web analytics
Uygun Krediler

Bankalar Kredi Vermiyor, Nasıl Kredi Alırım? (Çözüm Yolları)

Bankalar Kredi Vermiyor, Nasıl Kredi Alırım? (Çözüm Yolları)

Bankalar bana neden kredi vermiyor? Binlerce kişinin kara listede olması veya kredi notunun düşük olması kredi almanın önündeki en büyük engel. Tabi bu sorunlardan ayrı olarak bir takım başka sebeplerden dolayı da bankalar kredi vermiyor. Peki kredi almak nasıl mümkün olacak? Bizde bu sayfamızda ziyaretçilerimizin neden kredi alamadıklarını ve nasıl kredi alabileceklerini araştırdık.

Kredi Notu Düşükler Bu Yolu Deneyebilir!

Kredi skoru düşük kişiler birazdan bahsedeceğimiz yok ile kredi puanlarını yükselterek kredi başvurusunda bulunabilirler. Yapmanız gereken bloke teminatlı bir kredi kartına sahip olmaktır. Bloke teminatlı kredi kartı, bankaya teminat olarak yatırmış olduğunuz tutarın ortalama %90’lık dilimi kadar bir limite sahip kredi kartı almanızdır. Örneğin A bankasından teminatlı bir kart almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Sizden 1.000 TL talep ederek %10 kesinti uygular. 900 TL limiti olan bir kredi kartı verir. Bu kredi kartını düzenli kullanarak ve ödemelerini aksatmayarak kredi skorunuzu bir kaç ay içerisinde belirli oranda yükseltebilirsiniz. Şuanda bu sistem ile kredi kartı alabileceğiniz banka Kuveyt Türk’tür.

Kredi Başvurularım Neden Reddediliyor?

 1. Kara Liste: Kara listede olmak kredi almanın önündeki en büyük sorundur. Çünkü kredi notunun düşük olmasından daha kötü bir durumdur. Kara listede ki bir bireyin kredi kullanabilmesi için o listeden çıkması gerekmektedir. Aksi halde hiçbir şekilde kredi kullanamaz. Ama kredi kartı kullanabilir. (Cevabı yazımızın devamında.) Bankaya olan kredi veya kredi kartı borcunuzun ödediğiniz tarihten itibaren tam 5 yıl kara listede kalırsınız. Akabinde listeden otomatik olarak çıkarılırsınız. Yada bankaların sicil affı uygulamasını beklemelisiniz. Kredi sicil affı sayfası üzerinden güncel sicil affı haberlerini takip edebilirsiniz.
 2. Düşük Kredi Skoru: Kara listede ki gibi kredi onayı almak imkansız olmasa da düşük kredi notuna bir çok banka olumlu bakmamaktadır. Fakat dediğimiz gibi kredi almak imkansız değildir. Yılın belirli dönemlerinde bazı bankalar düşük kredi notu olan kişiler için belirli miktara kadar kredi kampanyaları duyurmaktadır. Bu maddenin detaylarına kredi notu düşüklere hangi banka kredi veriyor? sayfamızdan ulaşabilirsiniz.
 3. Aylık Gelir Faktörü: Kredi notunuz belirli bir seviyede olsa da bankaların ilk baktığı şartlardan birisi aylık gelirinizin olmasıdır. Aylık gelirinizin miktarı, almak istediğiniz kredinin miktarını belirlemektedir. Bu yüzden kredi başvurusunu internet üzerinden yapmak yerine banka şubesine giderek yapmanızı öneririz. Çünkü bireysel müşteri temsilcisi bu konuda sizi en doğru şekilde yönlendirecektir. Tabi burada bankanın dikkat ettiği önemli husus ise aylık gelirinizi belgeleyebiliyor olmanızdır. Bankanın incelemesi sonucunda ipotek veya kefil istemesi de muhtemeldir.
 4. Başvuru Sayısı: Bankaların kredi vermemesinin bir diğer sebebi ise üst üste farklı bankalara kredi veya kredi kartı başvurusu yapmanızdır. Bunu asla yapmamanızı öneririz. Öncelikle maaş aldığınız banka şubesine giderek kredi almak istediğinizi belirtin. Zira internet üzerinden üst üste yapmış olduğunuz başvurular kredi alma şansınızı ortadan kaldırır. Yapmış olduğunuz başvurular bütün bankaların sistemine düşmektedir.
 5. Eksik Bilgilendirmeler: Kredi başvurularında azda olsa yaşanabilecek bir sorundur. Başvuru için istenilen belgelerin eksik veya hatalı doldurulmuş olması da kredi almanızın engelleyen sebeplerden olabilir.

Telefon Faturasının Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Fatura üzerine nasıl kredi alınıyor? Bankalar neden kredi vermiyor?
Fatura üzerine nasıl kredi alınıyor?

Bankaların kara listelerinde olan ve kredi alamayan kişilerin tercih ettikleri bir yoldur. Bazı finansal firmalar veya kişiler tarafından sağlanan bu mini krediler 12 aya kadar vadeli olarak verilmektedir. Tabi bu sistemin faiz oran bankalara oranla bir hayli fazladır. Alabileceğiniz maksimum kredi tutarı ortalama 15.000 TL ile 20.000 TL arasında değişiklik göstermektedir.

 • Kredi kullanmak için kefil veya ipotek gibi şartlar aranmamaktadır.
 • Hattınızın üzerine alacağınız krediye ait sözleşme hem sizi hemde kredi aldığınız firmayı bağlayıcı bir nitelik taşır.
 • Yapılan sözleşme gereğince borcun ödenmemesi durumunda firmanın hakkınızda cezai işlem uygulama hakkı bulunmaktadır.
 • Detaylı bilgilere faturalı hat üzerine kredi almak isimli sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İpotek veya Kefil Göstererek Kredi Almak Mümkün Mü?

İpotekli kredi kullanmak sanıldığı gibi kolay bir işlem değildir. Zira bu kredi türünde de kredi notunun ve aylık gelirin önemi bulunmaktadır. Kredi notunun düşük olması ve aylık belgelenebilir gelirin yeterli düzeyde olmaması durumunda teminat gösterseniz bile bankalar kredi vermiyor. İpotekli krediler genellikle yüksek tutar da ki ihtiyaçların karşılanması amacı ile verilmektedir. Kredi kullanmak için teminat göstereceğiniz taşınmazın sizin üzerinize kayıtlı olması gerekmektedir. Kefil ile kredi kullanmak içinde aynı durum söz konusu olabilmektedir. Bankanın gerekli gördüğü durumlarda kredi skoru yüksek ve aylık belirli bir gelire sahip kefil isteme hakkı bulunmaktadır. Detaylı bilgiler için ev ipotekli ihtiyaç kredisi bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

Çalışmayanlara Bankalar Neden Kredi Vermiyor?

Çalışmayan kişiler için kredi kullanmak belirli istisnai durumlarda mümkün olabilmektedir. Bu durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Kendi üzerine kayıtlı bir gayrimenkule sahip olmak ve buradan düzenli kira geliri sağlamak,
 • Herhangi bir şirkette ortaklığının bulunması ve bu ortaklıktan dolayı aylık belirli bir gelir elde etmesi,
 • Çiftçilik belgesi olan tarım işletmesi sahipleri kredi kullanabilirler.

Kredilerde sigortalı olarak çalışma şartı bulunuyor. Son çalıştığınız iş yerinde en az 3 aydır sigortalı olarak çalışıyor olmanız gerekiyor. Sigortalı olarak geçmiş dönemlerle beraber çalışma sürenizin 12 ayı doldurması istenebilmektedir. Çalışmayan kişilerin kredi kartı alma ihtimalleri kredi alma ihtimallerinden daha yüksektir.

Borç Temizleme Kredilerinden Yararlanabilir Miyim?

Borç temizleme kredileri, bankalara olan borçlarınızı bir başka bankaya toplayarak ödeme yöntemidir. Kredi veya kredi kartı borçlarınızı bir araya toplayabilirsiniz. Borç temizleme kredileri de ihtiyaç kredileri kategorisinde yer almaktadır. Bu krediyi kullanabilmeniz içinde belirli bir düzeyde kredi notuna ve aylık belirli bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Detaylara borç kapatma kredisi veren 10 banka sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Senetle Borç Veren Kişilerden Kredi Almak Güvenli Mi?

İnternet üzerinde, özellikle sosyal medya üzerinde senetle borç para verilir gibi sayfaların sayısı bir hayli artmış durumda. Bildiğiniz gibi internet dolandırıcılıklarının bir çoğu bu şekilde gerçekleşmektedir. Kesinlikle senetle borç para alma fikrini onaylamıyoruz.

Bankalar Bana Neden Kredi Vermiyor?

Yazımızın detaylarında buna neden olabilecek sebepleri açıkladık. Ama kredi alamamanızın en büyük sebebi düşük kredi notu ve aylık gelirin olmamasıdır.

Kredi Notumu Yükseltsem Kredi Alabilir Miyim?

Kredi notunuzun yüksek olması kredi almak için kesin çözüm değildir. Çünkü bankalar kredi kullandırırken bir çok kriteri göz önünde bulundururlar. Bunların en önemlilerinden biri ise aylık belgelenebilir bir gelirin olması.

Ev Hanımıyım Kredi Kullanabilir Miyim?

Belirli gelire sahip olan ev hanımları düşük bir ihtimalde olsa kredi kullanabilirler. Örneğin kira geliri olan ve bunu belgeleyen ev hanımları belirli oranlarda kredi kullanabilirler.

Bu yazı, güncel 04.07.2020 tarihinde tarafından İhtiyaç Kredisi kategorisi için yazıldı.

"Bankalar Kredi Vermiyor, Nasıl Kredi Alırım? (Çözüm Yolları)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Bankalar Kredi Vermiyor, Nasıl Kredi Alırım? (Çözüm Yolları)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.