlama gibi bütün alanlarda yaşadığınız sorunları uzmanlara danışarak yıllık veriminizi artırabilirsiniz. Sorularınız, alanında uzman Ziraat mühendisleri tarafından yanıtlanmaktadır.

Uygulama üzerinden traktör kiralama yapabilirsiniz. Mevcut traktörünüzü çevrenizde bulunan çiftçilere uygulama üzerinden kiralayarak gelir elde edebilirsiniz. Uygulamada ki traktör kiralama bölümüne girerek traktöre ait bütün bilgileri ve istediğiniz kiralama ücretini girerek traktör ihtiyacı olanlara kiralama yapabilirsiniz. Uygulama üzerinden tarımla ilgili son dakika haberler ve gelişmeleri de anlık olarak takip edebilirsiniz. Uygulamayı Google Play ve Apple Store‘dan hemen indirip kayıt olabilirsiniz.

İlgilinizi Çekebilecek Diğer Bankalar:

Bu yazı, güncel 01.01.2021 tarihinde tarafından Tarım Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Denizbank Tarım ve Hayvan Kredisi: 11 Farklı Çiftçi Kredisi 2021" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Denizbank Tarım ve Hayvan Kredisi: 11 Farklı Çiftçi Kredisi 2021" Yazısı İçin 9 Yorum Yapılmış

 1. Murat metin dedi ki:

  Devlet destekli basınçlı sulama sistemi ve sondaj kuyusu açtırmak için bankamızdan kredi alabilirmiyim cks belgem var bir devlet kurumunda kadrolu işçi statüsünde çalışmaktayım

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Murat Bey,
   Denizbank şubeleri ile iletişime geçmenizi öneririm. Kredi onayı alıp alamayacağınız konusunda buradan kesin bir bilgi edinemezsiniz.

 2. Cemal Hancı dedi ki:

  Küçük baş kredisi kullanmak istiyorum. Bu yazılanlar onları da kapsıyor mu?

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Evet, yukarıda vermiş olduğumuz hayvancılık kredilerinin tamamı büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık yatırımlarını kapsamaktadır. Detaylı bilgiler için banka şubesine gitmenizde yarar var. Teşekkürler.

 3. Haticekuzu dedi ki:

  Merhaba ben ciftlik kurmak istiyorum hayvan kredisi alabilirmiyim

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhabalar Hatice hanım, bankanın kredi kullandırma şartlarını taşımanız durumunda çiftçi kredisi kullanabilirsiniz.

 4. Adnan dedi ki:

  İpotek vererek kredi kullanabilirmiyim

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhabalar, ipotekli kredi kullanabileceğiniz bir çok kampanya bulunmaktadır. Bu konuyu Denizbank şubelerine giderek görüşmenizde yarar var. Buradan yanıltıcı bir bilgi vermek istemem. Teşekkürler.

 5. Turgut köroğlu dedi ki:

  Kücükbaş hayvan alcam 100 kadar neyapmalıyım