Uygun Krediler

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)

Kurtaran Hesap Tanımı: Vadesiz TL hesabınızda para olmadığını ve bankanın o hesabınıza tanımlamış olduğu ekstra bir kredi limitinin olduğunu düşünün. Ek hesap ve kredili mevduat hesabı (KMH) olarak da bilinmektedir. Bu sayfamızda kurtaran hesap ile ilgili bütün detayları ve hesaplamaları yazdık.

Kurtaran Hesap Güncel 2020 Faiz Oranı Kaç?

Bankalar ek hesaplarda akdi faiz oranı uygulamaktadır. Neredeyse bütün bankaların ek hesaplarına ait faiz oranı şuanda %1.25‘tir. Hepsinde aynı faiz ve ücret kesintileri oluyor. Haliyle Denizbank kurtaran hesaba ait oranı da %1.25 olmaktadır. Ek hesap kullanımında aylık olarak sayfa başına 2 TL basılı ekstre ücreti kesilmektedir. Ekstrenizi online olarak almayı talep etmeniz durumunda bu kesinti yapılmamaktadır. Eksi hesabınızdan kullanmış olduğunuz tutar için günlük faiz uygulanmaktadır. Aşağıda yer alan tablo üzerinde 30 günlük vade baz alınarak örnek ek hesap hesaplaması yapılmıştır.

Kurtaran Hesap Günlük Faiz Oranı Tablosu 2020
Kurtaran Hesap Günlük Faiz Oranı Tablosu 2020
Kullanılan TutarToplam Ödeme
100 TL101,50 TL
200 TL203,00 TL
300 TL304,50 TL
400 TL406,00 TL
500 TL507,50 TL
600 TL609,00 TL
700 TL710,50 TL
800 TL812,00 TL
900 TL913,50 TL
1.000 TL1.015,00 TL

Kurtaran Hesap Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Hesabınızda limit olmadığı durumlarda size özel tanımlanmış limitinizi kullanarak harcama yapabilirsiniz. Harcama işlemlerinin yanı sıra nakit olarak da para çekebilirsiniz. Çekmiş olduğunuz parayı 12 aya kadar vadeli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Şayet bankadan açtırdığınız bir kredili mevduat hesabınız varsa ve bu hesabı kullanma gereği duymayabilirsiniz. Kurtaran hesabı aktif olarak kullanmadığınız sürece veya eksiye düşmediğiniz sürece hesap için aylık bir bedel ödemenize gerek kalmıyor.

Kurtaran hesabınızla bütün fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek de bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başka banka hesabına EFT yapabilirsiniz. Sadece kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Örneğin bugün ek hesabınızdan 100 TL’lik bir harcama yaptığınızı ve bu borcu yarın ödeyeceğinizi varsayalım. 1 günlük faiz işlediği için toplam masrafınız 5 kuruş olmaktadır. Eğer bu 100 TL’yi 2 gün sonra öderseniz toplam ödeyeceğiniz masraf tutarı 10 kuruş olmaktadır. Ek hesaptan para kullanma işleminiz bu şekilde hesaplanmaktadır. 30 günlük ödeme süresini geçirmeniz halinde gecikme faizi uygulanmaktadır.

Kurtaran Hesap 12 Ay Taksitli Olarak Nasıl Kullanılır?

Denizbank kurtaran hesap üzerinden nakit çekerek 12 aya kadar vade ile kullanabilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu vade seçenekleri 3, 6, 9 ya da 12 ay olmaktadır. Uzun vadeli ek hesap nakit kullanımında çekebileceğiniz azami tutar 200 TL’dir. En fazla ise hesap limiti kadar kullanabilirsiniz. İlk taksit ödeme işlemi bir sonraki ayın ilk iş gününde yapılmalıdır. Vadesiz hesabınızda para olsa bile dilerseniz sadece ek hesabınızdaki limiti kullanabilirsiniz. Banka kartınızla Denizbank ATM’lerine giderek taksitli ek hesap kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Kurtaran Hesap(Ek Hesap) Açmak/Kapatmak İstiyorum!

SMS ile hesap açma işlemi için yapmanız gereken tek şey KURTARAN yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak 3280’e mesaj gönderebilirsiniz. Ek hesap başvuru işleminiz dakikalar içerisinde değerlendirilip tarafınıza hızlıca dönüş sağlanmaktadır. Denizbank internet şubesine giriş yaparak da anında başvurunu yapabilirsiniz.

Hesap kapatma işlemi ise banka şubesi veya yine internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir. Fakat hesabı kapatmadan önce ek hesabınıza 1 kuruş dahi borcunuzun olmadığından emin olun. Borç ödenmediği sürece hesap kapatma işlemini yapamazsınız.

Ek Hesap Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Limit artırma işlemi sizin aylık gelirinizle doğru orantılıdır. Aylık gelirinizin ne kadar yüksek ise ek hesap limiti o kadar fazla olabilmektedir.

Kullandığım Tutarı Faizi Ne Zaman Uygulanır?

Her ayın son gününde hesabınıza faiz tahakkuk eder.

Kurtaran Hesabı Bütün Harcamalarda Kullanabilir Miyim?

Kurtaran hesabınızla alışveriş, nakit çim, fatura ödemeleri yapabilir ve otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz. Vadesiz TL hesabınızda yapabildiğiniz neredeyse her şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

KMH Limiti Neye Göre Belirleniyor?

Yazımızın detaylarında da bahsettiğimiz üzere aylık gelirinize bağlı olarak hesabınıza bir limit belirlenmektedir. Bu limit tamamen bankanın uygun gördüğü oranlarda sağlanır.

Bu yazı, güncel 12.07.2020 tarihinde tarafından İhtiyaç Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)" Yazısı İçin 29 Yorum Yapılmış

 1. Üzeyir dedi ki:

  Merhaba kurtaran hesabından atmden nasıl taksitli para çekebilirim bir yol gösterin kartimi atmye yerlestirdikten sn adımlar yani neye neye basacam

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Üzeyir Bey,

   Kredi Kartı İşlemleri>Taksitli Nakit Avans adımlarını takip ederek ek hesaptan para çekebilirsiniz.

 2. Eda dedi ki:

  Kmh 50 lira havale yaptım nasıl ödeyebilirim. Hesabıma para attıldığında ödemiş olur muyum

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhaba Eda Hanım,

   Evet hesabınıza para girişi olunca ek hesabınızdaki eksi bakiyeye aktarılmaktadır.

 3. Merve dedi ki:

  Merhaba Kurtaran hesabımda para var ama asgari borcumu çekmiyor ve bende mobilden nereden ödeniyor bilmiyorum

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhabalar Merve hanım,

   kurtaran hesapta “İlk taksit tarihi bir sonraki ayın son iş günü tahsil edilmektedir.”

   Ay içerisindeki kullanımlarınızı ve asgari ödeme tutarınızı gösteren ekstreniz bir sonraki ayın ilk haftasında gönderilir. Ekstredeki asgari ödeme tutarının son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekmektedir.

   Detaylı bilgiler için müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

 4. Burak dedi ki:

  Kredili mevduat Hesabımdan vadesiz hesbıma para transferi yaptım daha sonra vadesiz hesabımdan o paryı çektim şimdi ben o cektigim parayı vadeli mevduat hesabına nasıl yatırcam ödeme yöntemi varmı varsafa bulamadım yardımcı olurmusnuz

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Burak Bey, Parayı çekmeden de vadeli hesabınıza aktarabilirsiniz diye biliyorum. Teşekkürler.

 5. Elif akbulut dedi ki:

  Merhaba her ay düzenli borcun asgarisi odenirse faiz biner mi yoksa borcun hepsini o ay ödemek mi gerekir

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhaba Elif Hanım,

   Ek hesaplar da tıpkı ihtiyaç kredileri gibidir. Hesap özetinizde belirtilen Kurtaran Hesabınızın asgari ödeme tutarının son ödeme tarihinde asgari ödemenin gerçekleşmemesi durumunda sadece kullanmış olunan anapara tutarına gecikme faizi işler.

 6. Ali riza dedi ki:

  Merhaba onaylanmis kurtaran hesabimdaki parayi vadesiz hesabima atabilirmiyim

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhaba Ali Bey,

   Tanımlanan ek hesabınızdaki limiti dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. (Fatura ödeme, nakit çekme, alışveriş yapma vs.) Vadesiz hesabınıza atma konusunda müşteri temsilcisi ile görüşmenizi öneririm.

 7. Furkan Gül dedi ki:

  Merhabalar, kurtaran hesap sözleşmem aylık faiz oranı 1.25 gözüküyor denizbank 25 ocak 2021 tarihinden itibaren aylık faiz oranının 1.79 olarak uygulanacağını mail atmış. Benim sözleşmem var 1.25 üzerine, beni kapsıyor mu yoksa kapsamıyor mu? Yardımcı olursanız sevinirim

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhabalar Furkan Bey,

   Sizin için kurtaran hesap sözleşmesini inceledim ve sözleşmede faiz oranları ilgili aynen şu detaylar yazıyor. Alıntı:

   b.) Belirsiz süreli kredi sözleşmesinde akdi faiz oranında değişiklik yapılması halinde, bu değişikliğin yürürlüğe
   girmesinden 30 (otuz) gün önce, Müşteriye kâğıt üzerinde veya kalıcı veri saklayıcısı aracılığıyla bu değişiklik
   yazılı olarak bildirilir. Bu bildirimde yeni faiz oranının yürürlüğe girmesinden sonra varsa yapılacak ödemelerin
   tutarı, sayısı ile aralıklarının değişmesine ilişkin ayrıntılara yer verilir. Faiz oranının arttırılması halinde yeni faiz
   oranı geriye dönük olarak uygulanmaz.

   umarım yardımcı olmuşumdur. Dilerseniz Denizbank müşteri hizmetleri ile görüşme sağlayabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

   1. Furkan Gül dedi ki:

    Değerli cevabınız için teşekkür ederim, Yeterince yardımcı oldunuz. Sağlıcakla Kalın.

    1. Cenk İşçiler dedi ki:

     Rica ederim Furkan Bey, ben teşekkür eder sağlıklı günler dilerim.

 8. Ateş dedi ki:

  kurtaran hesabı açtım 3280 dan onaylanmıştır diyo yani nasıl çekebilirim kartım falan yok.

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhaba Ateş Bey,

   Banka şubesinden veya ATM’den çekebilirsiniz. İnternet bankacılığı kullanıyorsanız ATM’den QR kod ile para çekebilirsiniz.

   1. Hakan dedi ki:

    Cenk bey merhaba bana böyle mesaj geldide bankalar kapalı bunu nasıl kullanabilirüm bankaya gitmeden bir yolu varmıdır ?
    KURTARAN HESAP (KMH) TALEBINIZ 500,00 TL OLARAK ONAYLANMISTIR. NUFUS CUZDANI, YERLESIM BELGENIZ VEYA RESMI FATURANIZ ILE 30 GUN ICINDE EN YAKIN SUBEMiZE BEKLiYORUZ. IHTIYACLARINIZA UYGUN URUN VE HIZMETLERIMIZDEN HABERDAR OLABILMENIZ ICIN UZERINDEN ONAY VERMENIZ GEREKMEKTEDIR.

    1. Tuğçe Kemer dedi ki:

     Merhaba Hakan Bey, bankanın göndermiş olduğu adımları uygulamanız gerekiyor. Mesajınızda söylenen adımlar Denizbank’ın resmi internet sitesinde de yer almaktadır. Pazartesi günü size en yakın banka şubesine gitmeniz gerekiyor. Teşekkürler.

     1. Hakan dedi ki:

      Teşekkür ederim sağolun.

 9. semira burcu dedi ki:

  Merhabalar denizbank ek hesabımın 1250 tl limiti vardı. limitin hepsini kullandım ve 3 ay boyunca sadece 100 veya 200 tl ödedim. suan yine 0 da hesabım ne kadar faiz islemistir bilgilendirirmisiniz?

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Semira, ek hesaplarda günlük faiz işler. Yanlış anlamadıysam sende ödemelerini 3 aya yayarak yapmışsın. Bu durumda bunun hesaplamasını maalesef yapamam. Bu konudaki bilgiliyi müşteri hizmetlerini arayarak veya Denizbank dinliyor hesabından bilgi edinebilirsiniz.

 10. İbrahim çetin dedi ki:

  Denizbank maaş müşterisiyim. 3000 TL kurtaran hesabım var.. 10.000 TL ye yükseltmek istiyorum. Mümkünmü

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba İbrahim Bey, ek hesap limit artırma işlemi bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur. Fakat aylık gelir miktarınız, kredili ürünlere ait aylık ödeme düzeniniz ve kredi skorunuzun durumu da limitinizin belirlenmesinde etkilidir. Teşekkürler.