Uygun Krediler

Akbank Kredi Kartı Başvurusu (SMS ile Anında Axess Al)

Akbank Kredi Kartı Başvurusu (SMS ile Anında Axess Al)

Akbank kredi kartı başvurusu sayfamızda bankanın bütün kredi kartlarını ve anında başvuru yollarını bulabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Axess kredi kartları Türkiye’nin en çok tercih edilen kredi kartları arasındadır. Sayfamızın devamında da göreceğiniz üzere bankanın birbirinden farklı özelliklere sahip birçok kartı bulunmaktadır.

Bilgilendirme: Sayfamızın sonunda diğer bankaların avantajlı kredi kartlarını da incelemenizi öneririz. Ayrıca kartlarla ilgili bütün sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden gönderebilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Önemli Özellikleri

 • Bütün Axsess kredi kartlarında harcadıkça Chip Para kazanırsınız.
 • Kazanılan her 1 chip-para, 1 TL değerindedir.
 • Kazanılan Chip Paralarla üye iş yerleri üzerinden ücretsiz alışveriş yapabilirsiniz.
 • Biriktirdiğiniz puanları dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz. (Kazandığınız puanlar geçerliliğini yitirmemektedir.)
 • 50 TL ve üzerinde yapmış olduğunuz bütün alışverişleri müşteri hizmetleri veya Akbank Direkt üzerinden 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz. (Taksitlendirme işleminde faiz uygulanmaktadır.)
 • Kart limitiniz dahilinde 7/24 Akbank ATM’leri üzerinden 12 aya kadar nakit avans kullanabilirsiniz.
 • Hızlı para özelliği ile acil nakit ihtiyaçlarınız için başvuru yaparak anında 12 aya varan kredinizi kullanabilirsiniz.
 • Ayrıca SMS para özelliğiyle de anında 500 TL kredi kullanabilirsiniz. (SMS para ile kullandığınız tutarı 3 taksitle ödeyebilirsiniz.)
 • Borç kapatma kredisi özelliği kapsamında diğer kart borçlarınızı 12 aya varan vade ile Akbank Axess kredi kartınıza taşıyabilirsiniz.
 • Peşin ödeme erteleme özelliği ile 50 TL ve üzerinde yapmış olduğunuz harcamalarınızı 3 aya kadar erteleyebilirsiniz.
 • Ek taksit özelliği kapsamında taksitli alışverişlerinizi 16 aya kadar uzatabilirsiniz.
 • 250 TL ve altındaki ödemelerinizi temassız olarak yapabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Başvurusu: SMS ve İnternetten

SMS ile anında Akbank kredi kartı başvurusu yapmak için telefonunuzun mesajlar bölümüne girerek “AXESS” yazıp 5990‘a SMS göndermeniz yeterlidir. SMS ile kart talebinde bulunduktan sonra başvurunuz değerlendirilerek olumlu veya olumsuz olarak geri dönüş sağlanacaktır.

Bir diğer anında başvuru yolu ise internet sitesidir. Banka müşterisi olun veya olmayın internet sitesi üzerinden bir dakika içerisinde kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Buradaki başvuru sayfasına giderek formu doldurabilirsiniz. Formu doldururken güncel cep telefonu bilginizi yazmayı unutmayınız. Başvuru işleminin sonucu bu numara üzerinden size bildirilecektir.

Axess Kredi Kartı Başvurusu İçin Diğer 3 Yol

 • Müşteri Hizmetlerinden Başvuru: 444 25 25 numaralı Akbank müşteri hizmetlerini arayarak başvurular menüsünden Axess kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Mobil Uygulama & İnternet Şubesi: Banka müşterisi olanlar kart başvuru işlemini Akbank Direkt uygulaması veya internet şubesi üzerinden anında gerçekleştirebilirler. Başvuru sonucunuzu da Akbank Direkt üzerinden anında takip edebilirsiniz.
 • Ayrıca bütün Akbank ATM’leri ve banka şubeleri üzerinden de başvuru yapabilirsiniz. Şubelerden yapılan başvurularda daha kapsamlı bilgiler edinebilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Çeşitleri (Kişiye Özel)

 1. Akbank Axess Kart: Classic, Gold ve Platinum kart çeşitleriyle harcadıkça bol Chip Para biriktirebilirsiniz. Kartınızın türüne göre özel indirimler ve kampanyalardan yararlanabilirsiniz.
 2. Akbank Wings Kredi Kartı: Harcadıkça bol bol mil kazandıran kredi kartıdır. Yapacağınız her 1,5 TL’lik alışverişlerde 1 Mil Puan kazanabilirsiniz. (300 TL’lik bir harcama da 200 Mil Puan kazanabilirsiniz.) Avans Mil Puan özelliğini kullanarak puanlarınızın yetmediği yerlere seyahat edebilir ve kalan ödemeyi ilerleyen dönemlerde kazandığınız Mil Puanlarla ödeyebilirsiniz.
 3. Akbank Free Kredi Kartı: Yıllık kredi kartı ücreti alınmayan bir Axsess kredi kartıdır. (Bakınız: Aidatsız Kredi Kartları) Free Bütçem özelliğini kullanarak aylık harcamalarınızı dilediğiniz gibi sınırlandırabilirsiniz. Free kartla harcadıkça Puan kazanabilirsiniz.
 4. Axess Kampüs Modu: 18-30 yaş arası öğrenciler için verilen avantajlı bir kredi kartıdır. 50 TL ve üzeri peşin giyim harcamalarınızı 3 taksit seçeneği ile ödeyebilirsiniz. Diğer avantajlı öğrenci kredi kartları için öğrenciye kredi kartı veren bankalar bölümüne gitmenizi öneririz.
 5. Axess Sanal Kart: Sanal kart ile internette güvenli alışveriş yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz Axess kredi kartına bağlı olarak dilediğiniz limiti tanımlayarak güvenli alışverişin rahatlığını yaşayın. Sanal kart oluşturmak ücretsizdir. SANAL boşluk kredi kartınızın son 4 hanesini yazarak 5990’a SMS göndererek başvuru yapabilirsiniz.

Güncel Axess Kredi Kartı Kampanyaları – Aralık 2020

 • Axess Mobil uygulaması üzerinden kendi harcama kampanyanı oluşturarak alışveriş yap 300 TL’ye kadar Chip Para kazan! (11 Aralık 2020 – 3 Ocak 2021)
 • Shell akaryakıt istasyonlarında 4 sefer ve her seferde en az 125 TL’lik akaryakıt alımınızda 40 TL’ye kadar Chip Para diğer akaryakıt alımınızda hediye dilmektedir. (16 Kasım – 31 Aralık 2020)
 • Akbank kredi kartı olanlar D&R’da yapacakları 200 TL ve üzerinde ki alışveriş için 40 TL chip-para kazanıyor! (11 – 31 Aralık 2020)
 • Cambly uygulaması üzerinden İngilizce öğrenmek isteyenlere %55’e varan indirim. İndirimden yararlanmak için 2020yevedacambly1255 indirim kuponunu kullanmanız gerekiyor. (15-31 Aralık 2020)
 • Akbank Axess kredi kartınızla D’S damat mağazalarında ilk defa yapacağınız 750 TL ve üzerinde ki harcamada 75 TL Chip Para hediye. (11 – 31 Aralık 2020)
 • Yukarıda listelemiş olduğumuz kampanyalara ait detaylara ve diğer kampanyalara buradan ulaşabilirsiniz.

Akbank Axess Yıllık Kredi Kartı Ücretleri

Kart TürüAsıl KartEk Kart Ücreti
Axess Klasik Kart150,00 TL74,50 TL
Axess Gold Kart167,50 TL83,50 TL
Axess Platinum Kart189,00 TL94,50 TL
Axess Business/Axess KOBİ225 TL
Axess Öğrenci Kredi Kartı34,50 TL

Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Öğrenme

Akbank’tan yapmış olduğunuz bütün başvuruların hangi aşamada olduğunu anında öğrenebilirsiniz. Bunun için Akbank’ın “Başvurum Nerede?” uygulamasını kullanabilirsiniz. Kart başvurunuzun hangi aşamada olduğunu öğrenmek için buradaki başvuru sorgulama sayfasına gidebilirsiniz. Konu hakkında ki sorularınızı bizlere aşağıdaki bölümden ulaştırabilirsiniz.

1 Chip-Para Kaç TL?

Yapmış olduğunuz her 1.5 TL’lik alışverişlerde 1 TL değerinde Chip Para kazanırsınız.

Akbank Kredi Kartı Başvuru Yaş Sınırı Kaç?

Her banka da olduğu gibi Akbank’ta da kredi kartı başvuru sınırı 18 ile sınırlıdır.

Akbank Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Bankanın uygun gördüğü limit dahilinde kartınız kullanıma açıldıktan sonra limit artışı başvurusunda bulunabilirsiniz. Müşteri hizmetlerinden, Akbank Mobil uygulama üzerinden veya şubeler üzerinden kredi kartı limit artırma başvurusu yapabilirsiniz.

Nakit Avans Limitim Ne Kadar?

Kredi kartınıza tanımlanan limitin belirli bir oranında nakit avans kullanabilirsiniz. ATM’ler veya banka şubeleri üzerinden nakit avans kullanabilir veya hesabınıza aktarabilirsiniz.

Hangi Kredi Kartına Başvuru Yapmalıyım?

Bu oldukça önemli bir detaydır. En çok harcama yaptığınız sektörden başlayabilirsiniz. Örneğin öğrenci kredi kartlarında sadece öğrenciler için avantajlı kampanyalar bulunabilmektedir.

Akbank Kredi Kartı İle Kredi Çekebilir Miyim?

Evet, SMS kredi özelliğini kullanarak anında 500 TL’ye kadar kredi çekebilirsiniz.

Bu yazı, güncel 02.01.2021 tarihinde tarafından Kredi Kartları kategorisi için yazıldı.

"Akbank Kredi Kartı Başvurusu (SMS ile Anında Axess Al)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"Akbank Kredi Kartı Başvurusu (SMS ile Anında Axess Al)" Yazısı İçin 1 Yorum Yapılmış

 1. Dilek dedi ki:

  Kradi kart basvuru sonucum