Uygun Krediler

11 Farklı TEB Esnaf Kredisi 2020 (Faiz Hesaplama Tablosu)

Yazımızda Türkiye Ekonomi Bankasının esnaflarımız için vermiş olduğu bütün kredi türlerini bir araya topladık. Ayrıca devlet destekli olarak verilen kredilerin yanı sıra diğer bankaların esnaf kredisi kampanyalarını da yazımızın sonuna dahil ettik. Bu şekilde faiz oranlarını karşılaştırabilirsiniz.

TEB Esnaf Kredisi Türleri Nelerdir? (Kısaca)

Spot Krediler: Kullanacağınız düşük tutarda ki kredilerin faiz oranları krediyi alacağınız gün belirlenir. İster günlük ister haftalık ister aylık olarak kullanabilirsiniz. Kısa vadeli kredilerdir. Kredinin ana para ve faiz ödemesini vade sonunda yaparsınız.

Rotaratif Kredi: Bu kredi ürünü de kısa vadeli kullanımlar için verilmektedir. Krediniz hesabınızda hazır olarak bekletilmektedir. Dilediğiniz zaman bu krediyi anında kullanabilirsiniz. Kredi limiti banka tarafından mali durumunuz göz önüne alınarak belirlenmektedir.

Esnafa Özel KMH Hesabı: Kredili mevduat hesabı kullanarak da nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz. Banka tarafından belirlenecek limit dahilinde KMH hesabı açtırabilirsiniz. TEB KMH hesabına ait güncel faiz oranı şuanda %1.25‘tir. KMH hesabı ile bütün ödemelerinizi yapabilir nakit çekebilirsiniz. KMH hesabı açtırmak kredi onayı almaktan daha kolaydır.

İş Yeri Destek Kredisi: Mevcut iş yerinizi almak istiyorsanız TEB işyeri destek kredini kullanabilirsiniz. İş yerinizin aylık kazanç skalasına göre taksit ödeme kolaylıkları sunulmaktadır. İş Yeri Açma Kredisi sayfamıza giderek devlet desteği ve banka kredilerini inceleyebilirsiniz.

TEB Süper Hesap Nedir? (Nakit Çözüm)

Süper hesap, firmanıza tanımlanan bir kredili ticari hesap ürünüdür. Diğer kredili mevduat hesaplarından farkı ise limitinin yüksek olmasıdır. İş yerinizde oluşan kısa süreli nakit akışı problemleri için kullanabileceğiniz bir kredi ürünüdür. TEB şubelerine gitmeden süper hesabınızdan ödeme talimatları verebilir, para çekme işlemi yapabilirsiniz. Hesap açma işlemleri TEB müşteri hizmetleri (444 0 832) üzerinden yapılabilmektedir.

TEB İşyeri Tadilat Kredisi

Mevcut iş yerinizi yenilemek için tadilat masraflarınız TEB’den. Kullanacağınız bu kredinin faiz oranları, yukarıda vermiş olduğumuz kredilerin faiz oranlarına göre daha düşüktür. Kredi geri ödemesini aylık eşit taksitlerle veya firmanızın aylık gelirine göre esnek şekillerde yapabilirsiniz. Kredinin vadesi azami 36 ile sınırlı tutulmaktadır.

TEB Plaka, Hat ve Taşıt Kredisi

Firmanıza yeni bir taşıt almak için kullanacağınız düşük faizli TEB kredisinin vadesi 48 ay ile sınırlıdır. Fakat plaka ve hat kredilerinde bu vade 60 aya kadar çıkabilmektedir. Hat ve plaka kredisi kullanırken banka tarafından teminat olarak hat ve plakaya rehin konmaktadır. Plaka rehni karşılığı kredi kullanma işlemi şuanda sadece İstanbul, İzmir ve Ankara için geçerlidir. Kredinin limiti taksi işletmecilerinin özelinde değişiklik göstermektedir. Alacağınız kredinin azami limiti 200.000 TL‘dir.

Taksi plakası hariç olmak üzere, İl Trafik Encümeni’nce belirlenmiş, onaylanmış ve belli bir plaka serisi ya da harfi ile sabitlenmiş (Örneğin S, M, D plaka harfleri gibi) ticari hatlarınızın rehni karşılığında nakit ihtiyaçlarınız için yapacağınız başvuruları, ayrı ayrı özel olarak değerlendiriyoruz.

teb.com.tr

TEB Esnaf Kredisi Faiz Oranı (1,85’ten Başlıyor!)

TEb Esnaf kredisi faiz oranları ve hesaplama
TEb Esnaf kredisi faiz oranları ve hesaplama

TEB taksitli ticari kredi ile iş yerinizin hammadde ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz. Kredinin faiz oranı %1.85’ten başlamaktadır. Bu faiz oranı kişilerin nezdinde değişiklik gösterebilir. Krediyi azami olarak 36 ay vade ile kullanabilirsiniz. Yani kredi notunuz ne kadar iyi ise o kadar düşük faiz imkanından yararlanabilirsiniz. TEB ticari hesabınızdan kredi notu öğrenmek sadece 0,19 TL‘dir. E-devlet kredi notu sorgulama sayfası üzerinden de kredi notunuzu anında öğrenebilirsiniz. Krediye SMS ile başvuru da bulunmak için telefonunuzdan PATRON bir boşluk TCKN yazıp 4466’ya SMS gönderebilirsiniz.

Hesaplama Tablosu:

Kredi TutarıAylık TaksitToplam Ödeme
10.000 TL406,32 TL14.627,75 TL
20.000 TL812,65 TL29.255,20 TL
30.000 TL1.218,97 TL43.882,96 TL
40.000 TL1.625,29 TL58.510,65 TL
50.000 TL2.031,62 TL73.138,13 TL

Bankaların Esnaf’a Özel Kredi Kampanyaları

Aşağıdaki tabloda diğer 8 bankanın 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi hesaplamaları yer almaktadır. Kredi tutarı 25.000 TL olarak belirlenmiştir. Tablo altından devlet destekli faizsiz esnaf kredisi ve düşük faizli kredilerin sayfalarına gidebilirsiniz.

BankalarAylık TaksitToplam Ödeme
Denizbank868,10 TL31.501,60 TL
QNB Finansbank868,10 TL31.501,60 TL
Akbank868,10 TL31.751,60 TL
Garanti Bankası934,35 TL33.886,60 TL
Yapı Kredi968,50 TL35.366,00 TL
ING Bank815,04 TL29.591,44 TL
İş Bankası877,40 TL31.756,40 TL
Albaraka818,02 TL29.448,72 TL
  • Esnaf kefalet kredileri, esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri tarafından verilen düşük faizli kredilerdir. Kredilerin aylık faizi %0,37*’dir.
  • Ziraat Bankası esnaf kredileri ile devlet destekli olarak düşük faizli esnaf kredisi kullanabilirsiniz.
  • Halkbank esnaf kredisi kampanyası ile belirli meslek grupları için %100 faiz indirimli kredi imkanı sunulmaktadır.

Devlet Destekli TEB Esnaf Kredileri

KOSGEB: TEB, KOSGEB girişimcilik eğitimlerini tamamlamış olan girişimcilerin onay alan projeleri için kredi kullandırmaya aracılık etmektedir. TEB üzerinden kredi kullanıp kullanamayacağınızı görmek için öncelikle KOSGEB veri tabanına kaydınızın olması gerekmektedir. Kaydı olan Esnaf ve KOBİLER “İşletme Durum Sorgulama” bölümüne girerek firma bilgilerinizin güncel olup olmadığını incelemelisiniz. “KOSGEB kredilerine başvurabilir mi?” sorgusunun yanıtı “EVET” olarak çıkıyorsa kredi kullanabilirsiniz.

Kredi Garanti Fonu: KGF kefaleti ile TEB’den esnaf kredisi kullanabilirsiniz. Teminat gerektirmeden KGF kefaleti sayesinde kredi kullanabilirsiniz. Kefalet Tutarı KOBİ tanımına haiz yararlanıcı için 3 milyon TL olup kredi tutarının % 80’i oranındadır. 1 yıl ertelemeli olarak kullanabileceğini kredinin vadesi azami 5 yıldır. Yatırım kredisi kullanmanız halinde bu vade 7 yıla kadar çıkabilmektedir. Yatırım kredilerinde ilk 2 yıl ana para ödemesiz dönem avantajından yararlanabilirsiniz. TEB şubeleri üzerinden detaylı bilgileri edinebilirsiniz.

TEB Esnafa Özel Kredi Kartı (Patron Kart)

TEB Esnaf Kredi Kartı (Patron Kart)
TEb Esnaf Kredi Kartı (Patron Kart)
  • Vadesiz hesaplarınıza erişebileceğiniz bir banka kartı veya kredi kullanabileceğini bir kredi kartı olarak kullanabilirsiniz.
  • Minimum 1.000 TL’ye kadar krediyi 36 aya kadar vadelerde kullanabilirsiniz.
  • Kullanmış olduğunuz kredinin taksitleri aylık eşit taksitli olmakla beraber 2 sezona kadar sezon ödemeli kredi kullanabilme imkanınız bulunmaktadır.
  • Patron kart limitinizin yettiği kadarında aynı anda 5 farklı ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz.
  • Kullandığınız kredi taksitlerinizi internet şubesi üzerinden veya banka şubelerinden geri ödeyebilirsiniz.
  • Kartınız için aylık harcama sözü vermeniz dahilinde 500 TL’ye kadar bonus puan biriktirebilirsiniz.
  • Ayrıca TEB Bonus Business Card kullanarak daha avantajlı imkanlara erişebilir ve harcadıkça bonus puan biriktirebilirsiniz.

11 Farklı TEB esnaf kredisi detayları hakkında sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere gönderin. Editörlerimiz en kısa süre içerisinde sorunuzu yanıtlayacaktır.

Bu yazı, güncel 25.08.2020 tarihinde tarafından Esnaf Kredileri kategorisi için yazıldı.

"11 Farklı TEB Esnaf Kredisi 2020 (Faiz Hesaplama Tablosu)" İçin Aşağıdan Soru Sorabilirsiniz.

"11 Farklı TEB Esnaf Kredisi 2020 (Faiz Hesaplama Tablosu)" Yazısı İçin Hiç Yorum yapılmamış

Bu konu hakkında herhangi bir soru sorulmamış. Yukarıdaki bölümden konu hakkındaki sorularınızı veya görüşünüzü yazabilirsiniz.