Uygun Krediler

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)

Kurtaran Hesap Tanımı: Vadesiz TL hesabınızda para olmadığını ve bankanın o hesabınıza tanımlamış olduğu ekstra bir kredi limitinin olduğunu düşünün. Ek hesap ve kredili mevduat hesabı (KMH) olarak da bilinmektedir. Bu sayfamızda kurtaran hesap ile ilgili bütün detayları ve hesaplamaları yazdık.

Kurtaran Hesap Güncel 2020 Faiz Oranı Kaç?

Bankalar ek hesaplarda akdi faiz oranı uygulamaktadır. Neredeyse bütün bankaların ek hesaplarına ait faiz oranı şuanda %1.25‘tir. Hepsinde aynı faiz ve ücret kesintileri oluyor. Haliyle Denizbank kurtaran hesaba ait oranı da %1.25 olmaktadır. Ek hesap kullanımında aylık olarak sayfa başına 2 TL basılı ekstre ücreti kesilmektedir. Ekstrenizi online olarak almayı talep etmeniz durumunda bu kesinti yapılmamaktadır. Eksi hesabınızdan kullanmış olduğunuz tutar için günlük faiz uygulanmaktadır. Aşağıda yer alan tablo üzerinde 30 günlük vade baz alınarak örnek ek hesap hesaplaması yapılmıştır.

Kurtaran Hesap Günlük Faiz Oranı Tablosu 2020
Kurtaran Hesap Günlük Faiz Oranı Tablosu 2020
Kullanılan TutarToplam Ödeme
100 TL101,50 TL
200 TL203,00 TL
300 TL304,50 TL
400 TL406,00 TL
500 TL507,50 TL
600 TL609,00 TL
700 TL710,50 TL
800 TL812,00 TL
900 TL913,50 TL
1.000 TL1.015,00 TL

Kurtaran Hesap Kullanmak Ne Gibi Avantajlar Sağlar?

Hesabınızda limit olmadığı durumlarda size özel tanımlanmış limitinizi kullanarak harcama yapabilirsiniz. Harcama işlemlerinin yanı sıra nakit olarak da para çekebilirsiniz. Çekmiş olduğunuz parayı 12 aya kadar vadeli bir şekilde ödeyebilirsiniz. Şayet bankadan açtırdığınız bir kredili mevduat hesabınız varsa ve bu hesabı kullanma gereği duymayabilirsiniz. Kurtaran hesabı aktif olarak kullanmadığınız sürece veya eksiye düşmediğiniz sürece hesap için aylık bir bedel ödemenize gerek kalmıyor.

Kurtaran hesabınızla bütün fatura ödemelerinizi yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek de bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başka banka hesabına EFT yapabilirsiniz. Sadece kullandığınız gün kadar faiz ödersiniz. Örneğin bugün ek hesabınızdan 100 TL’lik bir harcama yaptığınızı ve bu borcu yarın ödeyeceğinizi varsayalım. 1 günlük faiz işlediği için toplam masrafınız 5 kuruş olmaktadır. Eğer bu 100 TL’yi 2 gün sonra öderseniz toplam ödeyeceğiniz masraf tutarı 10 kuruş olmaktadır. Ek hesaptan para kullanma işleminiz bu şekilde hesaplanmaktadır. 30 günlük ödeme süresini geçirmeniz halinde gecikme faizi uygulanmaktadır.

Kurtaran Hesap 12 Ay Taksitli Olarak Nasıl Kullanılır?

Denizbank kurtaran hesap üzerinden nakit çekerek 12 aya kadar vade ile kullanabilirsiniz. Bankanın sunmuş olduğu vade seçenekleri 3, 6, 9 ya da 12 ay olmaktadır. Uzun vadeli ek hesap nakit kullanımında çekebileceğiniz azami tutar 200 TL’dir. En fazla ise hesap limiti kadar kullanabilirsiniz. İlk taksit ödeme işlemi bir sonraki ayın ilk iş gününde yapılmalıdır. Vadesiz hesabınızda para olsa bile dilerseniz sadece ek hesabınızdaki limiti kullanabilirsiniz. Banka kartınızla Denizbank ATM’lerine giderek taksitli ek hesap kullanımı gerçekleştirebilirsiniz.

Kurtaran Hesap(Ek Hesap) Açmak/Kapatmak İstiyorum!

SMS ile hesap açma işlemi için yapmanız gereken tek şey KURTARAN yazıp boşluk bırakıp TC kimlik numaranızı yazarak 3280’e mesaj gönderebilirsiniz. Ek hesap başvuru işleminiz dakikalar içerisinde değerlendirilip tarafınıza hızlıca dönüş sağlanmaktadır. Denizbank internet şubesine giriş yaparak da anında başvurunu yapabilirsiniz.

Hesap kapatma işlemi ise banka şubesi veya yine internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir. Fakat hesabı kapatmadan önce ek hesabınıza 1 kuruş dahi borcunuzun olmadığından emin olun. Borç ödenmediği sürece hesap kapatma işlemini yapamazsınız.

Ek Hesap Limit Artırma Nasıl Yapılır?

Limit artırma işlemi sizin aylık gelirinizle doğru orantılıdır. Aylık gelirinizin ne kadar yüksek ise ek hesap limiti o kadar fazla olabilmektedir.

Kullandığım Tutarı Faizi Ne Zaman Uygulanır?

Her ayın son gününde hesabınıza faiz tahakkuk eder.

Kurtaran Hesabı Bütün Harcamalarda Kullanabilir Miyim?

Kurtaran hesabınızla alışveriş, nakit çim, fatura ödemeleri yapabilir ve otomatik ödeme talimatı oluşturabilirsiniz. Vadesiz TL hesabınızda yapabildiğiniz neredeyse her şeyi gerçekleştirebilirsiniz.

KMH Limiti Neye Göre Belirleniyor?

Yazımızın detaylarında da bahsettiğimiz üzere aylık gelirinize bağlı olarak hesabınıza bir limit belirlenmektedir. Bu limit tamamen bankanın uygun gördüğü oranlarda sağlanır.

Bu yazı, güncel 12.07.2020 tarihinde tarafından İhtiyaç Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kullanılır? (Ayrıntılı)" Yazısı İçin 37 Yorum Yapılmış

 1. Mehmetkara dedi ki:

  Kolay gelsin ben denizbanktan kredi çekmiştim ve krediyi yapılandırın kurtaran hesabım kapatıldı tekrar açtırabilirmiyim bir yardımcı olsanız

 2. Mehmet dedi ki:

  Merhaba ben denizbanktan kredi kullanmıştım ve kredimi yapılandırın kurtaran hesabımda kapatıldı yeniden kurtaran hesabımı açtırabilirmiyim yardımcı olsanız

 3. Seda dedi ki:

  Şimdi ben kurtaran hesaptan az mevlada harcama yaptım daha sonra hesabı kapattım bu harcamış olduğum mevla borcu nasıl ödenecek yada içindeki bana ait olan paradan borcum kapatılmışmıdır cevaplarsanız kafama takıldı nasıl oluyor bu kurtaran hesaptan kullanılan para borcunun geri ödemesi??

 4. Abdurahim dedi ki:

  Merhaba Cenk bey Ben şuan çalışmıyorum bir kaç gün önce kurtaran hesabımı açtım 500 lira ve limit artırmak istiyorum bu mümkün müdür

 5. İlknur dedi ki:

  Taksitsiz olarak 7.000 TL kurtaran hesaptan çektim. İlk ödeme günü bunu ödesem ne kadar bi meblağ öderim faiz ne kadar işler ??

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhabalar, ek hesapların faizleri günlük işlemektedir. Buradaki sayfa üzerinden gerekli hesaplamanızı yapabilirsiniz.

  2. Murat gurtepe dedi ki:

   Hesabımdaki bakiye den fazla para çekerken kmh kullanıyorsunuz diye uyarı veriyormu

 6. Selin dedi ki:

  Merhaba,
  Kmh hesabının asgari ödeme ve son ödeme tarihine nerden ulaşabilirim?

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba, konu hakkında bir bilgiye hakim değilim maalesef. Müşteri hizmetleri üzerinden bilgi edinebilirsiniz.

 7. Turan Demirer dedi ki:

  Merhaba kurtaran hesap limitim 500 lira kullanılabilir bakiye 500 lira yazıyor fakat hesap bakiyesi 200 lira yazıyor bu nedir anlayamadım lütfen cevaplar mısınız

 8. Mustafa şahinkaya dedi ki:

  Hesap numaramı bile bilmiyorum artı hesap kartım yok kurtaran hesabım oldu anlamadım

 9. Ali dedi ki:

  Benim bilgim olmadan kurtaran hesap açılmış ben internet bankacılığı üzerinden bu hesabı anında kapattım başka bir işlem yapmama gerek var mı veya bir borç durumu ortaya çıkar