Uygun Krediler

BankKart Genç Kredi Kartı (Ziraat Bankası – Öğrenci)

BankKart Genç Kredi Kartı (Ziraat Bankası – Öğrenci)

Ziraat Bankası BankKart Genç sadece öğrenciler için verilen ve yıllık aidat alınmayan bir öğrenci kredi kartıdır. KYK öğrenim kredisi veya burs alan öğrenciler ile üniversitelerin lisans veya yüksek lisans bölümlerinde eğitim alan öğrenciler başvuru yapabilir. Kart başvurusu ve kart ile ilgili aklınıza takılan bütün soruların yanıtını yazımızda bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç BankKart Başvuru Adımları

 1. Şubeler: Ziraat Bankası şubeleri üzerinden Ziraat Genç BankKart kart ve kredi kartına başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruda öğrenci belgenizle gitmeniz yeterlidir.
 2. Ziraat Bankası İnternet Şubesi: Banka müşterisi olan öğrenciler banka internet bankacılığına giriş yaparak başvuru taleplerini anında iletebilirler. Banka müşterisi olmayan öğrenciler ise başvuru sayfasına giderek anında başvuru taleplerini iletebilirler.
 3. SMS ile Başvuru: Telefondan başvuru yapmak için GENC BANKKART yazıp 4747’ye mesaj göndermeniz yeterlidir. Başvuru sonucunuz bir kaç dakika içerisinde tarafınıza iletilir.
 4. Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı: Ziraat Bankası telefon bankacılığını arayarak kredi kartı menüsü üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Genç BankKart Özellikleri

TanımDeğer
Kart BankasıZiraat Bankası
Kart TürüÖğrenci
Başvuru Yaş Sınırı18 – 26
Kart Aidatı0 TL
Kazanç Tipi (Para Puan)BankKart Lira
Kazanç Tipi (Para Puan)BankKart Lira
Alışveriş Faiz Oranı%1.40
Gecikme Faiz Oranı%1.70
Kart Yenileme Ücreti0 TL
Nakit Avans Faiz Oranı%1,40
Taksitli Nakit Avans Faiz Oranı%1,40
Yurtdışı Nakit Avans Faiz Oranı%3,75 (USD)
Kart ProgramıMasterCard
Avantajları› Kart Kampanyaları
 • Hem banka kartı hem kredi kartı olma özelliğini taşıyan Genç BankKart ile dilediğin iş yerinden alışveriş yapabilirsin.
 • Ücretsiz ve Faizsiz harçlık avans özelliği ile hesabında para olmasa dahi alışveriş yapabilirsin.
 • Harçlık avans özelliği sadece burs veya öğrenim kredisi alan öğrencileri kapsamaktadır.
 • Genç BankKart kartının kredi kartı özelliklerini açtırmak için şubeye gitmen yeterli.
 • Kredi kartı özelliği açılan kartlar hem banka kartı hem kredi kartı olarak alışverişlerde kullanılabilmektedir.
 • Her iki kartında şifresi aynı olmakla beraber, alışveriş yaparken de hangi karttan ödeme yapacağını unutma!
 • İnternet alışverişlerini 3 boyutlu güvenlik sistemi yardımı ile yapabilirsiniz.
 • Vadesiz hesabınızda veya kredi kartınızdaki limiti öğrenmek için “BAKIYE” yazıp 4747’ye SMS göndermeniz yeterlidir.

Genç BankKart Kredi Kartı Özelliğini Açtırma ve Kullanma

Ziraat Genç BankKart banka kartına sahipsen, kredi kartı başvurunu şube üzerinden yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz başvuru neticesi tarafınıza mesaj ile bildirilecektir. Onay SMS’inden sonra Bankamız ATM’sinde öncelikle banka kartın ile şifreli bir işlem gerçekleştirmen, sonra kartını ATM’ye tekrar takarak görüntülenen menüden kredi kartını seçmen gerekiyor. Böylece kartının kredi kartı özelliği açılacak. Kredi kartı özelliğini açtırdıktan sonra 120 TL’ye kadar temassız ödeme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı özelliğini açtırdıktan sonra, alışveriş için mağazalarda bulunan POS’larda ister banka kartınızı ister kredi kartınızı seçebilirsiniz. Bunun için seçiminizi ödeme sırasında mağaza yetkilisine belirtmeyi unutmayınız! Kredi kartınızla da günün her saati nakit avans çekebilirsiniz. Alışveriş yaparak kazandığınız BankKart Lira’larınızı anında harcayabilirsiniz. Genç BankKart kredi kartına sahip olan öğrenciler bütün BankKart kampanyalarından yararlanabilmektedir.

Ziraat Bankası Genç BankKart Harçlık Avans Detayları

Ziraat Banksaı BankKArt genç harçlık avans, sadece KYK öğrenim kredisi veya bursu alan öğrenciler tarafından kullanılabilen bir özelliktir. Burs kartınızda para olmadığı anlarda bile harcama yapabileceğiniz bir özelliktir. Bu avantajın kullanımından dolayı hesabınıza ek ücret veya faiz yansımamaktadır. Faizsiz harçlık avans sadece alışverişlerinizde geçerlidir. Vadesiz hesabınızda TL kalmadığı durumlarda, size tanınan limit dahilinde harcama yaparsınız. Akabinde burs/öğrenim kredisi hesabınıza yattığı gün borcunuz hesabınızdan otomatik olarak kesintiye uğrar.

 • Harçlık avansı nakit olarak çekemez sadece alışverişlerde kullanabilirsiniz.
 • Burs aldığınız halde harçlık avansa başvuru yapamıyorsanız, Bankkart Genç kartına başvuru yapmanız gerekmektedir.
 • Kartınızı banka şubesinden alırken harçlık avans özelliğini açtırabilirsiniz.
 • Harçlık avans limitinizin ne kadar kaldığını öğrenmek için müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir veya HARCLIK AVANS BAKIYE yazıp 4747’ye bir ksıa mesaj gönderebilirsiniz.
 • İnternet bankacılığı üzerinden harçlık avans bakiye sorgulama işlemi yapabilmek için Bankkartlarım>Kart Hareketleri İzleme> Bankkart Genç seçeneklerini takip ederek görebilirsiniz.
 • Genç BankKart harçlık avans özelliği burs veya öğrenim kredisi aldığınız süre için geçerlidir.
 • Ayrıca harçlık avans alamama durumunda banka ile iletişime geçmeden önce kredi kartı borcunuzun olmadığından emin olmanızı öneririz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredi Kartı İçin Gelen Sorular

Ziraat Bankası Genç BankKart Başvurusu Hakkında Soru ve Cevaplar
BankKart Genç Kredi Kartı Nedir?

Ziraat Bankası öğrenci kredi kartı olarak tanımlamak yanlış olmaz. Ayrıca hem burs kartı hem kredi kartı olarak kullanılabilmektedir. Tek şifre ile iki karta da ulaşmak mümkündür.

BankKart Genç Kredi Kartı Başvuru Cevabı Ne Zaman Sonuçlanır?

Kart başvurunuzu yazımızda belirttiğimiz platformlar üzerinden yaptıktan sonra, muhtemelen 1 gün içerisinde başvuru sonucunuz tarafınıza iletilmektedir.

Bankkart Genç Şifresi Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Şifre alma işlemi için SIFRE boşluk “Kartınızın son 6 hanesi, Doğum Yeriniz, kartınızın arkasında yer alan 3 haneli güvenlik kodunu” yazarak 4757’e mesaj göndererek de anında şifre alabilirsiniz. SMS ile şifre alma işlemini yapabilmeniz için bankaya kayıtlı cep telefonu numaranızdan işlem yapmalısınız. Örnek mesaj: SIFRE 000000 AĞRI 111 veya SIFRE 000000 Ağrı 111.

Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Bankkart Genç şifre yenileme işlemi sadece müşteri hizmetleri üzerinden veya internet şubesi üzerinden yapılabilmektedir.

Hem Banka Kartı Hem Kredi Kartını Nasıl Kullanacağım?

Banka kartı ve kredi kartı özelliği aynı kartta olduğu için tek şifre kullanılmaktadır. Yaptığınız alışverişlerde ödeme esnasında hani karttan ödeme yapmak istediğinizi görevli ile paylaşmalısınız.

Her İki Kart ile İnternet Alışverişi Yapabilir Miyim?

Kartınızın arka yüzünde kredi kartı numaranız, ön yüzünde ise banka kartı numaranız yer almaktadır. Her iki kartınızla da internet üzerinden hızlı ve güvenli alışverişler yapabilirsiniz.

Temassız Alışveriş Yapabilir Miyim?

Kredi kartı özelliği açık olamayan Genç Bankkart ile 90 TL’ye kadar şifresiz ve temassız alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kartı özelliği açık olan kart ile 120 TL’ye kadar temassız ödeme sağlayabilirsiniz.

BankKart Genç’im Çalındı/Kayboldu Ne Yapmalıyım?

Öncelikle internet erişiminiz varsa mobil bankacılık üzerinden kartınızı kullanıma kapatarak yenisi için talep oluşturunuz. Veya müşteri hizmetleri menüsünden kayıp çalıntı menüsüne girerek işleminizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Öğrenci Kredi Kartı Özelliğini Nasıl Açtırabilirim?

KYK bursu veya öğrenim kredisi alan her öğrenci banka kartı ve kredi kartına başvuruda bulunabilir. Banka kartını aldıktan sonra kredi kartı özelliği için banka şubesine gitmeniz yeterlidir.

Öğrenci Kredi Kartı Özelliği Ne Zaman Aktif Olur?

Kredi kartı özelliğini açtırmak için başvuru yaptığınız an kredi kartı özelliğiniz açılır. Yapmanız gereken Ziraat ATM’sine giderek kredi kartınızı aktif halle getirmek.

Ziraat BankKart Genç Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Yapmış olduğunuz kredi kartı başvurusu değerlendirmeye alındıktan sonra limitiniz belirlenmektedir.

Kredi Kartı İçin Herhangi Bir Ücret Alınıyor Mu?

Hayır. Hem banka kartı hemde kredi kartı için banka sizden hiçbir ücret talep etmemektedir.

BankKart Genç Para Yükleme Limiti Ne Kadar?

Tek seferde BankKart Genç’inize en fazla 100 TL yükleme yapabilirsiniz. Yükleme limitinizi ATM üzerinden kartınızı kullanarak azaltabilirsiniz.

BankKart Genç Otomatik Yükleme İşlemini Nasıl İptal Ederim?

Kartınız için tanımlanan otomatik yükleme işlemlerini ATM üzerinden kartınızı kullanarak iptal edebilirsiniz. Bu işlem için “Talimat İşlemleri” menüsüne girmeniz yeterlidir.

Bu yazı, güncel 09.06.2020 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"BankKart Genç Kredi Kartı (Ziraat Bankası – Öğrenci)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"BankKart Genç Kredi Kartı (Ziraat Bankası – Öğrenci)" Yazısı İçin 36 Yorum Yapılmış

 1. Mesut dedi ki:

  Kyk öğrenim kredisi taahhüt names ini ilk önce onayladım sonra iptal ettim ve bana kartım geldi ama bugün herkese parasının ne zaman yatacağına dair mesaj atılmış bama herhangi bir mesaj gelmedi acaba kredim onaylandı mı iptal mi edildi

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Sevgili Mesut, muhtemelen yaptığın işlemden ötürü işlemin onaylanmadı. 11 Aralık’a kadar burs ve kredi alan öğrencilerin taahhütnamelerini onaylamaları gerekiyordu. Sen bu süre içerisinde onaylayıp bir daha onayı kaldırdıysan paranın yatmaması normal. Kesin bilgiler için yetkili kurumlarla iletişime geçmeni öneririm. Teşekkürler.

 2. Rojda dedi ki:

  Merhaba. Tek seferde 1650 TL yi çekebilirim değil mi? Şimdiden teşekkürler

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhaba Rojda,

   Burs veya öğrenim kredisi hesabına yatırılan parayı çekmek için bir üst limit bulunmuyor. Üst limit sadece harçlık avansta aylık 375 TL’ye kadardır.

 3. Türkan M dedi ki:

  Tüm arkadaşlarıma kartları gelmiş fakat benim elime hala ulaşmadı. Bu akşam da hesabımıza paraları yatıracaklarmış. Hala gelmemesi normal mi

  1. Cenk İşçiler dedi ki:

   Merhaba Türkan,

   Ödeme işlemleri ayın 6’sı ile 10’u arasında TC Kimlik numaralarının son hanesine göre yapılmaktadır. Örneğin TC kimlik numaranın son hanesi 8 ile bitiyorsa senin hesabına ayın 10’unda yatacak. Bu verilen süre geçmesine rağmen hesabında herhangi bir işlem yoksa muhtemelen bir yoğunluk veya sırayla alakalı bir durumdur. Bir süre daha bekleyin. Hala bir sonuç alamazsanız banka ile iletişime geçin.

 4. Arısoy dedi ki:

  Banka kart gençte limit 5 bin gözüküyor bu limitle telefon alabilir miyim taksit ile

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Arısoy, Konu hakkında yaptığım araştırmaya göre şöyle bilgilere eriştim.”Birkaç sene öncesine kadar taksitle cep telefonu almak mümkünken BDDK tarafından alınan karar gereğince 1-2-2014 tarihinden itibaren kredi kartı ile cep telefonu satılamıyor.” Öte yandan bazı mağazaları tek çekim yapılabiliyormuş. Tabi bu ne kadar doğru bir satış onu bilemeyiz ama bu işlem de telefon mağazalarnın inisiyatifine bağlı olarak gerçekleştirilebiliyor. Kısacası bir telefoncu ile görüşmen sana daha sağlıklı bilgiler sunar. Teşekkürler 🙂

 5. Burak Halil dedi ki:

  Merhabalar, burs için bankkart genç’e başvururken başka banka hesaplarına para gönderemezsiniz (sanırım havale eft) tarzı bir ibare vardı başvuru formunda bundan dolayı merak ediyorum bu ibare ne kadar doğru gönderirsem ne olur ayrıca kartımla internet üzerinden alışveriş yapmam veyahut taksitli bir elektronik cihaz alımı gerçekleştirmemde herhangi bir sorun var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Burak,
   Öncelikle “Başka banka hesaplarına para gönderemezsiniz.” ibaresi konusunda bilgimin olmadığını bu konuda Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri ile görüşmeni öneririm. Burs ödemesi alınan hesaplar standart vadesiz hesap özelliklerini taşımaktadır. Para gönderememe gibi bir durum olduğunu düşünmüyorum. Gözüne çarpan farklı bir detay olabilir bu. 🙂

   Diğer sorularına gelecek olursak, internet bankacılığına giriş yaparak online alışverişi açabilirsiniz. (bkz. Ziraat Kartını İnternet Alışverişine Açma) Kredi kartları ile elektronik cihaz alımlarına dair mediamarkt’ın yayınlamış olduğu Peşin Fiyatına Taksitli Ödeme Seçenekleri bilgisini seninle paylaşıyorum.

   “Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) taksitlendirmeyi düzenleyen yönetmeliğine göre taksit sayısı Beyaz Eşya alışverişlerinde en fazla 12 ay, Elektronik Eşya alımlarında 4 ay, Bilgisayar ürünlerinde en fazla 12 ay ve Tablet alımlarında 6 ay olarak uygulanır. 3.500 TL altı Televizyon alış verişlerinde 12 ay, 3.500 TL üzeri Televizyon alışverişlerinde ise en fazla 4 ay taksit uygulanır. Bu uygulama, ticari kredi kartları için geçerli değildir. Ticari kredi kartları ile tüm kategorilerdeki ürünlere taksitli ödeme yapılabilir.”

   Teşekkürler.

 6. MEHMET dedi ki:

  Selamlar.
  Bankart genç kullanmaya başlayacağım bu yıl ilk kez. Başvuru yaparken kredi kartı özelliğini açmamıştım ama şimdi açmaya karar verdim. Öğrenim kredisi almaya başladım. Kredi kartı özelliğini açınca harcama limiti, faizi, geri ödemesi nasıl olur? Zira ben 6300 TLlik bi ürünü 12 taksit olarak almayı planlıyorum da

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Mehmet, kredi kartı özelliğini şubeye giderek açabilirsin. Harcama ve kart limiti konusundaki bilgileri de şube üzerinden almanda yarar var. Teşekkürler.

 7. Ayşe T dedi ki:

  Merhabalar kartımın kredi kartı kısmını 2 yıl önce mobil aracılığı ile kapattırdım şuan açmak istiyorum. Başvuru yaptıktan hemen sonra açılır mı?

  1. Tuğçe Kemer dedi ki:

   Merhaba Ayşe Hanım, konu hakkında bir bilgi veremiyorum maalesef. Banka ile görüşmenizi öneririm.